Вторник, 12/02 - Фудбал, Англија, Чемпионшип
12/02Бирмингем Сити vs Болтон Вандерерс1X2тип: 1
1 / 10 единици
11/02/2019 14:41
Бирмингем - Болтон
Бирмингем е во подобра форма и има поквалитетен тим, па затоа предноста им ја даваме нив.
Бирмингем

Бирмингем е тимот кој има најголема желба да се врати во Премиер лигата, но како што стојат работите, тоа за нив е невозможна мисија. Имено, овој клуб се наоѓа на 8-та позиција и заостанува 4 бода од екипите кои се борат за плеј-оф, а за директен пласман скоро и нема никакви шанси.

Болтон

На почетокот на сезоната најавија дека Болтон ќе се бори за влез во англиската елита, но на дело се покажа спротивното. Тие моментално се наоѓаат на претпоследната позиција и како главна цел за нив оваа година е опстанокот. Мора да напоменеме дека овој тим во последните пет натпревари нема ниту една победа.

Предлог

Гостите се во исклучително лоша форма, додеќа домаќините прикажаа импресивни резултати во последно време. Според сите математики овде Бирмингем има предност, па типуваме победа за нив. Тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.54.

Be the first to comment

Leave a Reply