Среда, 15/05 - Фудбал, Чешка, 1ва Лига
15/05Викторија Плзен vs Спарта ПрагаДа постигне погодок - двете екипитип: Да
8 / 10 единици
13/05/2019 15:41
Плзен - Спарта Прага
И двете екипи имаат одлични тимови, па веруваме во ефикасен натпревар.

Плзен


Тимот на Викторија Плзен оваа сезона може да ја прогласи како успешна бидејќи успеа да избори пласман во квалификациите за ЛШ и моментално се на втората позиција која најверојатно ќе ја задржат до самиот крај.


Спарта Прага


Спарта Прага исто има одлична сезона. Тие завршија како шампиони во Чешка и се комплетно задоволни со овој успех. Тие успеаа во Лига Европа да се пласираат и во ¼ финалето, но не беа доволно спремни за гигантот Челзи.


Предлог


Овде станува збор за две екипи кои имаат екстра квалитет, па веруваме во еден убав натпревар. Наш предлог е гол-гол, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.80.

Be the first to comment

Leave a Reply