Недела, 16/01 - Фудбал, Италија, Серија А
16/01АЦ Милан vs СпецијаПолувреме/Крајтип: 1/1
7 / 10 единици
11/01/2022 09:23
Очекуваме максимална доминација на Милан на овој натпревар и веруваме дека натпреварот ќе го решат уште во првото полувреме.
Милан

Милан повторно влезе во трка за лидерската позиција, но сега се „бркаат“ со градскиот ривал, тимот на Интер. Мора да признаеме дека Милан одлично се снаоѓа во ова издание од Серија А и ако продолжат со воа темпо до самиот крај ќе се борат за Скудето.

Специја

Нема што многу да се каже за Специја. Тие играат доста променливо и очекувано се наоѓаат на долниот дел на табелата. Со оглед на тоа што единствена цел на овој тим им е опстанокот, веруваме дека се задоволни со досегашниот учинок.

Предлог

Милан има далеку поквалитетен тим и очекуваме без поголеми проблеми да го совлада тимот на Специја. Наш предлог е 1/1 со квота 1.95 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*