Петок, 17/08 - Фудбал, Франција, Лига 1
17/08Рем vs Олимпик Лион1X2тип: 2
8 / 10 единици
16/08/2018 14:54
Реимс - Лион
Второто коло во француската елита го отвараме со натпревар каде што Лион е фаворит.

Реимс


Тимто на Римс во првото коло победи против Ница со 1-0 и тоа на гостински терен. На некој начин ова е успех, бидејќи Ница игра одлично на домашен терен. Мора да признаеме дека Ница беше убедлива, но сепак среќата беше на страна на Реимс.


Лион


Лион одлично го започна француското првенство издвојувајќи победа над Амиенс со убедливи 2:0. Од прикажаната игра може да кажеме дека тимот е комплетен и најверојатно ќе се бори за горните позиции кои гаранатираат излез во европските натпреварувања.


Предлог


Лион е апсолутен фаворит во овој дуел. Има далеку поквалитетен тим, па затоа ние типуваме победа за нив. Тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 1.72.

Be the first to comment

Leave a Reply