Типови

Вторник, 20/11 - Фудбал, Меѓународен, Лига на Нации
20/11Португалија vs Полска1X2тип: 1
7 / 10 единици
19/11/2018 16:10
Португалија - Полска
Натпревар од Лигата на нации без резултатско значење на кој очекуваме домаќинот да покаже зошто е лидер во групата.

Португалија


Португалија е во одлична форма и на коло пред крајот веќе го осигура првото место во групата. Овој натпревар е без резултатско значење, но европскиот шампион сигурно ќе сака да победи пред својата публика. Португалија е во одлична форма и на последните десет меча имаат само еден пораз и тоа од Уругвај на Мундијалот.


Полска


Полска е во катастрофална форма и запиша три порази по ред. Моментално е на последното место во групата, а нема победа на последните пет меча. Ова ќе биде шанса Левандовски и дружината да ја поправат сликата, но ќе им треба „чудо“ да ја победат Португалија.


Предлог


Иако овој натпревар нема резултатско значење квалитетот и формата се на страната на домаќинот, па веруваме дека ќе ги освои трите бода. Нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефицинет 1.63

Add a Comment