Четврток, 16/05 - Фудбал, Белгија, Про Лига
16/05Андерлехт vs Генк1X2тип: 2
9 / 10 единици
13/05/2019 15:46
Андерлехт - Генк
Генк е во поповолна ситуација и сметаме дека има поголеми шанси да стигне до посакуваните три бода.

Андерлехт


Дефинитивно оваа сезона за Андерлехт е катастрофална. Имено, тие не успеаа да изборат пласман за ЛШ, а далеку се и од Европа. Да бидеме искрени тоа не им прилега на тим каков што се Андерлехт, односно на авторитетот кој го имаат.


Генк


Најсериозниот кандидат од Белгија која ќе патува во ЛШ е Генк. Тие засега имаат водство од 3 бода пред Клуб Бриж и веруваме до крајот дека се ќе направат со цел да ја задржат оваа позиција.


Предлог


Искрено, Генк е во поповолна ситуација и сметаме дека бодовите ќе ги земе на овој натпревар бидејќи им се повеќе од потребни. Наш предлог е 2, а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 2.00.

Be the first to comment

Leave a Reply