Потврдени типови

Фудбал, FYR Macedonia U21 vs Portugal U21
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 3.50 @ 1.66
од Kiril
Македонија нема реални шанси да оди понатаму, а на Португалија и е потребна победа и повеќе голови. Очекуваме многу голови...
Фудбал, Serbia U21 vs Spain U21
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.60
од Petar
Натпревар од 3-то коло на Европското првенство за млади. Без резултатско значење, Шпанија е сигурен полуфиналист, а Србија без шанси да оди понатаму.
Фудбал, Shamrock Rovers vs Drogheda United
тип: Да победи со 0 - домаќин, Да @ 2.20
од Aleks
Шамрок ќе сака да ја продолжи својата импресивна форма против Дрогеда на домашен терен.
Фудбал, Mexico vs Russia
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 2.01
од Lazar
Се очекува дека и двете екипи ќе мора да бркаат победа. Русија е појака дефанзивно отколку офанзивно, додека Мексико има посвежи играчи во нападот.
Фудбал, Limerick vs St Patrick's
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.72
од Aleks
Лимерик го пречекува Ст. Патрик и има добра шанса да се врати на победите по минатонеделниот пораз кај Корк Сити.
Фудбал, Czech Republic U21 vs Denmark U21
тип: 1X2, 1 @ 1.61
од Petar
Натпревар од 3-то коло на Европското првенство. Данска нема никакви шанси, додека Чешка сеуште може да се надева на пласман во полуфинале.
Фудбал, Estudiantes Caseros vs Acassuso
тип: 1X2, X @ 3.00
Утакмица Аргентина ТИП Х 22:00 Во оваа утакмица домаќинот влегува со помалку добри играчи поради оправдани отсуства.
Фудбал, Germany vs Cameroon
тип: Полувреме/Крај, 1/1 @ 1.95
од Aleks
Германија е фаворит да го освои Купот на Конфедерациите и ако сака да ја оправда улогата мора да најде начин да го победи Афричкиот Шампион Камерун.
Фудбал, Chile vs Australia
тип: 1X2, 1 @ 1.35
од Stefan
Репрезентацијата на Чиле е еден од фаворитите од „сенка“ на ова натпреварување, а со победа против Австралија би го обезбедиле својот пласман во полуфиналето.
Фудбал, Tromsø vs Sandefjord
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.70
од Aleks
По одличниот старт на сезоната Тромзо влезе во голема криза победуваји само еднаш во последните 10 натпревари во лигата. Дали ќе успеат да се одделат од дното?
Фудбал, Grêmio vs Corinthians
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.00
од Aleks
Коринтианс гостува на Гремио вечерва во дербито на Бразилската Серија А. Ова ќе биде дуел на двете најдобри екипи до сега и без сомнение ќе биде одличен натпревар.
Фудбал, Naftan vs Slavia
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 2.39
од Petar
Натпревар од 14-то коло во најсилната лига на Белорусија. Дуел помеѓу два тима од дното на табелата.
Фудбал, Strømsgodset vs Molde
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.57
од Aleks
Норвешката лига е во својата прва третина, екипите веќе се трудат за да заземат подобра позиција за преостанатиот дел од сезоната. Многу важен натпревар за двете екипи, Молде брка приклучок кон врвот додека домаќините сакаат да се оддалечат од местата кои водат во втората лига.
Фудбал, Dalkurd vs Norrby
тип: 1X2, 1 @ 1.36
од Petar
Натпревар од втората шведска лига во кој домаќинот е голем фаворот за победа и се бори за пласман во првата лига.
Фудбал, England U21 vs Germany U21
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.78
од Petar
Полуфинален дуел на Европското првенство за млади. Две исклучително силни репрезентации, па сигурно детали ќе одлучат кој ќе оди во финале.
Фудбал, England U21 vs Germany U21
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.75
од Aleks
Како што одминува турнирот така Англија игра се подобро, додека Германија добро се намачи за да го добие „перфектниот“ 0-1 пораз против Италија.
Фудбал, Spain U21 vs Italy U21
тип: 1X2, 1 @ 1.68
од Petar
Натпревар од полуфиналето на Европското првенство за млади. Шпанците се фаворити, но сигурно нема да им биде лесно против цврстите Италијани.
Фудбал, Portugal vs Chile
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.80
од Aleks
Купот на Конфедерациите се билижи кон својот крај.Првото полуфинале, Европскиот шампион Португалија, против Јужно Американскиот шампион Чиле. Дуел меѓу досега двете најдобри репрезентации на турнирот, победникот од ова полуфинале ќе биде фаворит за освојување на Купот.
Фудбал, Portugal vs Chile
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 2.21
од Petar
Чиле имаше потежок пак, но двете репрезентации имаат голем квалитет и сигурно детали ќе го одлучат финалистот.
Фудбал, Škendija 79 vs Dacia
тип: 1X2, 1 @ 1.80
од Petar
Натпревар од квалификациите во Лига Европа каде ќе се сретнат вицешампионот на Македонија и шампионот на Молдавија.
Фудбал, Germany vs Mexico
тип: 1X2, 1 @ 2.05
од Aleks
Германија на овај турнир игра без своите најголеми ѕвезди, но тоа не ја спречи оваа екипа на Јоаким Лев да се бори за финале на Купот на Конфедерациите. Во дуелот со Мексико влегуваат како фаворити.
Фудбал, Midtjylland vs Derry City
тип: Да победи со 0 - домаќин, Да @ 1.66
од Aleks
Главна цел на Мидтиланд оваа сезона е пласман во групната фаза на Европа лигата. По минатогодишното отпаѓање во плејофот за влез во лигата на Европа од Османлиспор, екипата на Јес Торуп се надева на пласман во групната фаза. Прва пречка им е тимот од Северна Ирска Дери Сити.
Фудбал, Lech Poznań vs Pelister
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.48
од Petar
Натпревар од 1/8 финалето во квалификациите за Лига Европа каде полскиот преставник ќе го пречека освојувачот на македонскиот куп.
Фудбал, Germany U21 vs Spain U21
тип: 1X2, 2 @ 1.90
од Aleks
Како што се очекуваше и пред почетокот на турнирот Германија и Шпанија ќе се сретнат во финалето на Европското првенство за играчи до 21 година. Германија дојде до финале по победата на пенали над Англија додека Шпанија беше уверлива и со 3-1 ја победи Италија.
Фудбал, Halmstad vs Elfsborg
тип: 1X2, 2 @ 2.05
од Aleks
Елфсборг патува во Халмстад во дуел од Шведската прва лига, прв натпревар по јунската пазуа. Гостите имаат шанса да продолжат со добрата форма од пред паузата.
Фудбал, Sogndal vs Aalesund
тип: 1X2, 2 @ 2.59
од Aleks
Алесунд е едно од најпријатните изненадувања оваа сезона, моментално се наоѓа на одличното четврто место откако минатата сезона заврши на деветтата позиција. Ако сакаат да ја задржат својата позиција мора да победат на ова гостување.
Фудбал, Palmeiras vs Grêmio
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 2.15
од Aleks
Палмеирас го пречекува Гремио во еден по атрактивните напревари овај викенд во бразилската Сериа А. Двете екипи ќе ги бараат бодовите за да останат на врвот на табелата.
Фудбал, Portugal vs Mexico
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.53
од Aleks
Во борба за третото место на Купот на Конфедерации во Москва ќе играат Португалија и Мексико. Двете репрезентации се разочарани по поразите во полуфиналето, ова особено важи за Португалија но сигурно двете екипи ќе сакаат да го завршат турнирот со победа.
Фудбал, Molde vs Viking
тип: 1X2, 1 @ 1.64
од Petar
Натпревар од норвешката лига помеѓу тим кој се бори за врвот и тим кој е последен на табелата.
Фудбал, Chile vs Germany
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.80
од Aleks
На Крестовски стадионот во Сант Петерсбург во Недела ќе ги пречека Чиле и Германија во долгоочекуваното финале на Купот на Кофедерациите. Двете екипи се охрабрени од резултатите во полуфиналето и се очекува доста интересен натпревар.
Фудбал, Brann vs Vålerenga
тип: 1X2, 1 @ 1.80
од Petar
Натпревар од норвешката прва лига. Бран се бори за шампионската титула и е во одлична форма.
Фудбал, Corinthians vs Botafogo
тип: 1X2, 1 @ 1.55
од Stefan
Во рамките од 11 коло во бразилската прва лига се сретнуваат екипите на Коринтијас и Ботафого.
Фудбал, Kristiansund vs Rosenborg
тип: 1X2, 2 @ 1.70
од Petar
Натпревар од норвешката лига каде Розенборг е лидер и апсолутен фаворит во овој натпревар.
Фудбал, Häcken vs Hammarby
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.74
од Petar
Дуел од средината на табелата во шведската лига на кој традиционало паѓаат многу голови.
Фудбал, Lahti vs PS Kemi
тип: 1X2, 1 @ 1.71
од Petar
Натпревар од првата финска лига каде домаќинот се бори за самиот врв и фаворит
Фудбал, La Fiorita vs Linfield
тип: 1X2, 2 @ 1.42
од Petar
Натпревар од квалификациите за Лига на шампиони, возвратен натпревар. Линфилд е голем фаворит
Фудбал, Godoy Cruz vs Grêmio
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.95
од Aleks
Годој Круз го пречекува Гремио во првиот меч 1/8 финалето на Копа Либертадорес. Интересен натрпревар, Годој Круз ги заврши своите домашни натпревари минатиот Вторник, додека Гремио игра во силен ритам Сабота/Среда со натпревари од Сериа А и Купот на Бразил.
Фудбал, Georgia U19 vs Sweden U19
тип: 1X2, 2 @ 2.24
од Petar
Натпревар од Европското првенство за играчи до 19 години, втор натпревар од групата А.
Фудбал, Sion vs Olympique Marseille
тип: 1X2, 2 @ 2.30
од GoldBl
Марсеј оваа сезона играше одлично во една од најдобрите лиги во светот Француска Лига 1 ! Марсеј се бори за влез во лига европа
Фудбал, Bohemians vs Dundalk
тип: 1X2, 2 @ 1.40
од Petar
Натпревар од ирската лига во кој гостинот е апсолутен фаворит и се бори за шампионската титула.
Фудбал, Ružomberok vs Vojvodina
тип: 1X2, 1 @ 2.15
од Petar
Реванш натпревар од квалификациите во Лига Европа во кој домаќините бркаат негатива од еден гол.
Фудбал, Olimpija vs VPS
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 1.83
од Petar
Реванш натпревар од квалификациите за Лига Европа во кој домаќините ќе бркаат еден гол негатива.
Фудбал, Derry City vs Midtjylland
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.50
од Petar
Реванш натпревар од квалификациите во Лига Европа на кој се очекува „должд“ од голови.
Фудбал, Rosenborg vs Sandefjord
тип: 1X2, 1 @ 1.26
од Petar
Натпревар од норвешката прва лига во кој домаќинот е апсолутен фаворит.
Фудбал, Inter Turku vs JJK
тип: 1X2, 1 @ 1.41
од Petar
Натпревар од најсилната финска лига во кој домаќинот е апсолутен фаворит.
Фудбал, Hammarby vs Örebro
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.65
од Petar
Натпревар од шведската лига помеѓу два тима од средината на табелата.
Фудбал, Changchun Yatai vs Shanghai SIPG
тип: 1X2, 2 @ 1.85
од Petar
Натпревар од кинеската лига во која гостинот е фаворит и се бори за титулата.
Фудбал, Kalmar vs AIK
тип: 1X2, 2 @ 1.97
од Petar
Натпревар од најсилната шведска лига. Домаќинот се бори за опстанок, додека гостинот за излез во Европа.
Фудбал, Strømsgodset vs Kristiansund
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.75
од Aleks
Дуел на две екипи од дното на табелата. Стромсгосет моментално се трети одоздола во зоната за отпаѓање, додека Кристиансунд се едно место над нив со само два бода повеќе.
Фудбал, Stabæk vs Brann
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.89
од Petar
Натпревар од најсилната норвешка лига на кој се очекуваат многу голови.
Фудбал, Corinthians vs Rio Preto
тип: 1X2, 1 @ 1.53
од Aleks
Како што одминува бразилската Сериа А така Коринтианс стануваат се поголеми фаворити за освојување на титулата. Се очекува нивната импресивна серија од 9 победи и 2 нерешени резултати да продолжи и во Сабота кога ја дочекуваат екипата на Понте Прета.
Фудбал, Sarpsborg 08 vs Lillestrøm
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.75
од Aleks
Сарпсборг е пријатно изненадување оваа сезона во норвешката прва лига. Со само три бода разлика со лидерот Розенборг во пресрет на оваа рунда, сигурно ќе сакаат три бода од оваа средба но нивната форма не е добра последните неколку недели. Лилестром се многу подолу на табелата но се во одлична форма, се очекува изедначен натпревар.
Фудбал, Hibernians vs Salzburg
тип: 1X2, 1 @ 1.20
од Petar
Натпревар од второто квалификациско коло на Лигата на Шампиони, каде Салзбург е апсолутен фаворит против тимот од Малта.
Фудбал, Rijeka vs The New Saints
тип: Да победи со 0 - домаќин, Да @ 1.40
од Aleks
Хрватскиот шампион Ријека го пречекува шампионот на Велс ТНС во второто квалификациско коло на Лигата на Шампиони. Хрватите се апсолутни фаворити против Велшаните.
Фудбал, Partizan vs Budućnost
тип: 1X2, 1 @ 1.16
од Petar
Балканско дерби во второто квалификациско коло на Лигата на Шампиони, каде српскиот шампион е апсолутен фаворит против тимот од Подгорица.
