Типови

Четврток, 15/11 - Фудбал, Чешка, Куп
15/11Слован Либерец vs СловачкоВкупно погодоци - над/подтип: Под 2.50
8 / 10 единици
14/11/2018 16:51
Либерец - Словачко
И двете екипи не играат кој знае колку ефикасен фудбал, па затоа типуваме мал број голови.

Либерец


Тимот на Слован Либерец е во одлична форма и во последните пет натпревари имаат три победи, едно реми и еден пораз. Во домашната лига се наоѓаат на средината на табелата, но нивната цел е да изборат плеј оф за лигата на шампиони.


Словачко


Словачко игра катастрофална оваа година, а доказ за тоа ни е 14-та позиција на табелата. Тие од досега изиграни 15 натпревари имаат победено само 4 пати, немаат ниту едно реми, а се останато е пораз. Очигледно овој тим има проблем со дефанзивниот сектор, бидејќи има примено вкупно 29 гола.


Предлог


Меѓусебните дуели на овие два клуба „велат“ дека не очекува еден мирен  натпревар, па затоа решивме и ние да типуваме мал број голови. Нашиот предлог е 0-2 гола, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 1.62.

Add a Comment