Среда, 13/02 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Лига на Шампиони
13/02Ајакс vs Реал Мадрид1X2тип: 2
8 / 10 единици
12/02/2019 15:39
Ајакс - Реал Мадрид
Реал Мадрид е фаворит во овој дуел и сметаме дека без проблеми ќе ја оправда таа улога.
Aјакс

Оваа година Ајакс игра исклучтелно добро, но секако тука не се изоставени неочекуваните киксови. Имено, овој клуб во последните 5 натпревари има само 2 победи, а искрено има квалитет за победа на секој од нив. Овој пат се пред тежок испит, бидејќи сега им доаѓа во гости тимот на европскиот првак.

Реал Мадрдид

Факт е дека овој тим не е истиот без Зидан на клупата и Роналдо на теренот. Зидан имаше одлична тактика за овие фудбалери, а Роналдо беше главна алка на тоа. Сега под водство на Солари сметаме дека конечно излегоа од кризата и врзаа неколку натпревари без пораз.

Предлог

Колку и да е добар Ајакс, во никој случај не смееме да го потценеме Реал Мадрид. Како што погоре кажавме тие играат се подобро и подобро, па веруваме дека на овој натпревар ќе победат без поголеми проблеми. Наш предлог за овој дуел е победа за гостите, а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 1.90.

Be the first to comment

Leave a Reply