Фудбал, Malmö FF vs Vardar
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.80
од Petar
Натпревар од второто квалификациско коло од Лигата на шампиони во кој Малме е голем фаворит протув македонскиот шампион.
Фудбал, BATE vs Alashkert
тип: Да победи со 0 - домаќин, Да @ 1.66
од Aleks
о натпревар од второто квалификациско коло Белорускиот шампион Бате Борисов, еден од најредовните учесници во групната фаза на Лигата на Шампионите од Источна Европа ја пречекува екипата на Алшкерт од Ерменија и е голем фаворит за пласман во следното коло.
Фудбал, Žalgiris vs Ludogorets
тип: 1X2, 2 @ 1.51
од Petar
Натпревар од второто квалификациско коло од Лигата на шампиони во кој Лудогорец е голем фаворит против тимот од Литванија.
Фудбал, Dundalk vs Rosenborg
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.90
од Petar
Натпревар од второто квалификациско коло од Лигата на шампиони во кој силите ќе ги одмерат шампионите на Ирска и Норвешка.
Фудбал, Flamengo vs Grêmio
тип: 1X2, 1 @ 1.83
од Aleks
Дуел помеѓу второ и третопласираната екипа. Не очекува интересен натпревар во кој домаќините ќе сакаат да направат разлика со третопласираниот Гремио а гостите ќе сакаат да се вратат на втората позиција по серијата порази.
Фудбал, Linfield vs Celtic
тип: 1X2, 2 @ 1.15
од Petar
Натпревар од второто квалификациско коло во Лигата на шампиони, каде Селтик е апсолутен фаворит против тимот од Северна Ирска.
Фудбал, Flora vs Levadia
тип: 1X2, 1 @ 2.08
од Petar
Дерби натпревар од врвот на естонската лига во кој домаќинот со победа може додатно да се одлепи на табелата.
Фудбал, Inter Zaprešić vs Cibalia
тип: 1X2, 1 @ 1.83
од Petar
Натпревар од хрватската лига, прво коло каде домаќинот е фаворит за победа.
Фудбал, SKA-Energiya vs Zenit
тип: 1X2, 2 @ 1.40
од Petar
Натпревар од првото коло во руската лига во кој гостинот е голем фаворит за победа.
Фудбал, Odd vs Viking
тип: 1X2, 1 @ 1.77
од Petar
Натпревар од 17-то коло во најсилната норвешка лига во кој домаќинот е фаворит за победа.
Фудбал, Molde vs Strømsgodset
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.65
од Petar
Натпревар од најсилната норвешка лига на кој се очекуваат многу голови.
Фудбал, Vardar vs Malmö FF
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.00
од Aleks
Шампионот на Македонија Вардар ја пречекува екипата на Малме во реванш натпревар од второто квалификациско коло по изненадувачкиот нерешен резултат 1-1 пред 6 дена во Шведска.
Фудбал, Lokomotiv Moskva vs Arsenal Tula
тип: 1X2, 1 @ 1.50
од Aleks
Во натпревар од првото коло од Руската прва лига Локомотив Москва го пречекува тимот на Арсенал Тула. Железничарите се надеваат на успешен старт во новата сезона во дуелот со една од послабите екипи од минатата сезона.
Фудбал, VPS vs Brøndby
тип: 1X2, 2 @ 1.41
од Petar
Натпревар од второто коло во квалификациите за Лига Европа во кој гостите се фаворити за пласман во следната фаза.
Фудбал, HJK vs Škendija 79
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.66
од Aleks
Во реванш натпреварот од Европа Лигата екипата на Шкендија гостува во Финска со предност од 3-1 првиот натпревар. Се надеваме на добро издание на нашиот претставник и пласман во наредната рунда.
Фудбал, Brann vs Ružomberok
тип: 1X2, 1 @ 1.56
од Petar
Натпревар од второто коло во квалификациите за Лига Европа во кој домаќинот е фаворит за пласман во следната рунда.
Фудбал, Galatasaray vs Östersunds FK
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.50
од Petar
Натпревар од второто коло во квалификациите за Лига Европа на кој се очекуваат многу голови.
Фудбал, Fluminense vs Cruzeiro
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.80
од Aleks
Во дуел од 15та рунда на бразилската Сериа А Флуминесе го пречекува Крузеиро во меч кој е значаен за двете екипи во борбата за пласман во Копа Либертадорес (Јужно Американска Лига на Шампиони). Натпреварот нема да се одигра на Маракана домашниот терен на Флуминесе туку на помалиот Едсон Пасос.
Фудбал, CSKA Moskva vs Lokomotiv Moskva
тип: 1X2, 1 @ 1.73
од Petar
Московско дерби на самиот почеток на првенството, односно во второто коло.
Фудбал, AGF vs Hobro
тип: 1X2, 1 @ 1.73
од Petar
Натпревар од второто коло во данската лига во кој домаќинот е фаворит за трите бода.
Фудбал, Wisła Kraków vs Nieciecza
тип: 1X2, 1 @ 1.78
од Petar
Натпревар од второто коло во полската лига во кој домаќинот е фаворит за победа.
Фудбал, Malmö FF vs Jönköpings Södra
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.65
од Aleks
Во натпревар од 16 рунда од шведската најдобра лига Малме на свој терен ја пречекува екипата на Јонкопингс во обид да се врати на победите по три одиграни натпревари без победа.
Фудбал, Randers vs København
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.95
од Petar
Натпревар од второто коло во данската Суперлига на кој се очекуваат многу голови.
Фудбал, KuPS vs Lahti
тип: 1X2, 1 @ 1.99
од Petar
Натпревар од 18-то коло во финската лига помеѓу клубови кои се борат за врвот на табелата.
Фудбал, Rijeka vs Rudeš
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.59
од Petar
Натпревар од второто коло во хрватската лига помеѓу шампионот и нов прволигаш. Натпревар на кој се очекуваат голови.
Фудбал, Fluminense vs Corinthians
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 2.25
од Lazar
Коринтијанс ја има најдобрата одбрана во лигата, а истовремено ова е дуел на двата најопасни напаѓачи. Една искра може да запали оган на Маракана
Фудбал, Hammarby vs Elfsborg
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.44
од Aleks
Втор меѓусебен дуел за седум дена. Минатиот Понеделник домаќин беше Елфсборг и натпреварот заврши 3-0 во корист на домаќините, сега не очекува многу понеизвесен дуел на терен на Хамарби. Двете екипи играат напаѓачки фудбал и ова ќе биде интересен натпревар.
Фудбал, Vardar vs København
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.90
од Aleks
По одличниот резултат во втората квалификациска рунда и елиминацијата на Малме, Вардар пречекува уште еден противник од Скандинавија, Данскиот Копенхаген со надеж дека ќе продолжи успешната европска приказна.
Фудбал, Dynamo Kyiv vs Young Boys
тип: Хендикеп 1X2, 1 -1.00 @ 2.37
од Aleks
Динамо Киев ќе биде домаќин на Јанг Бојс за квалификациите за Лигата на шампионите во Среда, во надеж дека ќе можат да ја продолжат својата фина форма и да заработат значителна предност пред домашните навивачи пред реваншот во Швајцарија.
Фудбал, Esbjerg vs Fredericia
тип: 1X2, 1 @ 1.80
од Aleks
Брондби одигра доста офанзивно во првите натпревари на сезоната и Хајдук Сплит може да има проблеми со агресивниот притисок на Брондби. Хрватите, сепак, имаат возбудливи офанзивни играчи и се опасни во контри со своите брзи играчи.
Фудбал, Sturm Graz vs Fenerbahçe
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 2.16
од Petar
Натпревар од третото коло во квалификациите за Лигата Европ на кој се очекуваат многу голови.
Фудбал, PSV vs Osijek
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.60
од Petar
Натпревар од третото коло во квалификациите за Лигата Европ на кој се очекуваат многу голови.
Фудбал, Dinamo Bucureşti vs Athletic Club
тип: 1X2, 2 @ 1.55
од Petar
Натпревар од третото коло во квалификациите за Лигата Европ каде Билбао е апсолутен фаворит против тимот од Романија.
Фудбал, Brøndby vs Hajduk Split
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.72
од Aleks
Брондби одигра доста офанзивно во првите натпревари на сезоната и Хајдук Сплит може да има проблеми со агресивниот притисок на Брондби. Хрватите, сепак, имаат возбудливи офанзивни играчи и се опасни во контри со своите брзи играчи.
Фудбал, Lokomotiva Zagreb vs Rudeš
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.80
од Petar
Натпревар од хрватската лига помеѓу две екипи кои ќе се борат за опстанок.
Фудбал, Antwerp vs Anderlecht
тип: 1X2, 2 @ 1.70
од Petar
Натпревар од првото коло во белгиската лига во кој гостинот е фаворит за победа.
Фудбал, Lahti vs Mariehamn
тип: 1X2, 1 @ 2.17
од Petar
Натпревар од најсилната финска лига помеѓу два клуба кои се борат за место кое води во Европа.
Фудбал, Salzburg vs LASK Linz
тип: 1X2, 1 @ 1.51
од Petar
Натпревар од второто коло во австриската лига во кој домаќинот е голем фаворит за победа.
Фудбал, København vs Hobro
тип: Хендикеп 1X2, 1 -1.00 @ 1.95
од Aleks
ФК Копенхаген се врaќа во Данската Суперлига каде се непоразани, по разочарувачкиот пораз во првиот натпревар од квалификациите за Лигата на шампионите против Вардар во Скопје.
Фудбал, Legia Warszawa vs Sandecja Nowy Sącz
тип: 1X2, 1 @ 1.47
од Petar
Натпревар од најсилната полска лига каде домаќинот е голем фаворит за победа.
Фудбал, Grasshopper vs Young Boys
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.65
од Petar
Натпревар од второто коло во швајцарската лига на кој се очекуваат многу голови.
Фудбал, Palmeiras vs Avaí
тип: Хендикеп 1X2, 1 -1.00 @ 1.72
од Aleks
Аваи значително ги подобри своите дефанзивни прикази во споредба со самиот почеток на новата сезона во Серија А, но серијата од три последователни натпревари без пораз ќе биде силно предизвикана оваа Сабота кога ќе отпатуваат на средбата со бранителите на титулата во 17-тиот круг на шампионатот.
Фудбал, Palmeiras vs Avaí
тип: Хендикеп 1X2, 1 -1.00 @ 1.72
од Aleks
Аваи значително ги подобри своите дефанзивни прикази во споредба со самиот почеток на новата сезона во Серија А, но серијата од три последователни натпревари без пораз ќе биде силно предизвикана оваа Сабота кога ќе отпатуваат на средбата со бранителите на титулата во 17-тиот круг на шампионатот.
Фудбал, Toronto vs New York City
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.65
од Jovica
Викендов МЛС лигата ни носи дерби дуел помеѓу првопласираниот на табелата Торонто и третиот Њујорк. Интересно, ова ќе биде втор меѓусебен дуел за само 10 дена. И двете екипи имаат доста проблеми со повредени играчи, но и покрај тоа ова дефинитивно ќе биде еден крајно интересен и неизвесен меч, иако домаќините предводени од Џовинко, кој досега на 16 средби постигна 8 гола се благи фаворити.
Фудбал, Corinthians vs Flamengo
тип: 1X2, 1 @ 2.20
од Aleks
Лидерите Коринтијанс се домаќини на Фламенго во најинтересниот натпревар од 17иоткруг на Бразилската Серија А во Недела. Домаќините ќе сакаат да ја зголемат разликата помеѓу себе и екипите под нив.
Фудбал, Grêmio vs Santos
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.00
од Aleks
Второпласираниот домаќин Гремио, го пречекува Сантос кој е трет на табелата во дуел во Бразилската Серија А во Недела. Очекуваме неизвесен натпревар помеѓу две изедначени екипи, двете екипи сакаат да ја намалат разликата со Коринтианс кој е на врвот.
Фудбал, Spartak Moskva vs Krasnodar
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.95
од Jovica
Нај интересниот натпревар во Понеделник ќе се одигра во Русија, каде шампионот Спартак Москва ќе го пречека амбициозниот Краснодар. Домаќинот не ја стартуваше сезоната според очекувањата и има само два бода по две кола, додека Краснодар забележа две стартни победи. Спартак најавува победа, но Краснодар не е екипа која може да се потцени.
Фудбал, Vasco da Gama vs Atlético PR
тип: 1X2, X @ 2.10
од Aleks
Во последниот натпревар од 17-иот круг на Бразилската Серија А Васко де Гама го пречекува тимот на Атлетико ПР во Понеделник. Домаќините бркаат пласман во Копа Либертадорес.
Фудбал, APOEL vs Viitorul
тип: 1X2, 1 @ 1.72
од Kiril
Кипарскиот фудбал на тест пред романскиот. АПОЕЛ е тим со поглема традиција, поголем буџет и навивачи. Сите шанси одат на „сино-жолтиот“ тим во однос на Виторул.
Фудбал, İstanbul Başakşehir vs Club Brugge
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.73
од Jovica
Башакшехир во Истанбул ќе го пречека белгиски Бриж во еден од поинтересните реванш средби од третото коло во квалификациите за пласман во Лигата на Шампиони. Двете екипи во Белгија го одиграа и најинтересниот меч минатата недела со шест гола, играјќи без победник 3:3. Очекуваме дека доста интересно и ефикасно ќе биде и на овој меч во Турција.
Фудбал, København vs Vardar
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.83
од Aleks
ФК Копенхаген во реванш натпревар го пречекува тимот на Вардар Скопје кој доаѓа во Копенхаген со добар резултат. Сега, 1-0 не е секогаш добар резултат кога треба да се очекува да се одбраниш во поголемиот дел од натпреварот, но со моменталната форма на ФК Копенхаген, мисијата не е толку невозможна како што беше пред почетокот на двомечот.
