Топ 5 фаворити за Вимблдон во Bet365

LONDON, UK - June 2022: Wimbledon tennis championships logo with tennis ball.

Вимблдон важи за еден од најпрестижните тениски турнири во светот на тревна површина, а љубителите на тенисот со нетрпение го очекуваат почетокот.

Оваа година конкуренцијата е огромна, но според Bet365, пет играчи се истакнуваат како фаворити.

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во форма на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Најголем фаворит за титула е Синер. Италијанскиот млад талент брзо се пробива на светската тениска сцена. Синер има одлична игра на сите подлоги и може да направи голем резултат на Вимблдон. Коефициентот за него изнесува 2.87.

После него е Алкараз кој импресионира на сите подлоги и се плаќа со квота 3.10.

Третото место е за најдобриот на светот, Новак Ѓоковиќ со коефициент 4.00.

Хурказ се наоѓа на 4-та позиција со квота 15, а веднаш зад него е Зверев со квота 17.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*