Вторник, 16/10 - Фудбал, Меѓународен, Лига на Нации
16/10Норвешка vs Бугарија1X2тип: 1
7 / 10 единици
16/10/2018 11:46
Норвешка - Бугарија
Норвешка е домаќин на Бугарија во дуел кој ќе реши многу дилеми во оваа група. Норвежаните мора да слават победа, а на Бугарија доволно и е и реми.

НОРВЕШКА


Норвешка веќе подолго време апстинира од големите натпреварувања. Но исто така веќе неколку години го спремаше тимот за Лигата на Нации, каде што ја гледаат шансата за пласман на големите натпреварувања. Имаат одличен тим, спој на младост и искуство кој ветува многу во иднина. Тоа го покажуваат и резултатите во последно време. На првиот дуел помеѓу овие две селекции одигран во Софија, Норвешка беше многу подобар тим но загуби со 1:0. Затоа, сега имаат императив на победа, а доколку ја повторат играта од Софија нема да имаат проблем да стигнат до трите бода.


БУГАРИЈА


Бугарија е во добра серија. Тие се лидери во групата со максимални три победи и имаат добар распоред до крајот. Но и тие се свесни дека доколку сакаат да бидат лидери на крајот, ќе мора да останат непоразени во Норвешка. Имаат солиден тим, но со помал квалитет од норвежаните. Тоа се покажа и на првиот дуел, па јасно е дека Бугарија на овој меч ќе биде дефанзивна. И така оваа селекција игра дефанзивно и повеќе размислува на својот, отколку на противничкиот гол, а денес ќе биде уште подефанзивно ориентирана.


ПРЕДВИДУВАЊЕ


Норвешка игра доа, има поквалитетни фудбалери и има императив за победа. И на првиот дуел се виде дека оваа селекција игра подобар фудбал, но немаше среќа во Софина. Сега приказната ќе биде друга и затоа предлагаме да одиграте Победа на Норвешка со коефициент 1.65 во 1xBet.

Be the first to comment

Leave a Reply