Кошарка, Kosovo vs FYR Macedonia
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 143.50 @ 1.86
од Kiril
Започнуваат предквалифкациите за Светското првенство, Македонија нема друга опција. Победа е императив во Косово.
Фудбал, Ajax vs Nice
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.80
од Aleks
Најверојатно ова е најинтересниот натпревар во квалификациите. Првиот натпревар заврши нерешено 1: 1, така што шансите се речиси еднакви. Но, за Ница ситуацијата стана малку полоша,Балотели ќе гo пропушти реваншот од Лига на Шампиони.
Фудбал, Legia Warszawa vs Astana
тип: 1X2, 1 @ 1.73
од Jovica
Астана гостува во Варшава кај Легија со предностод 3:1 по приот меч одигран во Казакстан. Но кога во прашање се домашните натпревари на Легија, ниту една предност на гостинскиот тим, не мора да значи ништо. Легија ќе нападне со сите сили, а Астана треба да стравува иод напаѓачите на Легија, како и од атмосферата на навивачите.
Фудбал, Rosenborg vs Celtic
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 2.05
од Aleks
Розенборг со Никлас Бендтнер беше изненадувачки подобар тим во првиот натпревар, а Селтик се бореше со дефанзивни проблеми. Но, шкотите имаат подобар тим а се враѓа и Ли Грифитс од карантин, додека кај Розенборг можеби ќе го нема Регинусен.
Фудбал, Škendija 79 vs Trakai
тип: Полувреме/Крај, 1/1 @ 2.35
од Jovica
Шкендија на “домашен терен” во Струмица е домаќин на литвански Тракаи, кој во Македонија пристигна со предност од 2:1 по првиот меч. Сепак и покрај негативата, македонскиот тим е фаворит за пласман во следната рунда. Шкендија мора да нападне уште од првата минута, а ако некој знае како да напаѓа тоа е дефинитивно овој тим. Затоа очекуваме сигурна победа на македонскиот преставник.
Фудбал, Midtjylland vs Arka Gdynia
тип: Хендикеп 1X2, 1 -1.00 @ 2.00
од Aleks
Мидтиланд и покрај поразот од 3: 2 , беше тимот кој направи повеќе шанси во првиот натпревар во отворена игра постигнувајќи два гола. Одбраната на Мидтиланд беше таа што направи грешки и Арка има водство, но офанзивната игра на Мидтиланд треба да дојде до израз и на овај натпревар.
Фудбал, Hajduk Split vs Brøndby
тип: 1X2, 1 @ 1.95
од Aleks
Хајдук ќе има поддршка од бројната публика на Пољуд и сигурно ќе започне офанзивно од самиот почеток на натпреварот. Брондби беше подобар тим во првиот натпревар кој заврши со резултат 0-0, беше постојано во офанзива, но играчите многу грешеа пред противничкиот гол.
Фудбал, Rheindorf Altach vs Gent
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.83
од Jovica
Алтах во Австрија ќе биде домаќин на белгиски Гент, но на заменски стадион, поради тоа што доаќините немаат стадион кој ги исполнува критериумите на УЕФА. Првиот меч заврши 1:1, резултат во корист на австрискиот тим, но се освен пласман понатаму за Гент кој е минатогодишен осминафиналист во ова натпреварување ќе гиде големо разочарување. Ќе напаѓаат и двете екипи и затоа очекуваме голови на овој дуел.
Фудбал, Senica vs Slovan Bratislava
тип: Азиски хендикеп, 2 -1.75 @ 2.12
од Kiril
Во 3. коло од словачката Фортуна лига, се среќаваат моментално прво и последно пласираниот тим. Факт кој е само кратка најава за анализаа која следи во продолжение.
Фудбал, Standard Liège vs Genk
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.70
од Jovica
Најинтересен натпревар од второто коло во белгиската Јупилер Лига е оној помеѓу Стандард Лиеж и Генк. И двете екипи имаат доста промени во однос на минатата сезона и после нерешените резултати во првото коло и двете екипи најавуваат атак и освојување на трите бода. Тоа само укажува дека екипите ќе играат напаѓачки и на гол повеќе од противникот.
Фудбал, Sunderland vs Derby County
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.83
од Aleks
Неодамна одпаднатиот Сандерленд ја започна својата кампања за враќање во највисокиот лига во Англија во Петок. Тимот се соочува со тежок предизвик затоа што за противник го има тимот на Дерби Каунти кој доаѓа на стадионот на светлината исто со амбиции за враќање во Премиер Лигата.
Фудбал, Nottingham Forest vs Millwall
тип: 1X2, 1 @ 2.05
од Aleks
Нотингем Форест стана подобар откако Ворбертон го презеде на крајот од минатата сезона и успеа да преживувее во шампионатот. Домашниот тим ги продаде своите најдобри стрелци и ќе видиме како ќе ја започнат оваа сезона. Ако верувате во обложувалниците ова се две екипи кои би можеле да бидат вклучени во борбата за опстанок оваа сезона на шампионатот.
Фудбал, Portsmouth vs Rochdale
тип: 1X2, 1 @ 2.00
од Jovica
Стартува сезоната во анлиската Лига 1, а еден од поинтересните натпревари ќе се одигра на јужниот брег каде Портсмут ќе го пречека Рочдејл. Домаќинот минатата сезона ја освои Лига 2 и имаше одличен трансфер период, па влага во сезонава со големи амбиции. Рочдејл минатата сезона беше 9-ти, но ги изгуби едни од најдобрите играчи. Поради тоа предноста е на страната на домаќинот.
Фудбал, Luton Town vs Yeovil Town
тип: 1X2, 1 @ 1.65
од Jovica
Викендов стартува сезоната во четвртото по квалитет фудбалско натпреварување во Англија или Лига 2. Еден од фаворитите за горниот дел на табелата Лутон е домаќин на просечниот Јеовил во меч кој мора да го добие доколку сака да не ги повтори грешките од минатата сезона, кога за малку не обезбеди пласман во Лига 1.
Фудбал, Zulte-Waregem vs Sint-Truiden
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.73
од Jovica
Викендов на програмата во белгиската Јупилер лига е второто коло, а ние го издвоивме дуелот помеѓу Варегем и Ст. Труиден како добар за обложување. Домаќините кој потрошија 6.4 милиони евра за засилувања се фаворити за победа, но добар трансфер период имаше и Ст. Труиден. На првите мечеви на двете екипи се постигнаа по 5 гола, па зошто да не биде така и на овој натпревар.
Фудбал, Lille vs Nantes
тип: 1X2, 1 @ 2.05
од Jovica
Лил е домаќин на Нант во првото коло на француската Лига 1. Двете екипи стартуваат со нови тренери, Марсело Биелса и Клаудио Раниери, но Биелса имаше далеку подобар трансфер период за разлика од неговиот колега и неговиот Лил како голем фаворит влегува во овој меч.
Фудбал, Zenit vs Spartak Moskva
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.74
од Jovica
Во четвртото коло од руската Премиер Лига дербито ќе се одигра во Санкт Петербург, помеѓу домаќинот Зенити Спартак Москва. Домаќинот е фаворит, но Спартак конечно заигра по вкусот на одличниот стратег Карера, па можеме да очекуваме интересен дуел и голови и на двете страни.
Фудбал, Syrianska FC vs Norrby
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.60
од Jovica
Натпреварот меѓу Сирианска и Норби од шведската втора лига е дуел помеѓу два слични тима, со добар напад но со многу слаба одбрана, битка за опстанок и доста важен меч за двете екипи. Сепак и покрај важноста на натпреварот, веруваме во една отворена игра со доста голови и на двете страни.
Фудбал, Heidenheim vs Erzgebirge Aue
тип: 1X2, 1 @ 2.05
од Jovica
Последниот натпревар од второто коло во германската втора Бундеслига ќе го одиграат Хајденхајм и Ауе. Двете екипи доживеаа порази во првото коло, но покажаа одлични перфоманси. Сепак домаќиот мора да ја искористи предноста на домашен терен ако сака да има сезона како минатата, кога заврши на одличното 6-то место.
Фудбал, Vitória Guimarães vs Chaves
тип: 1X2, 1 @ 1.75
од Jovica
Во последниот натпревар од првото коло на португалската прва лига Гимараеш е домаќин на Чавес. Минатата сезона двете екипи беа пријатни изненадувања, но Гимараеш заврши на четвртото место, додека Чавес на 11-то. Очекувањата се дека оваа сезона ќе се одвива на сличен начин како и минатата за двете екипи.
Фудбал, Zulte-Waregem vs Club Brugge
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.67
од Jovica
Дерби дуелот на третото коло во белгискиот шампионат, е впрочем дуел на двете најефикасни екипи по првите две кола Варегем и Бриж. Двете екипи постигнаа по 7 гола на првите два меча, па нема зошто да не продолжат во ист стил. Токму затоа можеме да очекуваме еден доста интересен меч и доста голови на двете страни.
Фудбал, Everton vs Stoke City
тип: 1X2, 1 @ 1.70
од Jovica
Засилениот Евертон е фаворит против ослабениот Стоук. Руни се враќа на Гудисон Парк, каде ги направи своите први чекори со фудбалот и ќе не очекува една прекрасна атмосфера на овој стадион со многу емоции, а тоа е доволна причина да се обложите дека домаќинот ќе ги освои трите бода.
Фудбал, Barnet vs Luton Town
тип: 1X2, 2 @ 2.25
од Jovica
Амбициозниот Лутон гостува кај просечниот Барнет во рамки на второто коло на Лига 2. Барнет во првото коло одигра реми 2:2, но Лутон стартуваше одлично постигнувајќи 8 гола против Јеовил. И на овој меч Лутон е голем фаворит за освојување на трите бода.
Фудбал, Hull City vs Burton Albion
тип: 1X2, 1 @ 1.62
од Jovica
Дуелот помеѓу Хал и Буртон е меч на две екипи со сосем различни амбиции. Домаќините сакаат влез во Премиер Лигата, додека гостите опстанок во Чемпионшип, па според тоа се знае кој е фаворит на оваа средба.
Фудбал, Admira Wacker Mödling vs Rapid Wien
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.72
од Jovica
Во последниот натпревар од 4-то коло во австриската Бундеслига, Адмира е домаќин на Рапид Виена. Ова воедно е меч помеѓу екипи кои во првите три кола на сите меча одиграа со повеќе од 3 гола, па нема причина така да не биде и сега.
Фудбал, Sileks vs Skopje
тип: 1X2, 1 @ 1.65
од Jovica
Во првото коло на Првата македонска фудбалска лига Силекс е домаќин на Скопје во дуел на екипи со сосема различни амбиции оваа сезона. Силекс атакува на едно од првите 5 места на табелата, додека Скопје ќе се бори за опстанок, па според тоа се знае кој ќе ги освои бодовите на овој меч.
Фудбал, Sint-Truiden vs Standard Liège
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.80
од Jovica
Во третото коло на Јупилер лигата не очекува еден доста интересен меч во кој Ст. Труиден е домаќин на Стандард Лиеж. Двете екипи негуваат сличен стил на игра, со доста додавање, задржување на топката и офанзива, а кога две екипи играат офанзивно треба да се очекуваат и доста голови.
Фудбал, Elfsborg vs IFK Göteborg
тип: 1X2, 1 @ 2.10
од Jovica
Елфсборг е домаќин на Гетеборг во меч помеѓу две екипи од средината на табелата во шведскиот шампионат. Сепак и двете екипи се многу поблиску до излез во Европа, отколку до долниот дел на табелата и овој меч е доста важен за исполнување на целта бидејќи бодовната разлика помеѓу двете екипи е еден бод.
Фудбал, Grindavík vs ÍA
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.60
од Jovica
Ова е меч помеѓу две екипи кој се наоѓаат во катастрофална форма. Квалитетот на екипите е речиси израмнет и овој меч доаѓа во вистински момент за нив. Дефинитивно може да очекуваме неизвесност но и напад на трите бода од двете екипи.
Фудбал, Brentford vs Bristol City
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.60
од Jovica
Брентфорд е домаќин на Бристол Сити во рамки на третото коло на англиската Чемпиншип лига, во меч кој ни носи многу неизвесност. Сепак, според играта на двете екипи по првите две кола можеме да очекуваме доста голови и офанзивна игра и од двете страни.
Фудбал, Hoffenheim vs Liverpool
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.60
од Jovica
Еден од поинтересните мечеви во плеј-оф фазата во Лигата на Шампионите е оној меѓу Хофенхајм и Ливерпул. И двете екипи си имаат свои амбиции иако шансите се на страната на Ливерпул. Сепак на англиските тимови секогаш им е тешко да играат во Германија па затоа очекуваме еден доста интересен меч.
Фудбал, Olympiakos Piraeus vs Rijeka
тип: 1X2, 1 @ 1.70
од Kiril
Во натпревар од плеј-офот за Лигата на Шампионите се среќаваат актуелните шампиони на Грција и Хрватска. Доколку и двата тима настапуваа со ростерот од минатата сезона, овој натпревар ќе беше многу понеизвесен и поизедначен.
Фудбал, Hapoel Be'er Sheva vs Maribor
тип: 1X2, 1 @ 1.59
од Jovica
Хапоел Бер Шева покажа дека има квалитет з апласман во групната фаза на Лигата на Шампионите, додека Марибор едвај дотурка до плеј-офот па неможе да се надева дека ќе ги послужи среќата трет пат по ред. Домаќините се фаворити и се освен нивна победа би било големо изненадување.
Фудбал, FH vs Sporting Braga
тип: 1X2, 2 @ 1.71
од Jovica
Хафнарфјордур е аутсајдер во двомечот со Брага, која се надева дека ќе го реши патникот во групната фаза уште на првиот меч во Рејкјавик. Португалците имаат квалитет за тоа и се освен нивна победа на Исланд ќе биде големо изненадување.
