Типови

Сабота, 11/08 - Фудбал, Англија, Премиер лига
11/08Хадерсфилд Таун vs Челзи1X2тип: 2
7 / 10 единици
09/08/2018 15:14
Хадерсфилд - Челзи
Прво коло во Премиер лигата и натпревар во кој гостинот е голем фаворит за трите бода.

Хадерсфилд


Хадерсфилд не успеа значително да го засили тимот во летниот преоден рок, па целта секако и оваа сезона е опстанок во Премиер лигата. Меѓутоа, во првото коло доаѓа фаворитот Челзи, па тешко дека ќе успеат да освојат бодови на стартот од сезоната.


Челзи


Челзи донесе неколку големи засилувања, како Жоржињо и Ковачиќ, притоа тимот во претсезоната покажа дека веќе се навикнува на новиот стил на тренерот Сари. Во Суперкупот загубија од Сити, но овој натпревар е одлична можност да го заборават поразот и да стартуваат со три бода.


Предлог


Се освен победа на Челзи би било изненадување на овој натпревар. Квалитетот е на страната на „сините“ и веруваме дека нема да пропуштат да стартуваат со три бода. Поради тоа нашиот предлог е Тип 2, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.67

Add a Comment