Понеделник, 22/10 - Фудбал, Шведска, Супертан
22/10Вернамо vs Гефле1X2тип: 1
7 / 10 единици
19/10/2018 16:13
Варнамо - Гефле
Вистински момент за домаќините да побегнат од црвената зона и да ги зголемат шансите за опстанок.

Варнамо


Иако од клубот на почетокот на сезоната најавија големи очекувања, сепак од тоа ништо не испадна. Моментално овој тим се наоѓа на дното на табелата, а ако сака да не биде преместен во понизок ранг, мора посериозно да ја сфати работата и да не прави киксови.


Гефле


Гефле ја држи последната позиција и имаат исто бодови со Ландскрона. За нив оваа сезона на некој начин е завршена, а само чудо би ги спасило за и следната сезона да останат во Супертетан. Можеби последните три кола каде што освоија 7 бода им даваат надеж, но сепак се далеку од опстанок.


Предлог


Ова е вистинска шанса за Варнамо која не смее да ја пропушти. Имено се сретнува со последниот на табелата, а ако овде не зеде три бода, на на следните натпревар ќе биде потешко. Ние очекуваме домаќините да победат, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.55.

Be the first to comment

Leave a Reply