Недела, 11/06 - Фудбал, Италија, Серија А
11/06Специја vs Хелас ВеронаДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
06/06/2023 10:19
Веруваме дека двете екипи ќе „притискаат“ и дека головите нема да изостанат на овој натпревар.

Специја


Специја даде се од себе во последното коло за да земат барем еден бод во натпреварот против Рома, но за жал не успеаа, па сега ќе морат преку дополнителен натпревар да се обидат да обезбедат опстанок за следната сезона да бидат повторно дел од Серија А.


Верона


Верона имаше ист број бодови како и Специја, па поради тоа сега ќе игра дополнителен натпревар и победникот од овој дуел ќе биде повторно член на елитата во Италија. Верона зад себе имаше катастрофални резултати, па воопшто не е чудно што стигнаа до ова сценарио.


Предлог


Влогот на овој натпревар е огромен и веруваме дека двете екипи ќе дадат се од себе за да остварат победа и опстанок во Серија А. Обично таквите натпревари се одликуваат со голови, па ние решивме да типуваме ГГ со квота 1.95 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*