Типови

Сабота, 21/07 - Фудбал, Полска, Екстракласа
21/07Легија Варшава vs Заглебие Лубин1X2тип: 1
9 / 10 единици
20/07/2018 14:47
Легија - Заглебие
Тимот на Легија поседува поквалитетен тим за разлика од својот противник.

Легија


До самиот крај на минатата сезона се биеше битка за лидерската позиција во полската лига. Сепак таа припадна на Легија и заврши како лидер со 3 бода пред второпласираната Јагелонија. За време на паузата овој тим изигра неколку контролни натпревари и не претрпе ниту еден пораз, а тоа е доволен показател дека овој тим и оваа сезона ни најавува успех.


Заглебие


За разлика од Легија, овој тим не направи некој поголем успех минатата година. Единствено што може да се нарече дека е успех, тоа што заврши во групата со победници, па така немаше никакви шанси да биде елиминиран. Од контролните наптревари може да кажеме дека и овој тим е во одлична форма.


Предвидување


Според светските букмејкри, тимот на Легија е фаворит во овој дуел. И ние се согласуваме со нив и сметаме дека домаќинот ќе ја оправда таа улога. Типуваме победа за Легија, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.70.

Add a Comment