Петок, 15/03 - Фудбал, Италија, Серија А
15/03Каљари vs ФиорентинаДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
14/03/2019 19:28
Каљари - Фиорентина
Натпревар од Серија А каде очекуваме израмнет дуел со голови на двете страни.

Каљари


Каљари моментално се наоѓа на 14-то место, но е само на шест бода од зоната за испаѓање. Поради тоа имаат потреба од бодови, особено на домашен терен каде играат одлично. Каљари е познат како „домашен тим“, па на овој стадион падна и Интер. Проблем е одбраната која скоро на секој натпревар прима најмалку по еден гол.


Фиорентина


„Виолетовите“ се борат за излез во Европа и во последно време играат добро. Фиорентина има само еден пораз на последните десет меча, па сигурно во Сардинија доаѓа по бодови. Фиорентина е тим кој постигнува, но и прима многу голови, па така девет од последните 10 меча заврпија ГГ.


Предлог


Дуел на два тима кои постигнуваат и примаат многу голови, па поради тоа нашиот предлог е „двата тима даваат гол“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.82

Be the first to comment

Leave a Reply