Фудбал, Viktoria Plzeň vs AEK Larnaca
тип: 1X2, 1 @ 1.71
од Jovica
По елиминацијата од Лигата на Шампиони, Плзен се префрли во плеј-офот на Лигата на Европа каде единствена цел е да се мине АЕК Ларнака. Домаќините се фаворити на овој меч и нема да дозволат со неповолен резултат да патуваат на Кипар.
Фудбал, Standard Liège vs Zulte-Waregem
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.75
од Jovica
Стандард е домаќин на Варегем во првиот дуел од 4-то коло на белсгиската Јупилер лига. Ова ќе биде меч на две напаѓачки екипи кои сезонава се стремат да ги подобрат своите резултати со големи вложувања во нови играчи. Очекуваме еден интересен и неизвесен меч со многу голови.
Фудбал, Hoffenheim vs Werder Bremen
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.53
од Jovica
И двете екипи останаа без своите најдобри фудбалери во летниот преоден рок, но квалитетот е на страната на домаќинот. Сепак Хофенхајм игра и во квалификациите на Лигата на Шампионите и нивниот замор на почетокот на сезоната може да биде голем хендикеп.
Фудбал, Southampton vs West Ham United
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 2.05
од Jovica
Дуелот помеѓу Саутемптон и Вест Хем ќе биде меѓу најнеизвесните во првото коло. Двете екипи негуваат сличен стил на игра и иако букмејкерите им даваат поголеми шанси на домаќините очекуваме еден тврд натпревар со многу тактички надмудрувања.
Фудбал, Ipswich Town vs Brentford
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.52
од Jovica
Дуелот помеѓу Ипсвич и Брентфорд привлекува големо внимание на островот бидејќи наспроти амбициите на тимовите и двете екипи се наоѓаат на спротивни страни на табелата. Можеме да очекуваме еден доста интересен и неизвесен дуел со повеќе голови.
Фудбал, Saint-Étienne vs Amiens SC
тип: 1X2, 1 @ 1.57
од Jovica
Домаќинот стартуваше со две победи без примен гол и се очекува да продолжи во тој стил и против Амиенс. По првите две кола новиот прволигаш Амиенс има два порази без постигнат гол и до крајот на сезоната ќе водат тешка битка за опстанок во лигата.
Фудбал, Tottenham vs Chelsea
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.70
од Jovica
Во Премиер Лигата викендов најголемо внимание привлекува лондонското дерби кое поради реконструкција на Вајт Харт Лејн ќе се одигра на Вембли. Тотенхем ќе се обиде да ја искористи нарушената атмосфера во Челзи по поразот во првото коло, додека Челзи ќе се обиде да го искористи неутралниот терен во своја корист. Во секој случај можеме да очекуваме голови и на двете страни.
Фудбал, Atalanta vs Roma
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.67
од Jovica
На стартот на Серија А големо внимание привлекува дуелот на Аталанта и Рома, кои минатата сезона завршија на 4-то односно 2-то место. Сезонава и двете екипи имаат големи промени во своите состави, но амбициите остануваат исти како и минатата сезона. Можеме да очекуваме напаѓачки фудбал со голови на двете страни.
Фудбал, Sampdoria vs Benevento
тип: 1X2, 1 @ 1.67
од Jovica
Сампдорија остана без своите најдобри фудбалери и има доста промени во играчкиот кадар, но и покрај тоа е многу поквалитетен тим од новиот прволигаш Беневенто кои според квалитетот на фудбалерите до крајот на сезоната ќе се бори за опстанок во Серија А.
Фудбал, Nordsjælland vs FC Helsingør
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.55
од Jovica
Нордсјеланд кој е лидер на табелата во данскиот шампионат го пречекува новиот прволигаш Хелсингор во рамки на 6-то коло. Домаќините се поквалитетна екипа, но играат очајно против послаборангирани екипи од нив и Хелсингор се надева дека ќе може да го искористи тоа за даосвои бодови.
Тенис, J. Isner vs A. Kuznetsov
тип: Сет хендикеп, 1 -1.50 @ 1.80
од Kiril
Иснер е кандидат број еден за освојување на овој турнир. Против Кузњецов, не би требало да има проблеми и да победи во два сета.
Фудбал, Slavia Praha vs APOEL
тип: 1X2, 1 @ 1.60
од Jovica
Славија Прага е домаќин на Апоел во реванш мечот од плеј-оф фазата во квалификациите на Лигата на Шампиони и има тешка задача да ја надополни негативата од 2:0 по првиот меч одигран во Кипар. Сепак домаќините се доста квалитетен тим и доколку одиграат на високо ниво, нема да биде чудно доколку успеат во тоа.
Фудбал, Midtjylland vs Apollon
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.70
од Jovica
Митјиланд и Аполон минатото коло го одиграа еден од најинтересните мечеви. Двете екипи сакаат да постигнуваат голови, играат напаѓачки фудбал па нема зошто да не веруваме дека и овој пат ќе гледаме повеќе голови и на двете страни, иако Митјиланд е фаворит за победа и покрај поразот на првиот меч.
Фудбал, Rosenborg vs Ajax
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.77
од Jovica
Росенборг има одлична предност против Ајакс откако славеше во Холандија со 0:1, но кога во прашање е Ајакс тоа не мора да значи ништо. Холанѓаните имаат квалитет да ја стигнат негативата и на гостински терен и ќе напаѓаат од самиот старт, а кога се игра напаѓачки има и доста голови.
Фудбал, Hull City vs Bolton Wanderers
тип: 1X2, 1 @ 1.85
од Jovica
И Хал и Болтон се нови екипи во Чемпионшип, со тоа што Хал дојде од повисок, додека Болтон од понизок ранг на натпреварување. Домаќинот имаше големи промени, а сега се наоѓа во големи проблеми и за нив овој меч е да се биде или не, бидејќи со евентуален неуспех уште повеќе ќе го предизвикаат гневот кај своите навивачи кои и онака веќе подолго време протестираат против сопственикот на тимот.
Фудбал, Real Betis vs Celta de Vigo
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.83
од Jovica
Бетис и Селта ја започнаа сезоната во Ла Лига со порази против силни противници, па сега и двете екипи ќе бидат очајни да ги добијат првите бодови токму на овој меч. Можеме да очекуваме еден доста интересен и израмнет дуел, но кога во прашање се меѓусебните дуели на овие екипи секогаш може да се очекува и многу голови.
Фудбал, Middlesbrough vs Preston North End
тип: 1X2, 1 @ 1.80
од Jovica
Мидлзборо е домаќин на Престон во рамки на 5-то коло во Чемпионшип во меч на две сосема различни екипи со различни филозофии и амбиции. Домаќинот е многу подобар тим со една единствена цел и тоа директен пласман во Премиер Лигата па се освен нивна победа ќе биде големо изненадување.
Фудбал, Sint-Truiden vs Waasland-Beveren
тип: 1X2, 1 @ 1.80
од Jovica
Дуелот меѓу Ст. Труиден и Беверен се очекува да биде меѓу поинтересните за следење во 5-то коло на Јупилер лигата. Домаќинот е поквалитетен тим и е во предност за освојување на трите бода, иако Беверен стартуваше над своите очекувања и игра одлично на стартот на сезоната.
Фудбал, Nordsjælland vs København
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.67
од Jovica
Дербито во данската Супер лига во 6-то коло ќе се одигра помеѓу Нордсјеланд и Копенхаген. Двете екипи се едни од најквалитетните во Данска и имаат големи амбиции, но домаќинот се наоѓа во подобра форма. Сепак ова е меч на две офанзивни екипи кои сакаат да постигнуваат голови, па очекуваме голови и на двете страни.
Фудбал, Espanyol vs Leganés
тип: 1X2, 1 @ 2.15
од Jovica
Еспањол е домаќин на Леганес во натпревар од второто коло на Ла Лига. Двете екипи имаа добри резултати во првото коло, но на овој меч домаќинот е фаворит и се очекува да ги освои трите бода. Секој друг резултат би бил големи изненадување.
Фудбал, Bromley vs Sutton United
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.74
од Jovica
Бромли ќе го пречека Сатон во рамките на 7-то коло на англиската Vanarama National League. Двете екипи имаат високи амбиции сезонава но и двете екипи во овој меч влегуваат по порази и овој меч е доста важен и за Бромли и за Сатон. Затоа очекуваме еден доста интересен меч, но со голови и на двете страни.
Фудбал, Värnamo vs Öster
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.59
од Jovica
Варнамо се бори за опстанок, додека Остерс за влез во елитата на Шведска. Сепак овој дуел ќе биде доста интересен бидејќи и двете екипи негуваат напаѓачки фудбал и се доста ефикасни сезонава, па нема причина тоа да не биде така и на овој натпревар.
Фудбал, Trelleborg FF vs Helsingborg
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.70
од Jovica
Трелеборг е домаќин на Хелсинборг во дуел кој може да биде одлучувачки за една од двете екипи околу амбициите за пласман во Алсвенскан лигата во Шведска. Домаќинот е на 4-та позиција, додека гостинот на 5-та со само еден бод разлика, па јасно е дека двете екипи ќе атакуваат на трите бода со што можеме да очекуваме доста голови на овој меч.
Фудбал, Thór vs Keflavík
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.55
од Jovica
Тор Акуреири и Кефлавик важат за едни од најофанзивните екипи во втората лига на Исланд, а тоа го покажуваат и статистичките податоци. Домаќинот е изненадување на сезоната, а гостинот фаворит број еден во лигата па можеме да очекуваме офанзивна игра и еден крајно интересен и неизвесен дуел.
Фудбал, France vs Netherlands
тип: 1X2, 1 @ 1.60
од Jovica
Дербито на денот ќе се одигра на Стад де Франс во Парис каде Франција ќе ја пречека Холандија. Овој дуел е од огромна важност и за двете репрезентација, бидејќи евентуалниот победник ќе биде многу блиску до пласман на СП, или пласман во баражот, додека поразениот значително ќе ги намали шансите за нешто такво.
Фудбал, Kazakhstan vs Montenegro
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.00
од Jovica
Црна Гора е пред историска шанса и со големи шанси за пласман на СП во Русија и овој меч е од огромна важност за овој тим, додека Казакстан се надева дека токму против Црна Гора ќе докаже дека резултатите во овие квалификации се под неговите можности.
Фудбал, Norway vs Azerbaijan
тип: 1X2, 1 @ 1.56
од Jovica
Норвешка игра очајни квалификации и овој меч доаѓа во вистинско време за поправање на впечатокот пред своите навивачи. Домаќинот е поквалитетен и ќе игра офанзивно, за разлика од Азербејџан кој ќе ја брани својата мрежа но тоа тешко дека ќе успее да го оствари.
Фудбал, Israel vs FYRO Macedonia
тип: Двојна шанса, X2 @ 2.30
од Jovica
Македонија гостува кај Израел во рамки на 7-то коло од квалификациите за пласман на Светското Првенство во 2018 година во Русија. Овој меч е да се биде или не за Македонија, а нашите репрезентативци сакаат да докажат дека поседуваат многу поголем квалитет од оној на кој укажуваат резултатите во овие квалификации.
Фудбал, Ukraine vs Turkey
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 1.57
од Jovica
Украина е домаќин во Краков на Турција во еден од најинтересните натпревари во денешната програма од квалификациите за пласман на СП во Русија. Ова е важен дуел за двете репрезентации и јасно е дека ќе се игра претпазливо, па не можеме да очекуваме многу голови иако домаќинот е благ фаворит.
Фудбал, Belarus vs Sweden
тип: 1X2, 2 @ 1.67
од Jovica
Белорусија по поразот од Луксембург ја пречекува Шведска која исто така во овој меч влегува по пораз од Бугарија, но Шведска се бори за пласман на СП во Русија, а домаќините за избегнување на голем срам ( како што го нарекоа белоруските медиуми ). Квалитетот е на страната на гостите и се освен нивна победа ќе биде изненадување.
Фудбал, Greece vs Belgium
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 1.58
од Jovica
Дербито во групата Х ќе се одигра во Грција каде ќе гостува селекцијата на Белгија. Ова е дуел на првите две репрезентации во групата и можеме да очекуваме претпазлив пристап особено од домаќините, па според тоа не можеме да очекуваме ефикасен натпревар.
Фудбал, Northern Ireland vs Czech Republic
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.54
од Jovica
Северна Ирска е домаќин на Чешка во дербито на групата Ц. Ова е меч на второ и трето пласираните селекции во оваа група, но домаќините имаат предност од 7 бода која е тешка за достигнување. Можеме да очекуваме претпазлив меч, со малку голови.
Фудбал, Bodø / Glimt vs Sandnes Ulf
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.53
од Jovica
Дербито во втората лига на Норвешка ќе се одигра во Бодо на Аспмура стадионот, каде Бодо Глимт е домаќин на Сандерс. Ова ќе биде еден доста интересен меч помеѓу две екипи кои имаат слични амбиции и се во врвот на табелата па затоа очекуваме и доста голови на двете страни.
Фудбал, Châteauroux vs Quevilly
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 2.07
од Jovica
Шатеру е домаќин на Кевили Руен во дуел кој предизвикува големо внимание во втората лига на Франција и тоа не поради квалитетот на екипите, туку поради тоа што минатата сезона домаќинот заврши прв, а гостинот втор во третата лига. Можеме да очекуваме еден интересен и неизвесен меч иако домаќинот е фаворит за победа.
