Сабота, 20/10 - Фудбал, Англија, Премиер лига
20/10Хадерсфилд Таун vs ЛиверпулВкупно погодоци - над/подтип: Над 2.50
8 / 10 единици
19/10/2018 15:32
Хадерсфилд - Ливерпул
После два реми натпревари од Ливепрул, време е за победа и отворен натпревар.

Хадерсфилд


Хадерсфилд игра очајно оваа сезона, а доказ за тоа ни е моменталната ситуација на табелата. Тие од 8 изиграни натпревар имаат освено само 3 бода, односно имаат учинок од три реми и 5 порази. Практично тоа значи дека овој тим се уште нема освоено победа оваа сезона.


Ливерпул


Ливерпул е еден од посериозните кандидати за освојување на титулата во Премиер Лигата. Моментално е рамо до рамо со Челзи и Манчестер Сити, а да бидеме реални има квалитетен тим кој може да бори за титула, односно го имаат можеби и најсилниот напад во светот.


Предлог


После два нерешени натпревари, време е Ливерпул сериозно да притисне и да оствари победа како што доликува. Хадерсфилд нема никакви шанси на овој натпревар освен да се чува и да не прими многу голови. Ние типуваме 3+, a тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.86.

Be the first to comment

Leave a Reply