Типови

Сабота, 21/07 - Фудбал, Чешка, 1ва Лига
21/07Слован Либерец vs Карвина1X2тип: 1
7 / 10 единици
20/07/2018 16:15
Слован Либерец - Карвина
Натпревар од првото коло од чешкото првенство каде домаќинот е фаворит за победа.

Слован Либерец


Либерец минатата сезона заврши на 6-то место, а амбициите за оваа сезона се секако излез во Европа. Во претсезоната одигра пет пријателски меча на кои покажа дека е во добра форма и запиша четири победи. Квалитетот е секако на негова страна и затоа е фаворит во овој дуел.


Карвина


Целта на Карвина оваа сезона е да избори опстанок во елитата. На припремите покажа добра форма и запиша само еден пораз на 7 меча, но играше со послаби противници. Ова по традиција е тешко гостување за нив и на последните три меча против Либерец запиша два порази и едно реми.


Предлог


Квалитетот и традицијата се на страната на Либерец кој ќе има поддршка и од домашната публика, па затоа веруваме дека ќе ги освои трите бода. Нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.81

Add a Comment