Типови

Четврток, 14/06 - Фудбал, Норвешка, НМ Куп
14/06Тромсе ИЛ vs Валеренга ФудбалДа постигне погодок - двете екипитип: Да
7 / 10 единици
13/06/2018 16:37
Тромсо - Валеренга
Натпревар од норвешкиот Куп на кој очекуваме голови на двете страни.

Тромсо


Тромсо оваа сезона игра „топло-ладно“ и се наоѓа на 6-то место на табелата. Игра отворен фудбал и само еднаш на последните пет меча не примил гол. По традиција нивните меѓусебни натпревари со Валеренга завршуваат со многу голови.


Валеренга


Валеренга се наоѓа во добра форма и има само еден пораз на последните 8 меча во сите натпреварувања. Притоа тој пораз беше токму од Тромсо во натпревар од лигата. Ова е по традиција незгодно гостување на Валеренга.


Предлог


Тешко е да се предвиди кој е фаворит на овој меч, но ние очекуваме ефикасен натпревар. Поради тоа нашиот предлог е „двата тима даваат гол“, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент 1.57

Add a Comment