Фудбал, Hamburger SV vs RB Leipzig
тип: 1X2, 2 @ 1.88
од Jovica
Хамбургер е домаќин на Лајпциг во првиот дуел од 3-то коло во германската Бундеслига. Домаќинот има одличен старт на сезоната, но ова е доста важен меч за Лајпциг по кој ќе бидат познати многу работи околу оваа екипа, па затоа очекуваме гостите да ја оправдаат фаворитската улога.
Фудбал, Leganés vs Getafe
тип: 1X2, 1 @ 2.05
од Jovica
Во првиот меч од третото коло на шпанската Ла Лига, Леганес е домаќин на Гетафе. Амбициите на двете екипи се слични сезонава, но домаќинот има две стартни победи и апетитите веднаш пораснаа. И на овој меч Леганес е фаворит за победа, а доколку се случи тоа целта на оваа екипа ќе биде лесна за остварување.
Фудбал, Lazio vs Milan
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.62
од Jovica
Дербито во Серија А ќе се одигра на Олимпико, каде Лацио ќе го пречека Милан. Ова ќе биде еден крајно интересен и неизвесен меч, а гостите сакаат уште на овој дуел да докажат дека се кадарни за високи дострели оваа сезона.
Фудбал, Celta de Vigo vs Deportivo Alavés
тип: 1X2, 1 @ 1.75
од Jovica
Селта е домаќин на Алавес во дуел на две екипи кои по првите две кола немаат освоено ниту еден бод. Сепак домаќинот изгледа добро на терен за разлика од гостите и затоа се фаворити на овој меч.
Фудбал, Mechelen vs KV Oostende
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.56
од Jovica
Дуелот меѓу Мехелен и Остенде е дерби на дното во белгиската Јупилер лига, помеѓу две екипи кои сеуште немаат забележано победа оваа сезона. Двете екипи играат под своите очекувања и против големите амбиции кои ги имаа пред сезоната и во овој меч влегуваат со амбиции за освојување на трите бода.
Фудбал, Cittadella vs Perugia
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.77
од Jovica
Цитадела е домаќин на Перуџа во дуел на двете екипи на чие натпревари сезонава се постигнати највеќе голови во Серија Б. Можеме да очекуваме офанзивна игра од двете екипи, а кога се игра офанзивно следуваат и многу голови.
Фудбал, West Ham United vs Huddersfield Town
тип: Двојна шанса, X2 @ 1.95
од Jovica
Вест Хем е домаќин на Хадерсфилд во последниот дуел од 4-то коло на Премиер Лигата. Домаќините се очајни и тимот се наоѓа во агонија, додека гостите го живеа својот сон и доколку слават победа ќе се искачат на лидерското место во Премиер Лигата.
Фудбал, Celtic vs PSG
тип: Полувреме/Крај, 2/2 @ 1.70
од Jovica
Домаќините се во одлична форма, но тоа тешко дека ќе биде доволно за да се запрат налетите на ПСЖ кој сезонава има јасна цел, а тоа е освојување на шампионската титула во ова натпреварување.
Фудбал, Shakhtar Donetsk vs Napoli
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.69
од Jovica
Шајхтор е домаќин на Наполи во еден од поинтересните дуели во првото коло на Лигата на Шампиони. Двете екипи се офанзивни, сакаат да постигнуваат голови и нема причина да не биде така и на овој меч.
Фудбал, Feyenoord vs Manchester City
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.57
од Jovica
Феенорд по 15 сезони се враќа во Лигата на Шампионите и на својот Де Кујп стадион ќе го пречека Манчестер Сити во првото коло на групата Ф. Двете екипи се офанзивни, особено домаќинот и затоа можеме да очекуваме еден интересен и ефикасен дуел.
Фудбал, RB Leipzig vs Monaco
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.60
од Jovica
Лајпциг во своето деби во Лигата на Шампионите го пречекува минатогодишниот полуфиналист Монако. Ова е дуел на двете екипи кои беа најголеми изненадувања во Европа минатата сезона и тоа е доволен податок кој укажува на тоа дека ќе следиме интересен дуел.
Фудбал, Apollon vs Lyon
тип: 1X2, 2 @ 1.60
од Jovica
Аполон е домаќин на Лион во дуел од групата Е во Лигата на Европа. Домаќините играат одлично на домашен терен, но Лион влегува во ова натпреварување со високи амбиции и најавува победа во Кипар.
Фудбал, İstanbul Başakşehir vs Ludogorets
тип: 1X2, 1 @ 1.60
од Jovica
Башакшехир која важи за домашна екипа е домаќин на Лудогорец кој е очаен гостин во Европа сезонава, па очекувањата се дека турскиот тим ќе ги освои трите бода на овој меч.
Фудбал, Dukla Praha vs Baník Ostrava
тип: 1X2, 1 @ 1.95
од Jovica
Дукла Прага е домаќин на Баник Острава во првиот меч од 7-то коло на Првата Лига во Чешка. Домаќинот е поквалитетен тим и се очекува да ги освои трите бода, но можеме да очекуваме и дуел со многу голови.
Фудбал, Hannover 96 vs Hamburger SV
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.90
од Aleks
Ново промовираниот Хановер продолжува со импресивни перформанси и тие ќе имаат за цел да ја продолжат својата непоразена серија на домашна трева, бидејќи го пречекуваат Хамбургер С.В. Се очекуваше дека двете екипи ќе се борат за опстанок, но досегашните изданија укажуваат дека сепак би можеле да се натпреваруваат во горниот дел од табелата.
Фудбал, Fiorentina vs Bologna
тип: 1X2, 1 @ 1.57
од Jovica
Фиорентина по двата порази на стартот се врати со победа од 0:5 против Верона и се очекува победничката серија да ја продолжи и против Болоња, која досега играше доста лошо на своите натпревари.
Фудбал, Admira Wacker Mödling vs Sturm Graz
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.83
од Jovica
Адмира е домаќин на Штурм во рамки на 8-то коло во австриската фудбалска лига, во дуел помеѓу двете екипи кои сезонава играат најефикасни натпревари во лигата. Нема причина да не веруваме дека и овој дуел ќе биде ефикасен и со повеќе голови.
Фудбал, Jablonec vs Vysočina Jihlava
тип: 1X2, 1 @ 1.51
од Jovica
Јаблонец е домаќин на Јихлава во рамки на 7-то коло во чешката Птва лига. Домаќините имаат подобар тим и високи амбиции и можеме да очекуваме сигурна единица, но доколку сакате поголем коефициент можете да одиграте и на повеќе голови.
Фудбал, Rennes vs Nice
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.80
од Jovica
Рен е домаќин на Ница во натпревар помеѓу две екипи кои имаа разочарувачки старт на сезоната, но во овој меч влегуваат победнички. Можеме да очекуваме еден доста интересен натпревар со голови и на двете страни.
Фудбал, Odd vs Aalesund
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.95
од Jovica
Одд е домаќин на Алесунд во рамките на 22-то коло на Елитесериен лигата на Норвешка. Овие две екипи се доста слични оваа сезона, па според тоа јасно е дека ќе очекуваме интересен меч со доста голови.
Фудбал, Beşiktaş vs Konyaspor
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.10
од Viktor
Традицијата и моменталната ситуација во табелата ни укажуваат дека вечер на дуелот помеѓу Бешикташ и Коњаспор ќе биде постигнат барем по еден гол од двете екипи.
Фудбал, Bologna vs Internazionale
тип: 1X2, 2 @ 1.55
од Viktor
Во рамките на петтото вонредно коло во италијанската серија А ќе се сретнат тимовите на Болоња и Интер.
Фудбал, Pobeda Junior vs Rabotnički
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 2.00
од Jovica
Победа на Могила во Прилеп е домаќин на најголемото разочарување сезонава Работнички, во еден од натпреварите кои привлекуваат најголемо внимание во 6-то коло на Првата Македонска фудбалска лига.
Фудбал, Lazio vs Napoli
тип: Двојна шанса, X2 @ 1.36
од Viktor
Како најквалитетен натпревар во петтото коло на Серија А ќе го издвоиме дербито кое ќе се одигра на Олимпико.
Фудбал, Udinese vs Torino
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.61
од Jovica
Удинезе ќе го пречека Торино во еден од поинтересните натпревари во 5-то коло на Серија А. Натпрварите на Торино се секогаш интересни за следење бидејќи скоро на секој меч паѓаат доста голови па ќе биде така и овој пат.
Фудбал, Villarreal vs Espanyol
тип: 1X2, 1 @ 1.73
од Aleks
Двете екипи влегуваат во овој натпревар по значителни победи кои само може да ги подобрат впечатоците по малку неубедливите почетоци. Успехот на Виљареал беше доминантна победа од 3: 0 на гости, па тие навистина можат да го искористат моментумот и во овој натпревар на домашен терен.
Фудбал, Levante vs Real Sociedad
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.70
од Jovica
Леванте и Енис Барди се домаќини на одличниот сезонава Реал Сосиедат во 5-то коло на Ла Лига. Двете екипи играат над своите очекувања на почетокот на сезоната па јасно е дека не очекува интересен дуел.
Фудбал, Antwerp R vs Kortrijk
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.70
од Jovica
Антверпен игга над своите очекувања, додека Кортјик го држи својот просек на средината на табелата. Двете екипи играат отворен фудбал, а според тоа јасно е дека не очекува натпревар со повеќе голови.
Фудбал, Lille vs Monaco
тип: 1X2, 2 @ 1.69
од Aleks
Монако е екипа со која Лил најмалку сакаат да играат во моментов, домашната екипа е само бод над местата за испаѓање по ужасниот почеток на сезоната, со само една победа од првите шест натпревари.
Фудбал, Stuttgart vs Augsburg
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.33
од Viktor
Во рамките на шестото коло во германската Бундес Лига ќе се сретнат Хофенхајм – Шалке. Што се однесува до овој натпревар очекуваме отворен фудбал и голови.
Фудбал, Everton vs AFC Bournemouth
тип: 1X2, 1 @ 1.69
од Jovica
Евертон буквално одигра против сите фаворити во Премиер Лигата и сега веќе може да здивне и да очекува победи. Прв во редот треба да биде Бурнемут кој сезонава по се изгледа грчевито ќе се бори за опстанок.
Фудбал, Waasland-Beveren vs Anderlecht
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.71
Беверен и Андерлехт ќе одиграат дуел помеѓу најголемото изненадување и најголемото разочарување сезонава во белгиската Јупилер лига.
Фудбал, Changchun Yatai vs Hebei Zhongji
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 2.10
од Fico
Во 25-то коло на кинеската Супер лига Чангчун Јатаи е домаќин на Хабеи. Овој меч го избравме поради тоа што во екипите има одлични напаѓачи и можеме да очекуваме доста голови.
Фудбал, Hellas Verona vs Lazio
тип: 1X2, 2 @ 1.62
од Jovica
Верона е домаќин на Лацио во рамките на 6-то коло на Серија А. Се знае кој е фаврит на овој дуел и секој резултат освен победа на Лацио ќе биде големо изненадување.
Фудбал, Las Palmas vs Leganés
тип: 1X2, 1 @ 2.10
од Aleks
Лас Палмас беше во апсолутен хаос кон крајот на минатата сезона и не направија најдобар почеток на оваа сезона. Сепак од натпревар во натпревар играат се подобро и во овај дуел се фаворити против Лас Палмас.
Фудбал, Clermont vs Lens
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.08
од Viktor
Како последнет натпревар во деветтото коло на Францсуката втора лига е дуелот помеѓу Клермонт и Ленс. Овој натпревар одлучивме да го типуваме поради традицијата на двата клуба во меѓусебните дуели.
Фудбал, Arsenal vs West Bromwich Albion
тип: 1X2, 1 @ 1.35
од Viktor
Шестото коло во Премиер Лигата го затвараме со натпреварот меѓу Арсенал и ВБА. Тука гледаме очајна потреба за трите бода кои му се потребни на Арсенал. Моменталната ситуација е шест бодови до лидерот.
Фудбал, Beşiktaş vs RB Leipzig
тип: Двојна шанса, 1X @ 1.73
од Jovica
Бешикташ е домаќин на Лајпциг во еден од поинтересните дуели во Лигата на Шампионите кои се на програмата во вторник. Гостите се фаворити според букмејкерите, но ние не се слагаме со тоа.
Фудбал, Napoli vs Feyenoord
тип: Вкупно погодоци - над/под - домаќин, Над 2.50 @ 1.61
од Aleks
Наполи и Феенорд играат во Вторник на Сан Паоло во натпревар од Лигата на шампионите. Овие две екипи никогаш не играле досега па ова ќе биде нивна прва директна конфронтација. Во овој натпревар домашниот фактор може да игра важна улога, бидејќи Феенорд е екипа со значителни разлики во постигнатите резултати дома и на гости.
Фудбал, Monaco vs Porto
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.67
од Jovica
Монако е домаќин на Порто во еден од поинтересните натпревари во второто коло на Лигата на Шампионите. Двете напаѓачки филозофии се гаранција дека ќе следиме интересен и возбудлив меч кој не смее да се пропушти.
Фудбал, Bristol City vs Bolton Wanderers
тип: 1X2, 1 @ 1.53
Бристол Сити кој сезонава игра одлично е домаќин на очајниот Болтон, во рамки на 10-то коло во англиската Чемпионшип.
Фудбал, Qarabağ vs Roma
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.97
од Viktor
Во второто коло во група Ц на лигата на шампионите ќе се сретнат Карабаг и Рома. Имајќи предвид дека Карабаг е одличен на домашен терен, а Рома има тим со квалитетни играчи, нашето предвидување е дека двата тима ќе постигнат барем по еден гол.
Фудбал, PSG vs Bayern München
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.90
од Aleks
ПСЖ и Баерн Минхен играат во среда на Паркот на принцовите во дерби натпреварот од второто коло на Лигата на шампионите. Двете екипи влегуваат во овај натпревар со убедливи победи во првото коло и нерешен резултат од последниот натпревар викендов во домашните првенства.
