Типови

Сабота, 23/06 - Фудбал, Меѓународен, Светско првенство
23/06Германија vs Шведска1X2тип: 1
8 / 10 единици
21/06/2018 13:55
Германија - Шведска
Германија не може да си дозволи уште еден кикс, па е голем фаворит во овој меч.

Германија


Германците не смеат да си дозволат уште еден кикс, па се наоѓаат пред императив победа. „Панцирите“ се едни од фаворитите на Мундијалот, па си ги искомплицира работите со пораз од Мексико. Имаат многу поквалитетен тим и трите бода им се неопходни.


Шведска


Шведската веќе има три бода од првиот меч, па во овој дуел ќе влезат растеретени. Скандинавците ќе бидат задоволни и со реми, но квалитетот, а и традицијата се против нив.


Предлог


Се освен победа на Германија овде ќе биде големо изненадување, па веруваме дека ќе ги освои трите бода. Нашиот предлог е Тип 1, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.46.

Add a Comment