10 / 10 единици
02/12/2017 12:21
Дали Вест Хем барем малку ќе се потруди да си ја врати самодовербата или Сити и нив ќе ги „згази“?

Манчестер Сити

Манчестер Сити „преживеа“ против Саутемптон, благодарение на последниот погодок од Стерлинг кој го постигна во касните 90ти минути. Тимот на Пеп Гвардиола успешно се издигна и храбро ја држи лидерската поизиција во Премиер Лигата, а исто така е и со ЛШ каде го има лидерското место. Формата на Стерлинг е одлична, па затоа нема да бидеме зачудени ако и формата на тимот остане вака добра.

Вест Хем

Вест Хем има турболентен период во последно време. Промената на менаџерот не успеа да го донесе посакуваниот резултат. Очигледно е дека овој тим има некој внатрешни проблеми кои тешко се решаваат. Доказ за тоа ни е позицијата во која се наоѓа овој тим, односно позиција која води едно ниво подолу. Во овој дуел влегуваат со ниска самодоверба, а главен „виновник“ за тоа е Евертон кој им нанесе катастрофална победа од 4:0.

Предвидување

Нашето предвидување е дека е можна уште една катастрофа за гостите. Со оглед на тоа што Вест Хем има катастрофална форма, а Сити незнае за доста, нашето мислење е дека ќе ги „растури“. Конкретно мислиме на победа за Сити на полувреме и на крај. Тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 1.4. Како алтернатива, Стерлинг постигнува гол 1.8 на Bet365.