Сабота, 10/11 - Фудбал, Франција, Лига 1
10/11Гингамп vs Олимпик Лион1X2тип: 2
7 / 10 единици
09/11/2018 17:03
Гингамп - Лион
Натпревар од Лига 1 каде гостинот е фаворит и очекуваме дека ќе ги освои трите бода.

Гингамп


Гингамп е на последното место на табелата и ќе води грчевите борба за опстанок. Оваа сезона има само една победа, а интересно во последните пет меча има само еден пораз. Слаба точка на овој тим е нападот, кој е најслаб во лигата со само 7 постигнати гола на 12 меча.


Лион


Лион моментално е на четвртото место на табелата, но целта е секако пласман во Топ 3 и излез во Лигата на шампиони. Поради тоа нема право на кикс на овој меч, а се наоѓа и во добра форма – на последните три меча запиша две победи и едно реми.


Предлог


Квалитетот и формата се на страната на гостите, па веруваме дека ќе ги освојат трите бода. Нашиот предлог е Тип 2, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефицинет 1.73

Be the first to comment

Leave a Reply