Типови

Петок, 13/07 - Фудбал, Меѓународен, Uhrencup
13/07Базел vs Феенорд1X2тип: 1
7 / 10 единици
12/07/2018 14:16
Базел - Феенорд
Базел има поквалитетен тим во однос на холандскиот противник. Очекуваме победа за Швајцарците.

Базел


Тимот на Базел започна да се натпреварува во Ухрен купот кој започна пред два дена. Во првото коло против Волвс претрпи минимален пораз од 2-1. Овој пат се соочува со тимот на Феенорд кој има послаб квалитет во своите редови.


Феенорд


Исто како и Базел, Феенорд беше поразен во првото коло од ова натпреварување од швајцарскиот Јанг Бојс. Поразот беше убедлив од 3-0 и овој клуб покажа дека нема апсолутно никаква дефанзивна вештина.


Предвидување


Споредувајќи го квалитетот на двата тима сметаме дека Базел е подобар и полесно може да дојде до победа. Букмејкрите ги фаворизираат Швајцарците, а ние се согласуваме со нив. Тоа може да го изиграте во Bet со коефициент од 2.10.

Add a Comment