ТИП НА ДЕНОТ (05.06.2024, 20:30) БЕЛГИЈА – ЦРНА ГОРА

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме пријателскиот дуел помеѓу Белгија и Црна Гора.

Белгија со големи амбиции на Европско

Белгија без поголеми проблеми успеа да се квалификува на Европско првенство, како првопласирана во групата. „Црвените ѓаволи“ беа во тешка група, но покажаа дека ќе бидат претенденти за висок пласман на Европското првенство. Тедеско ја подмлади репрезентацијата, создаде хомогена група и има респектабилен тим. И во пријателските натпевари покажаа дека имаат квалитет па одиграа реми против Англија. Ова е генерална проба пред ЕП, па сигрно ќе сакаат да победат пред своите гледачи, а селекторот ќе им даде шанса и на неколку млади фудбалери.

Црна Гора полека го враќа рејтингот

Иако не успеа да се пласира на Европско првенство, сепак репрезентацијата на Црна Гора покажа дека го надминала лошиот период и полека формира репектабилен тим. Беа во тешка група со Унгарија и Србија па реално беше да се очекува дека ќе завршат на третото место. Сега имаат поголема самодоверба и со поголеми амбиции ќе влезат во Лигата на нации. На пријателските натпревари во март запишаа две победи, против Македонија и Молдавија, а ова сега е вистински тест за нивната сила. Играат против исклучително силна репрезентација и се аутсајдери, но сигурно нема лесно да се предадат.

Очекување

Квалитетот и формата се на страната на Белгија и очекуваме лесна победа изразена со повеќе голови разлика.

ТИП:

Белгија – Црна Гора – 3+ @ 1.70 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*