Фудбал, PSG vs Bayern München
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 1.60
од Jovica
Атлетико Мадрид е домаќин на Челзи во еден од поинтересните натпревари во Лигата на Шампиони од второто коло. Двете екипииграат тврд фудбал во Европа и очекуваме неефикасен меч.
Фудбал, BATE vs Arsenal
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.80
од Aleks
Арсенал гостува на Бате Борисов во Белорусија во рамките на второто коло од УЕФА Европа Лигата. Овие два тима никогаш до сега не играле меѓусебе и ќе биде интересно да се види како Арсенал ќе се спротивстави на екипа која е неприкосновена во домашниот шампионат.
Фудбал, BATE vs Arsenal
тип: 1X2, 2 @ 1.60
Бате Борисов ќе го пречека Арсенал во дуел од групата Х на Лигата на Европа. Арсенал е фаворит и се освен нивна победа би било огромно изненадување на овој натпревар.
Фудбал, Sporting Braga vs İstanbul Başakşehir
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.83
од Jovica
Брага е домаќин на Башакшехир во меч на две офанзивни екипи. Двете екипи во групната фаза на Лигата на Европа влегоа со амбиции да ја поминат групата и ова е важен дуел и за едните и за другите.
Фудбал, Celta de Vigo vs Girona
тип: 1X2, 1 @ 1.74
од Jovica
Селта е домаќин на Гирона во првиот меч од 7-то коло на шпанската Ла Лига. Домаќините се фаворити на овој дуел и се очекува да ги освојат трите бода, додека Гирона би била задоволна и со бод.
Фудбал, Huddersfield Town vs Tottenham
тип: 1X2, 2 @ 1.42
од Viktor
Во рамките на седмото коло од Премиер Лигата Хадерсфилд го пречекува Тотенхем.
Фудбал, Stoke City vs Southampton
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 1.70
од Fico
Овој дуел е доста важен и за двете екипи, бидејќи во моментов и Стоук и Саутемптон играат под очекувањата и се наоѓаат во лоша форма. Голема е веројатноста дека мечот ќе се реши со само еден потег, па според тоа не можеме да очекуваме многу голови.
Фудбал, Guingamp vs Toulouse
тип: 1X2, 1 @ 1.95
од Jovica
Генгамп и Тулуз секогаш играат интересни и неизвесни мечеви, но најчесто на нивните меѓусебни дуели се радува домаќинот, па можеме да очекуваме дека таа традиција ќе продолжи и овој пат.
Фудбал, Leganés vs Atlético Madrid
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.55
од Viktor
Во седмото коло на Ла Лига, не очекува дуел помеѓу Леганес и Атлетико Мадрид. Анализата на меѓусебните натпревари укажува дека најчесто како трите бода одат на контото на Атлетико Мадрид. Дали и на овој дуел ќе биде така ?
Фудбал, Milan vs Roma
тип: 1X2, 1 @ 2.65
од Viktor
Како најатрактивен натпревар во седмото коло на Сериа А го издвојуваме дерби дуелот помеѓу Милан и Рома. Милан е домаќин на Сан Сиро и ја пречекува „волчицата“ од Рим. Според букмејкерите овој натпревар е изедначен.
Фудбал, Köln vs RB Leipzig
тип: 1X2, 2 @ 2.05
од Jovica
Келн кој е последен на табелата во Бундеслигата е домаќин на одличниот Лајпциг кој иако игра под очекувањата сезонава е апсолутен фаворит за победа на овој меч и се освен сигурна двојка ќе биде огромно изненадување.
Фудбал, Milan vs Roma
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.57
Дербито во Серија А овој викенд ќе се одигра во Милано, каде Милан ќе ја пречека Рома. Овој меч ќе биде интересен и дефинитивно неизвесен до самиот крај, а ќе решаваат мали нијанси, но ако се погледне традицијата можеме да очекуваме и голови и на двете страни.
Фудбал, Atalanta vs Juventus
тип: 1X2, 2 @ 1.80
од Viktor
Во рамките на седмото коло на Сериа А, тимот на Аталанта го пречекува Јувентус. Букмејкерите како фаворит го издвојуваатт непоразениот Јувентус.
Фудбал, Frosinone vs Cremonese
тип: 1X2, 1 @ 1.75
од Jovica
Последниот натпревар од 7-то коло во Серија Б, во понеделник ќе го одиграат Фросиноне и Кремонезе. Домаќините се голем фаворит и се освен нивна победа ќе биде големо изненадување.
Фудбал, Fortuna Düsseldorf vs MSV Duisburg
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.82
од Jovica
Во последниот меч од 9-то коло во Втората Бундеслига играат Дизелдорф и Дуизбург. Домаќините се фаворити, но ние очекуваме дека ќе паѓаат и доста голови на овој натпревар.
Фудбал, Chester vs Woking
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.75
од Jovica
Честер ќе го пречека Вокинг во натпревар од 14-то коло во Ванарама Националната Лига на Англија. Нивните меѓусебни мечеви по традиција се доста ефикасни, па очекуваме таа традиција да продолжи и овој пат.
Фудбал, Azerbaijan vs Czech Republic
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.25
од Jovica
Азербејџан ги игра најдобрите квалификации во својата историја, додека Чешка едни од најслабите. Двете селекции гиизгубија шансите за пласман на мундијалот, па сега ќе бијат битка за 3-то место во групата.
Фудбал, Montenegro vs Denmark
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.80
од Viktor
Во рамките на деветтото коло во групната квалификациска фаза за светското првенство се сретнуваат репрезентациите на Црна Гора и Данска. Според моменталната ситуација на табелата во која двете репрезентации имаат исто бодови и го делат второто и третото место, можеме да оечкуваме „пекол“.
Фудбал, Scotland vs Slovakia
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.98
од Jovica
Шкотска е домаќин на Словачка во многу важен меч и за двете репрезентации. Победникот од овој дуел ќе биде многу блиску до баражот за пласман на Светското Првенство, па затоа очекуваме интересен, но и неизвесен натпревар.
Фудбал, FYR Macedonia U21 vs Serbia U21
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.80
Во Скопје младинската фудбалска репрезентација ќе ги пречека врсниците од Србија во меч од квалификациите за пласман на ЕП. Квалитетот е на страната на Србија, но Македонија предводена од Милевски не се задоволува без три бода и тоа е доволно за да очекуваме отворен, интересен и неизвесен меч.
Фудбал, Georgia vs Wales
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.20
од Jovica
Велс со победа ќе биде многу блиску до баражот за пласман на СП во Русија, но Грузија игра одлично во последно време и може да им ги замрси сметките на велшаните.
Фудбал, Austria vs Serbia
тип: 1X2, 2 @ 2.30
од Viktor
Во деветтото коло од групната фаза во квалификациите за светското првенство ќе се сретнат Австрија со Србија. Не очекува доста интересен натпревар, бидејќи и двете екипи играат отворен фудбал.
Фудбал, Faroe Islands vs Latvia
тип: 1X2, 1 @ 2.63
од Jovica
Фарски Острови реко кога е фаворит, но овој пат ја има таа улога бидејќи на домашен терен ја пречекува очајната Латвија која се наоѓа на последното место во групата Б.
Фудбал, Cameroon vs Algeria
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.20
од Fico
Камерун и Алжир се двете најголеми разочарувања во квалификациите за Светското Првенство од африканската зона, па јасно е дека на овој меч и двете селекции ќе се вадат за очајните квалификации.
Фудбал, Germany vs Azerbaijan
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 3.50 @ 1.59
од Viktor
Во рамките на десеттото и последно коло во квалификациите за светското првентсво во Русија, Германија ја пречекува репрезентацијата на Азербејџан.
Фудбал, Czech Republic vs San Marino
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 5.50 @ 1.60
од Jovica
Чешка овие квалификации ќе ги заокружи со висока победа на Сан Марино и се освен таков резултат на овој дуел ќе биде огромно изненадување.
Фудбал, Serbia vs Georgia
тип: 1X2, 1 @ 1.20
од Viktor
Во последното коло од квалификациите за светското првенство во Русија ќе се сретнат репрезентациите на Србија и Грузија.
Фудбал, Albania vs Italy
тип: 1X2, 2 @ 1.67
од Jovica
Албанија е домаќин на Италија во последниот меч за двете репрезентации во овие квалификации. Најавите се дека двете селекции ќе играат отворен фудбал, но предноста секако дека е на страната на Италија.
Фудбал, Ukraine vs Croatia
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.80
од Jovica
И за двете репрезентации ова е решавачки дуел околу тоа кој ќе игра во баражот за пласман на мундијалот. Ова е дерби на денот и дефинитивно ќе биде интересен и неизвесен меч.
Фудбал, Gibraltar U21 vs FYR Macedonia U21
тип: Полувреме/Крај, 2/2 @ 1.30
Младинската фудбалска репрезентација на Македонија по поразот од Србија ќе се врати на победите, бидејќи против себе ја има една од најслабите селекции во Европа, Гибралтар.
Фудбал, Netherlands vs Sweden
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.55
од Jovica
Холандија и Шведска ќе го одиграат клучниот дуел за пласман во баражот. На домаќините им одговара само победа, додека за швеѓаните доволно е и реми, но најавите се дека ќе следиме офанзивен дуел.
Фудбал, Panama vs Costa Rica
тип: 1X2, 1 @ 1.75
од Jovica
Панама во Панама Сити е домаќин на Костарика во најважниот меч во својата историја. Костарика си ја заврши својата работа и ова е неважен дуел за нив, но затоа влогот на Панама е преголем и очекуваме нивна победа.
Фудбал, Numancia vs Barcelona II
тип: 1X2, 1 @ 1.87
од Jovica
Нумансија е домаќин на вториот тим на Барселона во рамки на 9-то коло на Сегунда Дивизија. Ова ќе биде интересен меч, но ние предност му даваме на домаќинот и очекуваме трите бода да останат во Сорија.
Фудбал, Lahti vs Mariehamn
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.90
од Jovica
Лахти на македонскиот интернационалец Марко Симоновски е домаќин на Мариехам во рамки на 29-то коло на финската лига, а ова воедно е дуел помеѓу два директни конкуренти за излез во Европа.
Фудбал, Lyon vs Monaco
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.44
Лион и Монако во петок ќе го отворат 9-то коло во Лига 1. Ова е дерби на колото и дуел помеѓу едни од најефикасните тимови сезонава, па јасно е дека ќе следиме еден доста интересен и ефикасен меч.
Фудбал, Espanyol vs Levante
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.05
од Jovica
Во првиот меч од 8-то коло на Ла Лига, Еспањол е домаќин на Леванте. Нивните дуели се секогаш ефикасни и интересни за следење, а очекуваме тоа да биде случај и овој пат.
Фудбал, Crystal Palace vs Chelsea
тип: Полувреме/Крај, 2/2 @ 2.20
од Jovica
Челзи гостува кај најслабиот тим во историјата на Премиер Лигата, Кристал Палас во рамки на 8-то коло. Се освен победа на актуелниот шампион ќе биде рамно на светско чудо.
Фудбал, Crotone vs Torino
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.95
од Jovica
Кротоне е домаќин на Торино во 7-то коло на Серија А. Гостите се фаворити за победа, но имаат неколку повредени фудбалери па можеме да очекуваме поголема неизвестност иголови и на двете страни.
Фудбал, Bayer Leverkusen vs Wolfsburg
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.65
од Viktor
Во рамките на осмото коло во Бундес Лига се сретнуваат екипите на Баер Леверкузен и Волфсбург.
Фудбал, Internazionale vs Milan
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.69
од Viktor
Во осмото коло на италијанската Серија А ни претстои градското дерби помеѓу Интер и Милан.
Фудбал, Jong Ajax vs Almere City
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.40
од Jovica
Вториот тим на Ајакс е домаќин на Алмере во втората лига на Холандија. Секогаш нивните меѓусебни мечеви се ефикасни, а ние очекуваме таа традиција да продолжи и овој пат.
Фудбал, Real Madrid vs Tottenham
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.57
од Viktor
Во рамките на третото коло од елитното натпреварување во група „Х“ ќе се сретнат екипите на Реал Мадрид и Тотенхем.
Фудбал, RB Leipzig vs Porto
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.77
од Jovica
Лајпциг е домаќин на Порто во натпревар од групата Г во Лигата на Шампиони. Според профилот на двете екипи, јасно е дека не очекува интересен, но и ефикасен меч.
Фудбал, Chelsea vs Roma
тип: 1X2, 1 @ 1.70
од Jovica
Челзи е домаќин на Рома во еден од најинтересните мечеви кои се на програмата во среда во Лигата на Шампиони. Не очекува интересен меч, на кој предноста е на страната на домаќините.
Фудбал, Nice vs Lazio
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.75
од Jovica
Ница е домаќин на Лацио во меч на двете непоразени екипи во групата К од Лигата на Европа. Ова е важен дуел за двете екипи, а евентуалниот победник од овој натпревар ќе биде со едната нога во следната рунда.
Фудбал, Palmeiras vs Ponte Preta
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 2.05
од Aleks
Палмеирас го пречекува тимот на Понте Прета во натпревар од бразилската Серија А. По два натпревари на домашен терен без победа ова е вистинска шанса за тимот на Палмеирас да оствари победа на домашен терен.
Фудбал, Sheffield United vs Reading
тип: 1X2, 1 @ 2.10
Изненадувањето на сезоната во Чемпионшип лигата, Шефилд Јунајтед е домаќин на разочарувањето сезонава Ридинг. Токму поради тоа ова ќе биде најпривлечен дуел ова коло па можеме да очекуваме еден крајно интересен меч.
