Петок, 12/07 - Фудбал, Република Ирска, Премиер Дивизија
12/07Дери Сити vs УКДВкупно погодоци - над/подтип: Над 3.50
6 / 10 единици
09/07/2019 15:14
Дери Сити - УЦД
Дери Сити е апсолутен фаворит, но сметаме дека на овој натпревар ќе има и најмалку 4 гола.

Дери Сити


Дери Сити имаше големи очекувања од оваа сезона, но како што изминува времето тие тешко дека ќе стигнат и до позициите кој водат во Плеј оф, а тоа значи дека се многу далеку од лидерската позиција.


УЦД


УЦД се наоѓа на последната позиција, но имат и три натпревари помалку од Фин Харпс, а тоа им дава надеж дека можат да стигнат барем до Плеј аут. Нивната форма е катастрофална и серијата порази ја прекинаа во последното коло со победа над директниот конкурент Фин Харпс.


Предлог


Овде победа за Дери е извесна, но поради малиот коефициент, ние сепак олдучивме да типуваме на голови. Наш предлог е 4+ со коефициент од 2.75 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply