Тикет на денот (среда, 05.06.2024)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда е доста слаба, но сепак се најдуваат натпревари за да се состави денешниот тикет. Ова е нашиот предлог за денес.

Виченца – Карарезе – 1 @ 2.05 во Mozzart

Првиот дуел од дневниот тикет ни стигнува од Италија каде што не очекува првиот натпревар од финалето на баражот за влез во Серија Б каде што силата ќе ја измерат Виченца и Карезе. Познато е дека три пати Виченца ја освојуваше Серија Б и не смееме да заборавиме на трофеите од италијанскиот Куп, но овие години тие се дел од ниските италијански лиги. Секако примарната цел за нив е да се вратат во Серија Б, а препрека на тој пат е екипата на Карезе. Гостите во регуларниот дел на шампионатот заврши на 3-то место на табелата во групата Б, а на пат до финалето успеаја да го елиминираат тимот на Перуџа. Ние овде типуваме 1 со квота 2.05 во Mozzart.

Егерсунд – Асане – 4+ @ 1.95 во 22Bet

Норвешката втора лига игра со „полна пареа“, а денес на програмата имаме заостанат натпревар од второто коло каде што ќе се сретнат екипите на Егерсунд и Асане. Во овој момент домаќините се наоѓаат на 4-то место на табелата со два бода помалку во однос на второпласираниот тим на Валеренга, а амбициите на овој тим се насочени кон тоа да одат во повисок ранг. Гостите од друга страна се моментално стационирани на 14-то место и таа е позиција која води во бараж за опстанок. Ние овде очекуваме екстра ефикасен натпревар и се одлучивме да типуваме 4+ со квота 1.95 во 22Bet.

Франција – Луксембург – ГГ @ 2.80 во Bet365

Последниот меч од денешниот тикет ни доаѓа од пријателските дуели каде што ќе се сретнат екипите на Франција и Луксембург. Франција е фаворит на европското првенство кое ни следи, а има и многу квалитетни играчи во своите редови. Луксембург во последно време игра фантастично и делува дека ги постигнува своите најдобри резултати во историјата. Иако оваа селекција се уште не успеа да стигне до пласман на некое големо натпреварување, мораме да спомнеме за одличните квалификации каде што селекција на Луксембург заврши на третото место. Ние овде одлучивме да типуваме ГГ со квота 2.80 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 11.19

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*