Сабота, 13/07 - Фудбал, Норвешка, Елитна Серија
13/07ФК Боде / Глимт vs Ранхајм Фудбал1X2тип: 1
7 / 10 единици
09/07/2019 15:17
Бодо - Ранхеим
Бодо е генерално подобра екипа и веруваме дека побрзо ќе стигнат до посакуваните три бода.

Бодо/Глимт


Тимот на Бодо/Глимт дефинитивно е најрпијатното изненадување оваа сезона во Норвешка. Тие во овие 13 изиграни кола имаат остварено 8 победи, 2 реми и 3 порази, а тоа доволно зборува за нивната одлична форма и сосема заслужено се наоѓаат на втората позиција.


Ранхеим


Ранхеим изигра одличен натпревар во последното коло против Розенборг, но за жал сепак не успеаа да земат бод, бидејќи во касните 90ти минути Розенборг постигна победнички гол и им ја скрати радоста на Ранхеим.


Предлог


Со оглед на позициите и форма, овде немаме многу дилеми околу конечниот исход на овој натпревар. Наш предлог е победа за домаќините, а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 1.55.

Be the first to comment

Leave a Reply