Фудбал, Southampton vs West Bromwich Albion
тип: 1X2, 1 @ 1.72
од Aleks
Кризата на Саутемптон на својот стадионот продолжи минатиот викенд, бидејќи не успеаја да го совладаат Њукасл, иако успеаја да постигнат два гола во тој натпревар, што е од огромно значење со оглед на нивниот лош рекорд на домашен терен. Натшреварот против Вест Бромвич е вистинска шанса за нив по подолго време да забележат победа на домашен терен.
Фудбал, Napoli vs Internazionale
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.60
од Jovica
Наполи е домаќин на Интер во дербито на 9-то коло во Серија А. Ова е мечна првите две екипи на табелата и дуел помеѓу екипи во одлична форма, па тоа е причината да очекуваме ефикасен натпревар.
Фудбал, Torino vs Roma
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.55
од Jovica
Во недела во Серија А, Торино е домаќин на Рома во меч на две екипи кои играат најефикасни натпревари сезонава, па нема причина така да не биде и овој пат.
Фудбал, Zulte-Waregem vs Waasland-Beveren
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.65
од Fico
Во последниот дуел од 11-то коло во Јупилер лигата Варегем е домаќин на Беверен. Ова ќе биде еден доста интересен дуел на две ефикасни екипи, па затоа очекувањата се дека ќе гледаме голови и на двете страни.
Фудбал, Real Sociedad vs Espanyol
тип: 1X2, 1 @ 1.80
од Jovica
Сосиедад е домаќин на Еспањол во рамки на 9-то коло на Ла Лига. Домаќините ја враќаат формата од почетокот на сезоната и затоа очекуваме сигурна победа на Сосиедад.
Фудбал, Oss vs AZ U23
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.40
од Jovica
Втората холандска лига секогаш ни понудува ефикасни и отворени дуели, а ние такво нешто очекуваме и во мечот помеѓу Осс и АЗ Алкмар 2.
Фудбал, Gent vs AS Eupen
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.80
од Jovica
Очајниот сезонава Гент е домаќин на Еупен кој сезонава ги игра најинтересните натпревари во Белгија. Очекувањата се дека ова ќе биде ефикасен меч.
Фудбал, Genk vs Club Brugge
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.60
од Jovica
Дербито на 12-то коло на Јупилер лигата е меѓу Генк и Бриж. Ова не е дерби според изгледот на табелата, но е дерби според ривалството кое се разви во изминатите сезони.
Фудбал, Fiorentina vs Torino
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.55
од Jovica
Во еден од најинтересните натпревари во 10-то коло на Серија А, Фиорентина е домаќин на Торино. Ова е меч на две офанзивни екипи, па затоа очекуваме доста голови на овој дуел.
Фудбал, Lleida Esportiu vs Real Sociedad
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.95
Во 1/16 финалето на Копа дел Реј избравме еден меч на кој е можно да се случи изненадување. Тоа е дуелот помеѓу Леида и Реал Сосиедад каде домаќините се во одлична форма и можеме да очекуваме интересен меч.
Фудбал, AGF vs Nordsjælland
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.60
од Jovica
Во првото коло од 13-то коло наданската Суперлига Архус е домаќин на Нордсјеланд. Ова ќе биде интересен дуел, а според традицијата можеме да очекуваме и доста голови.
Фудбал, Manchester Utd vs Tottenham
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.83
од Viktor
Десеттото коло во рамките на Премиер Лигата го отвараме со дуелот помеѓу Манчестер Јунајтед и Тотенхем.
Фудбал, Leicester City vs Everton
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.80
од Viktor
Во рамките на 10-то коло во Примери Лигата, ќе ги гледаме двата тимови кои на чело имаат нови тренери.
Фудбал, Standard Liège vs Waasland-Beveren
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.75
од Jovica
Во рамки на 13-то коло на белгиската Јупилер лига еден од поинтересните дуели ќе го одиграат Стандард Лиеж и Беверен. Двете екипи си имаат свои мотиви и најавуваат три бода од овој дуел, а очекувањата се дека ќе следиме и ефикасен меч.
Фудбал, Torino vs Cagliari
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.60
од Viktor
Во рамките на единаесетото коло во Серија А ќе се сретнат екипите на Торино и Каљари.
Фудбал, Roma vs Chelsea
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.61
од Jovica
Во дербито на денот во Лигата на Шампиони, играат Рома и Челзи. Ако се знае дека во меѓусебниот нивни дуел пред две недели паднаа 6 гола, нема причина да не гледаме ефикасен меч и овој пат.
Фудбал, Napoli vs Manchester City
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.45
од Jovica
Најинтересниот меч во Лигата на Шампионите во среда ќе се одигра во Неапол, каде Наполи е домаќин на Манчестер Сити. Офанзивниот пристап на екипите е гаранција за интересен и ефикасен дуел.
Фудбал, Porto vs RB Leipzig
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.71
од Jovica
Порто е домаќин на Лајпциг во доста важен меч и за двете екипи. Сепак важноста нема да ги поколеба да играат затворено, бидејќи ниту Порто, ниту Лајпциг не знаат да играат така. Затоа очекуваме ефикасен меч и овој пат.
Фудбал, Tottenham vs Real Madrid
тип: 1X2, 2 @ 2.25
од Viktor
Во четвртото коло на лигата на шампионите во група Х се сретнуваат екипите на Тотенхем и Реал Мадрид. Очекуваме одличен фудбал и победа за Реал Мадрид
Фудбал, Lokomotiv Moskva vs Sheriff
тип: 1X2, 1 @ 1.57
од Jovica
Локомотив во Москва ќе го пречека молдавски Шериф во рамки на 4-то коло на групата Ф во Лигата на Европа. Минатиот дуел во Молдавија заврши 1:1, но сега шансите се на страната на домаќинот.
Фудбал, Partizan vs Skënderbeu Korçë
тип: 1X2, 1 @ 1.50
од Viktor
Во рамки на четвртото коло во Лига Европа во Група Б стои отворено второто место. Сметаме дека овој натпревар помеѓу Партизан и Скендербег ќе биде борба за таа позиција.
Фудбал, Hertha BSC vs Zorya
тип: 1X2, 1 @ 1.72
од Jovica
Херта е пред императив на победа на овој дуел со Зорја бидејќи само со три бода ќе ги задржи шансите за пласман во следната рунда. Според квалитетот, очекуваме да се случи токму тоа.
Фудбал, Sparta Rotterdam vs Heerenveen
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.62
од Viktor
Херенвен направи одличен почеток на новата сезона, но на последните четири натпревари претрпува четири порази во низа, додека Спарта е во лоша серија и го има 15-тото место на табелата.
Фудбал, Eintracht Frankfurt vs Werder Bremen
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.90
од Viktor
11-тото коло во германската Бундес Лига го отвараме со натпреварот помеѓу Ајнтрахт Франкфурт и Вердер Бремен. Домаќините се во одлична форма и ја држат 10-тата позиција на табелата, додека гостите се во лоша форма и се борат со предпоследната позиција на табелата.
Фудбал, Real Betis vs Getafe
тип: 1X2, 1 @ 2.00
од Jovica
Бетис е домаќин на Гетафе во првиот дуел од 11-то коло на Ла Лига. Домаќинот е фаворит за победа поради многу фактори и ние очекуваме бодовите да останат во Севиља.
Фудбал, Augsburg vs Bayer Leverkusen
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.61
од Jovica
Дуелот помеѓу овие две екипи ќе биде интересен за следење поради офанзивниот пристап и на двата тима. Токму затоа очекувањата се дека ќе следиме ефикасен натпревар.
Фудбал, Southampton vs Burnley
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.61
од Aleks
Екипата на Барнли гостува на Ст. Мери кај Саутемптон, кој се уште игра топло ладно и неможе да ја најде формата од минатата сеозна.
Фудбал, Derby County vs Reading
тип: 1X2, 1 @ 1.82
од Jovica
Дерби е фаворит против Ридинг, а букмејкерите за нивна победа доделиле одличен коефициент за кои сметаме дека не треба да се пропушти.
Фудбал, Brentford vs Leeds United
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.65
од Viktor
Во рамките на 16-тото коло на англискиот Чемпионшип се сретнуваат офанзивниот Брентфорд против Лидс Јунајтед.
Фудбал, Middlesbrough vs Sunderland
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.70
од Viktor
Во рамките на 16-то коло во англискиот Чемпионшип не очекува офанзивен фудбал помеѓу добрата форма на Миделсброу и подобриот на гости Сандерленд.
Фудбал, Manchester City vs Arsenal
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.47
од Jovica
По традиција овие две екипи играат доста ефикасни натпревари. Неизвесност секогаш постои иако сега Сити е огромен фаворит за победа и сите аргументи се на нивна страна.
Фудбал, KV Oostende vs Zulte-Waregem
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.52
од Jovica
Ова ќе биде интересен дуел поради тоа што двете екипи играат спротивно на очекувањата. Остенде имаше очаен старт, а Варегем супер старт, но сега ситуацијата е спротивна.
Фудбал, Bangor City vs Aberystwyth Town
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.64
од Jovica
Во првиот меч од 12-то коло на Премиер Лигата на Велс, Бангор е домаќин на Аберствит. Домаќините се фаворити, но според традицијата много подобар облог е да се одигра на повеќе голови.
Фудбал, Avaí vs Bahia
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.05
од Viktor
Времето за Аваи истекува, додека Баиа „брка“ позиција за квалификации на Копа Судамерикана.
Фудбал, Atlético PR vs Corinthians
тип: 1X2, 1 @ 2.55
од Viktor
Лидерот Коринтијанс гостува кај просечниот Атлетико Параненсе. Очекуваме отворен класичен бразилски натпревар.
Фудбал, Finland vs Estonia
тип: 1X2, 1 @ 1.68
од Jovica
Финска е домаќин на Естонија во пријателски меч кој ќе се одигра во Хелсинки. Домаќините имаат опквалитетен состав и ние очекуваме нивна победа на овој меч.
Фудбал, Belgium vs Mexico
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.77
од Viktor
Ни претстои контролен натпревар во кој ќе се докажуваат играчите на репрезентациите на Белгија и Мексико.
Фудбал, Honduras vs Australia
тип: 1X2, 1 @ 2.05
од Jovica
Хондурас е домаќин на Австралија во еден од најизрамнетите бараж дуели за пласман на СП во Русија. Сепак ние предноста за победа им ја даваме на домаќините.
Фудбал, Swindon Town vs Chesterfield
тип: 1X2, 1 @ 1.85
од Viktor
Во 17-то коло од англиската четврта лига, имаме натпревар помеѓу амбициозен и последно пласиран тим.
Фудбал, Côte d'Ivoire vs Morocco
тип: 1X2, 1 @ 2.00
од Jovica
Оваќе биде решавачки дуел и за двете репрезентации. Само една од нив ќе настапи на мундијалот во Русија. На домаќините им одговара единствено победа, додека на Мароко им одговара и реми.
Фудбал, Corinthians vs Avaí
тип: 1X2, 1 @ 1.40
од Viktor
На само 5 кола пред крајот, лидерот Коринтијанс го пречекува „очајниот“ Аваи. Победата за коринтијанците би значела титула.
Фудбал, Skive vs Viborg
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.60
од Jovica
Скиве на Спар Норд Арената ќе го пречека Виборг. Местата на кој се наоѓаат двете екипи во моментов се нереални и можат да дадат погрешна слика за овој меч. Двете екипи се доста ефикасни сезонава и затоа очекуваме ефикасност и на овој дуел.
Фудбал, Cremonese vs Palermo
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.90
од Jovica
Ова ќе биде дерби на колото во Серија Б, бидејќи против себе ќе играат вториот и третиот тим на табелата. Букмејкерите им даваат предност на домаќиите, но според нас шансите и на двете екипи се подеднакви.
Фудбал, Kosovo vs Latvia
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 1.60
од Viktor
Не очекува деби натпревар за тренерот на Косово против слабата репрезентација на Латвија.
Фудбал, Italy vs Sweden
тип: 1X2, 1 @ 1.53
од Viktor
Не очекува значаен натпревар и за двете репрезентации помеѓу Италија и Шведска.
Фудбал, China PR vs Colombia
тип: 1X2, 2 @ 1.50
од Jovica
Колумбија ќе одигра втор меч по ред на азиската турнеја, па по поразот од Јужна Кореа сега ќе бара победа против Кина. Кина има огромен напредок во играта, но Колумбија бара победа и е многу биску до тоа.
Фудбал, Russia vs Spain
тип: 1X2, 2 @ 1.50
од Viktor
Натпревар во кој се сретнуваат репрезентациите на домаќинот на Светското првенство, односно Русија, против реперезентацијата на „пресилната“ Шпанија.
Фудбал, Wales vs Panama
тип: 1X2, 1 @ 1.68
од Jovica
Велс е домаќин на Панама во пријателски меч во Кардиф. Велс е поквалитетен тим и се освен нивна победа ќе биде изненадување, без разлика што Панама се спрема за настап на мундијалот во Русија.
Фудбал, Londrina vs Guarani
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.87
од Viktor
Отворен фудбал и силна борба за три бода. Двете екипи бркаат победа, едните за ниво погоре, другите да ја задржат моменталната позиција.
Фудбал, Sporting Charleroi vs Mechelen
тип: 1X2, 1 @ 1.89
од Jovica
Во петок стартува 15-то коло во белгиската Јупилер лига со натпреварот Шарлероа – Мехелен. Поради многу причини кој ќе ви ги наведеме во продолжение очекуваме сигурна единица.
Фудбал, Amiens SC vs Monaco
тип: 1X2, 2 @ 1.55
од Jovica
Амиенс го пречекува Монако во меч на две сосема различни екипи. Во овој дуел ќе играат дефанзивна и офанзивна екипа, а според нас ќе слави офанзивниот тим.
