Среда, 17/10 - Фудбал, Италија, Лига Про
17/10Робур Сиена vs АЦ Кунео 19051X2тип: 1
8 / 10 единици
16/10/2018 15:19
Сиена - Кунео
Сиена после три натпревар има издвоено три реми резултати. Време е за првата победа.

Сиена


Тимот на италијанската Сиена, оваа сезона игра доста слабо. Доказ за тоа ни е досегашните постигнати резултати, односно учинокот од 3 нерешени од исто толку изиграни натпревари. Освен тоа, тие досега имаат постигнато само еден гол и исто толку имаат примено.


Кунео


Кунео изигра пет натпревари оваа сезона, а првата победа ја запиша во последното коло против Олбиа. Овој тим направи големи измени за време на паузата, но некако не им оди според плановите. Доколку продолжат со ваквата игра, успехот сигурно ќе биде изоставен.


Предлог


Според светските букмејкери, домаќините се фаворити во овој дуел. Тоа е така поради домашниот терен, а да бидем искрени имаат нијанса подобар квалитет за разлика од противниците. Ние типуваме кец, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.72.

Be the first to comment

Leave a Reply