Типови

Петок, 10/08 - Фудбал, Англија, Премиер лига
10/08Манчестер Јунајтед vs Лестер СитиДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
09/08/2018 15:08
Манчестер Јунајтед - Лестер
Отварање на сезоната во Премиер лигата со натпревар на кој очекуваме голови.

Манчестер Јунајтед


„Црвените ѓаволи“ ова лето донеса само еден фудбалер кој може да се најде во првиот тим за овој натпревар, Бразилецот Фред. Меѓутоа, Мурињо нема да може да смета на неколку важни фудбалери кои се вратија подоцна поради Светското првенство како Погба, Лукаку, Рашфорд, Лингард... На натпреварите во предсезоната се потврди дека слаба точка на овој тим е одбраната, која готово секогаш примаше гол.


Лестер


Лестер значително се засили во летниот преоден рок и успеа да го задржи Мекгваер во тимот. Поради тоа сигурно нема лесно да се предаде на „Олд Трафорд“ и ќе му зададе проблеми на Мурињо. Иако го нема Марез, „лисиците“ имаат одличен напад кој во предсезоната секогаш постигнуваше најмалку по еден гол.


Предлог


Иако Манчестер е фаворит во овој натпревар, сепак веруваме дека Лестер ќе постигне барем еден гол. Поради тоа нашиот предлог е „двата тима даваат гол“, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент 2.10

Add a Comment