• Вебстрана
 • Покриеност
 • Понуда
 • Коефициенти
 • Уплата на средства
 • Исплата на средства
 • Корисничка поддршка
 • Бонус
 • Во живо
 • Мобилно обложување
4.5

Резиме

 • Модерен дизајн
 • Одлична понуда
 • Просечни коефициенти
 • Перфектна мобилна апликација

Pros

 • Едноставна форма за регистрација
 • Минимална уплата и исплата

Cons

 • Нијанса послаби квоти
 • Нередовни нови бонус промоции
Sending
User Review
0 (0 votes)

Општо

Mozzartbet Malta Ltd под следнава лиценца, издадена и регулирана од страна на Malta Gaming Authority: MGA/B2C/606/2018 издадена на 28.3.2019. Во текот на овие години обложувалницата прерасна во лидер во областа на играта на среќа во Југоисточна Европа. Во овој момент обложувалницата на Mozzart ужива голем авторитет кај играчите, а тоа воглавно е поради вртоглавите суми на максимална исплата.

Веб страна на Mozzart

Mozzart неодамна го промени изгледот на својот веб сајт. За стариот сајт нема што многу да коментираме, туку ќе се задржеме на новиот. Доколку барате модерен сајт со квалитетна графика, интересен распоред, а воедно и лесен за користење, тогаш вие сте на вистинското место. Освен што може да најдете обложување, во менито ви се понудени и останати игри на среќа, како што се Томбола, Лаки 6, Виртуелни спортови и казино игри. Сметаме дека треба да се нагласи и делот со Live Betting каде што имате можност да играте во живо на огромен број настани и разновидни игри.

Mozzart
Mozzart насловна

Навигација и јазици

Официјалниот сајт на Mozzart нуди поддршка на осум јазици и тоа е голема предност за корисниците. Овој сајт е достапен на англиски, српски, македонски, албански, германски, шпански, хрватски и фински јазик. Како што погоре пишавме, дизајнот на сајтот им е променет, а одговорно тврдиме дека новата верзија има многу полесна навигација. На почетната страна ги имате натпреварите во живо и најиграните натпревари. Во горниот мени таб ќе ги најдете и останатите понуди што ги претставува оваа обложувалница, а како што одите надолу ќе ве пресретнат понудите и промоциите за онлајн казиното.

Покриеност

Слободно може да кажеме дека обложувалницата на Mozzart ги покрива поголемиот број на настани кои се случуваат во тековниот ден. Освен традиционалното обложување на фудбал, тенис и кошарка, на располагање ви стојат и малку понесекојдневни спортови. Пример за тие спортови се рагби, снукер, формула 1, пинг-понг и секако електронските спортови, кои во последно време земаат голем замав.

Понуда во Mozzart

Погоре напишавме дека Mozzart ги покрива поголемиот број на спортови. Е сега, не би било во ред да ги има спортовите, а да нема понуда за обложување. Но во Моцартбет и тоа е регулирано. На фудбалските настани имате огромен број игри за кладење, а исто така и на тениските и кошаркарските дуели. Посебен акцент им е ставен на понудата за фудбал. За еден просечен фудбалски дуел, Моцартбет нуди дури 320 видови на игри на кои вие може да се обложувате. Да, добро прочитавте 320 игри. Со толку голема понуда на играчите им се зголемува шансата за добивка, односно тие полесно можат да го погодат исходот на натпреварот и да заработат поголема сума на пари.

Mozzart
Mozzart понуда

Коефициенти

Коефициентите во оваа обложувалница не се високи, а тоа е голем хендикеп за оваа обложувалница. Се разбира дека овој сегмент е многу важен за играчите, бидејќи сите сакаме да оствариме што поголема добивка.

Уплата

За разлика од останатите онлајн обложувалници, каде што има без број начини за уплата и исплата на вашите средства, во оваа обложувалница тоа е малку ограничено. Постојат неколку методи за уплата на средства, а тоа се:

 • Visa
 • Master Card
 • Skrill
 • Neteller
 • Trustly

Треба да нагласиме дека за уплата се потребни минимални 10 евра, а провизија за сите посочени методи нема. Исто така уплатата се процесира веднаш.

Исплата

Исплатата малку им е сиромашна, односно прифаќаат исплата преку:

 • Кредитни и дебитни картички
 • Skrill
 • Trustly

Барањето за исплата се процесира за 48 часа, а минималната сума е 20 евра. Исто така за исплата не се наплаќа надомест, поточно нема провизија.

Корисничка поддршка

Доколку се соочувате со одреден проблем при користењето на сајтот за Mozzart, на располагање во стои корисничка поддршка во живо, која на доста љубезен и стручен начин ќе се обиде да ви го детектира и отстрани проблемот во најкус можен временски рок. Достапни се 24 часа 7 дена во неделата и со нив може да разговарате на српски и англиски јазик.

Освен тоа, тие се достапни и преку е-маил.

Е-Mail[email protected]

Бонуси и промоции во Mozzart

Кога го отворивме сјатот на Mozzart забележавме многу видови на промоции и бонуси кои придонесуваат за Моцартбет да стане дел од вашето секојдневие.

Mozzart
Mozzart бонус

Бонус за добредојде

Бонусот за добредојде е всушност пакет на повеќе промоции. Доколку сте нови во Mozzart имате можност да добиете 100% бонус до 400 евра и 100 бесплатни вртења. Oвој пакт на бонус е наменет само за новите корисници кои ќе се регистрираат во Mozzart или регистрираните корисници кои ќе направат депозит за прв пат.

Кешбек бонус

Кешбек бонусот во Mozzart се активира секој понеделник. Вредноста се одредува по внатрешни фактори и истиот не може да биде поголем од 25%. Овој вид бонус е наменет за сите лојални корисници, поточно за новите и постоечките корисници на овој сајт.

Промашуваш, а добиваш

Доколку на тикетот изиграте четири натпревари и промашите само еден натпревар, вас ќе ви биде вратен влогот или ќе имате и заработка во зависност од погодениот коефициент. Распределбата е следна:

29+ коефициент – Се враќа влогот
59+ коефициент – Се дуплира влогот
99+ коефициент – Пет пати повеќе од влогот
499+ коефициент – Десет пати повеќе од влогот
999+ коефициент – Сто пати повеќе од влогот

Имајте на ум дека погоден коефициент треба да имате повеќе од горенаведените вредности.

Исто така на сајтот на Mozzart имате и бонус за нивното казино кое функционира беспрекорно.

Обложување во живо во Mozzart

Обложувањето во живо на Mozzart им е вистинска специјалност. Освен што располагаат со огормна понуда за настани во живо, тие можат да се пофалат и со високи коефициенти за истите. Мора да напомнеме дека имаат и широк спектар на игри кој секако придонесува за поголема добивка на играчот.

Mozzart
Обложување во живо – Mozzart

Мобилна апликација

Oбложувалницата на Mozzart се пофали и со мобилна апликација која е достапна за сите корисници на iOS, Аndroid и Windows платформите. Исто како и на вебсајтот таму ја имате комплетната понуда, а со користење на апликацијата вам ви е олеснето функционирањето и уплатата на тикетите.

Заклучок за Mozzart

Како заклучок ќе ја издвоиме нашата топла препорака за оваа обложувалница. Високите коефициенти, широката понуда, модерниот дизајн и интересните бонус промоции ви нудат едно поинакво искуство кога е во прашање спортското обложување.