Типови

Петок, 13/07 - Фудбал, Република Ирска, Премиер Дивизија
13/07Бохемиан vs Слиго РоверсДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
12/07/2018 14:55
Бохемианс - Слиго Роверс
Натпревар помеѓу две екипи кои се на долниот дел од табелата и нема фаворит.

Бохемианс


Бохемианс се наоѓа на 70-то место на табелата и цела сезона игра „топло-ладно“, па во моментов е на само 4 бода од зоната за испаѓање. На последните пет натпревари забележа само една победа, но има ефикасен напад и само на еден меч не постигна гол. Меѓутоа слаба точка на тимот е одбраната.


Слиго Роверс


Слиго е на само два бода од зоната за испаѓање, па ова за нив е директен дуел со конкурентот. И тие исто важат за екипа која постигнува, но и прима многу голови. Играат отворен фудбал, а во последните пет меча запишаа 3 порази и две победи.


Предлог


Тешко може да се одреди кој е фаворит во овој дуел, но веруваме дека ќе има голови на двете страни. Нашиот предлог е „двата тима даваат гол“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.97

Add a Comment