Фудбал, Girona vs Real Sociedad
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.65
И двете екипи играат офанзивно, со проблеми во одбраната, така што се очекува натпревар со голови.
Фудбал, Arsenal vs Tottenham
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.53
од Viktor
Во 11-то коло од англиската премиер лига се сретнуваат високо рангираните Арсенал и Тотенхем. Очекуваме голови!
Фудбал, West Bromwich Albion vs Chelsea
тип: 1X2, 2 @ 1.63
од Viktor
После репрезентативната пауза продолжуваат првенствените натпревари, а во склоп на 12-то коло во англиската Премиер Лига ќе се сретнат тимовите на Вест Бромвич Албион и Челси.
Фудбал, Roma vs Lazio
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.52
од Jovica
Овие две екипи се ривали децении наназад, а тој ривалитет стана симбол на градот кој буквално е поделен кога играат овие две екипи меѓу себе. Во моментов двете екипи се една до друга на табелата, а тоа е гаранција за возбудлив и интересен меч.
Фудбал, AS Eupen vs Antwerp R
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.95
од Jovica
Овој дуел ќе биде еден од поинтересните во Јупилер лигата овој викенд. Не поради изгледот на табелата, туку поради тоа што домаќинот е најефикасен сезонава, а Антверпен е најголемо изненадување.
Фудбал, Leeds United vs Middlesbrough
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.62
од Viktor
Во неделниот термин за англискиот Чемпионшип ќе гледаме дуел помеѓу Лидс и Миделсброу. Очекуваме затворен натпревар без многу голови.
Фудбал, Udinese vs Cagliari
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.72
од Jovica
Удинезе е домаќин на Каљари во рамки на 13-то коло во Серија А. Двете екипи се една до друга на табелата па неизвесноста не би требало да изостане. Сепак и двете екипи играат ефикасно во последно време.
Фудбал, Athletic Club vs Villarreal
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.91
од Viktor
Отворен фудбал и крај на лошата серија за Атлетик Билбао.
Фудбал, AaB vs Midtjylland
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.72
од Jovica
Во рамки на 16-то коло на данската Суперлига Алборг е домаќин на Митјиланд. Ова ќе биде интересен меч иако фаворит за победа е Митјиланд. Сепак ние очекуваме и добра ефикасност.
Фудбал, Monaco vs RB Leipzig
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.55
од Jovica
Монако и Лајпциг ќе го одиграат еден од најпривлечните дуели во Лигата на Шампиони во вторник. Пред двете екипи е императив на победа, па затоа и очекуваме интересен и ефикасен меч.
Фудбал, Napoli vs Shakhtar Donetsk
тип: 1X2, 1 @ 1.46
од Jovica
Овој дуел е последна шанса за Наполи, додека за Шајхтор може да значи пласман во следната рунда. Двете екипи си имаат свои сметки и свои очекувања, но нашите очекувања се победа на Наполи.
Фудбал, Qarabağ vs Chelsea
тип: 1X2, 2 @ 1.33
од Viktor
Во 5-то коло во групната фаза на лигата на шампиони не очекува натпревар помеѓу Карабаг и Челси. Ова ќе биде реванш натпревар, а во Лондон овој натпревар заврши 6-0 во корист на домаќините.
Фудбал, Qarabağ vs Chelsea
тип: 1X2, 2 @ 1.35
од Jovica
Ова е многу важен натпревар за Челзи, бидејќи со победа на овој меч ќе обезбеди пласман во следната фаза и ќе си олесни себеси пред тешкиот распоред во Премиер Лигата.
Фудбал, Ipswich Town vs Sheffield Wednesday
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.75
од Jovica
Ипсвич е домаќин на Шефилд во еден од најинтересните дуели од 18-то коло во Чемпионшип. Дуелот привлекува внимание поради повеќе фактори, а ние очекуваме дека ќе следиме голови и на двете страни.
Фудбал, Zenit vs Vardar
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.33
од Viktor
Во рамките на 5-то коло од Лига Европа, нашиот Вардар ќе гостува во Русија. Искрено немаме големи шанси против овој гигант, но во секој случај голови ќе се изнагледаме
Фудбал, Athletic Club vs Hertha BSC
тип: 1X2, 1 @ 1.70
од Jovica
Ова е дуел на двете разочарувања во групата Ј во Лигата на Европа. Двете екипи беа фаворити во оваа група, но сега се наоѓаат на последните две позиции и овој меч е решавачки и за едните и за другите.
Фудбал, Athletic Club vs Hertha BSC
тип: 1X2, 1 @ 1.70
од Aleks
Ова е дуел на двете разочарувања во групата Ј во Лигата на Европа. Двете екипи беа фаворити во оваа група, но сега се наоѓаат на последните две позиции и овој меч е решавачки и за едните и за другите.
Фудбал, Ludogorets vs İstanbul Başakşehir
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.80
од Jovica
Во Ц групата во Лига Европа ќе играат првиот Лудогорец и последниот на табелата Башакшехир. Сепак според квалитетот на фудбалерите гостите се во предност, па затоа очекуваме доста интересен меч.
Фудбал, Nîmes vs Bourg-Péronnas
тип: 1X2, 1 @ 1.40
од Jovica
Нимес е домаќин на Бурж Перонас и е огромен фаворит за трите бода. Ова е меч помеѓу најдобриот напад и најслабата одбрана во лигата и тоа доволно говори за овој меч.
Фудбал, Sannois-St-Gratien vs Cholet
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.08
од Jovica
Ова ќе биде доста интересен меч. Очекуваме доста ефикасен дуел поради повеќе причини и токму затоа предлагаме тип на голови.
Фудбал, Hannover 96 vs Stuttgart
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 1.90
од Viktor
Во рамките на 13-то коло од Бундес лигата ќе се сретнат Хановер и Штутгарт. Очекуваме затворен натпревар без многу голови.
Фудбал, Mansfield Town vs Chesterfield
тип: 1X2, 1 @ 1.80
од Jovica
Мансфилд е домаќин на Честерфилд и е огромен фаворит за победа. Гостите играат солидно во последно време, но тука веќе е во прашање голема разлика во квалитет, а и коефициентот за единица е доста примамлив.
Фудбал, RB Leipzig vs Werder Bremen
тип: 1X2, 1 @ 1.51
од Jovica
Викендов на програмата се натпреварите од 13-то коло во Бундеслигата. Лајпциг кој игра одлично сезонава е домаќин на очајниот Вердер кој во минатото коло ја забележа првата победа сезонава во Бундеслигата.
Фудбал, Caen vs Bordeaux
тип: Двојна шанса, 1X @ 1.61
од Viktor
Интересен натпревар не очекува во француската прва лига. Иако Бордо влегува како фаворит во овој дуел, ние типуваме на атусајдерот.
Фудбал, Bari 1908 vs Foggia
тип: 1X2, 1 @ 1.75
од Viktor
Очекуваме натпревар во кој ќе се стави крај на добрата серија во гости за Фоџа и победа за лидерот Бари.
Фудбал, Burnley vs Arsenal
тип: 1X2, 2 @ 1.60
од Jovica
Барнли е домаќин на Арсенал во еден од мечевите кој привлекуваат поголемо внимание во 13-то коло во Премиер Лигата. Двете екипи се израмнети на табелата, но ние му даваме предност на Арсенал.
Фудбал, Olympique Marseille vs Guingamp
тип: 1X2, 1 @ 1.53
од Jovica
Одличниот Марсеј го пречекува очајниот гостин Генгамп. Овој дуел не би требало да претставува проблем за Марсеј да стигне до нови три бода и токму тоа е нашето предвидување за овој меч.
Фудбал, Valencia vs Barcelona
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 3.50 @ 1.77
од Viktor
Валенсија се надева на победа и приближување кон лидерската позиција, а Барселона вознемирена гостува на Местаља.
Фудбал, Monaco vs PSG
тип: 1X2, 2 @ 1.55
од Jovica
Во дербито н аколото во Лига е, во недела Монако е домаќин на ПСЖ. Овој ќе биде доста интересен и привлечен меч, но сите показатели укажуваат на победа на ПСЖ.
Фудбал, Emmen vs MVV
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.65
од Jovica
Емен е домаќин на Мастрихт во еден од понеизвесните натпревари од 15-то коло на втората лига на Холандија. Секогаш кога во прашање е оваа лига, очекуваме доста голови.
Фудбал, Atalanta vs Benevento
тип: Двојна шанса, X2 @ 4.25
од Viktor
14-то коло од италијанската серија А го затвараме со натпревар помеѓу Аталанта и Беневенто.
Фудбал, Espanyol vs Getafe
тип: Двојна шанса, X2 @ 1.75
од Viktor
Интересен дуел на очекува како крај на 13-то коло во шпанската елита. Гетафе со силна самодоверба гостува во Барселона.
Фудбал, Sochaux vs Valenciennes
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.80
од Jovica
На програмата во Лига 2, во вторник се дуелите од 17-то коло. Сошо и Валенсиен имаат ист број на бодови досега и овој меч ќе биде најнеизвесниот ова коло, но ние очекуваме ефикасен дуел.
Фудбал, Watford vs Manchester Utd
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 2.04
од Viktor
Во рамки на вонредното 14-то коло на Премиер Лига, Јунајтед гостува кај Ватфорд. Дали „специјалниот“ го има рецептот за победа над Ватфорд?
Фудбал, Independiente vs Libertad
тип: 1X2, 1 @ 1.47
од Jovica
Ова е меч од финалето на Копа Судамерикана, или панданот на Лигата на Европа во Јужна Америка. Интересно, но таму не се игра финален меч, туку играат во системот дома – гости.
Фудбал, AFC Bournemouth vs Burnley
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 1.74
од Jovica
Во вонредното 14-то коло во Премиер Лигата, можеби најдосадниот меч ќе го одиграат двете дефанзивни екипи Бурнемут и Барнли. Ова ќе биде дефинитивно тврд натпревар.
Фудбал, Stoke City vs Liverpool
тип: 1X2, 2 @ 1.55
од Viktor
Лошата форма која ја има Стоук, ни даде до знаење да очекуваме еден лесен натпревар и победа за Ливерпул без поголеми проблеми.
Фудбал, Deportivo Alavés vs Getafe
тип: Двојна шанса, X2 @ 1.57
од Viktor
Хетафе ќе се труди да ја неутрализира предноста од првиот натпревар кој ја има Алавес.
Фудбал, Genoa vs Crotone
тип: 1X2, 1 @ 1.85
од Viktor
Купот на Италија повторно им ги спои патиштата на Џенова и Кротоне но сега во дуел за купот.
Фудбал, Jagiellonia Białystok vs Pogoń Szczecin
тип: 1X2, 1 @ 1.90
од Jovica
Првиот меч од 18-то коло во Полска ќе го одиграат Јагиелонија и Погон. Домаќинот е фаворит, а коефициентот за единица едноставно не смее да се пропушти.
Фудбал, Eindhoven vs Oss
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.45
од Jovica
Во петок на програмата се натпреварите од 16-то коло во Втората лига на Холандија. Згуснатиот распоред во последно време е проблем за екипите, но ефикасноста во лигата сеуште е на големо ниво.
Фудбал, Leeds United vs Aston Villa
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.91
од Viktor
Очекуваме еден отворен и офанзивен натпревар на кој ќе има многу голови.
Фудбал, Slovan Bratislava vs Trenčín
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.60
од Jovica
Дербито во Фортуна лигата во Словачка ќе се одигра помеѓу Слован Братислава и Тренчин. Ова ќе биде доста интересен меч, а ние очекуваме да гледаме и доста голови н адвете страни.
Фудбал, Hoffenheim vs RB Leipzig
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.56
од Jovica
Еден од најинтересните дуели викендов во Бундеслигата ќе биде оној помеѓу Хофенхајм и Лајпциг. Двете екипи се офанзивни и затоа очекуваме ефикасен меч.
Фудбал, Derby County vs Burton Albion
тип: 1X2, 1 @ 1.95
од Viktor
Не очекува еден интересен натпревар помеѓу велшкиот Кардиф и Норвич. Норвич изненади негативно со очекувањата, а Кардиф „гази“ сигурно кон врвот.
Фудбал, Brighton & Hove Albion vs Liverpool
тип: 1X2, 2 @ 1.50
од Jovica
Бригтон е домаќин на Ливерпул во сабота во 15-то коло во Премиер Лигата. Гостите се фаворити и ние очекуваме нивна победа и покрај одличните изданија сезонава на Бригтон.
Фудбал, Schalke 04 vs Köln
тип: 1X2, 1 @ 1.44
од Viktor
Во рамки на 14-то коло во Бундес Лигата не очекува натпревар помеѓу самоуверените Шалке против мизерниот Келн.
Фудбал, Lille vs Toulouse
тип: 1X2, 1 @ 2.05
од Viktor
Не очекува еден интересен натпревар помеѓу Лил и Тулуз. Нашето очекување е победа за Лил, а букмејкерите не изненадија со високиот коефициент.
Фудбал, Manchester City vs West Ham United
тип: Полувреме/Крај, 1/1 @ 1.39
од Viktor
Дали Вест Хем барем малку ќе се потруди да си ја врати самодовербата или Сити и нив ќе ги „згази“?
Фудбал, Wolfsburg vs Borussia M'gladbach
тип: 1X2, 2 @ 2.81
од Jovica
Овој меч привлекува големо внимание во Бундеслигата викендов поради тоа што меѓусебе ќе играат две екипи кои имаат смао по три порази сезонава. Сепак домаќинот е при крај на табелата, а гостинот е при врвот.
Фудбал, Montpellier vs Olympique Marseille
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под @ 1.77
од Viktor
Во француската лига не очекува натпревар помеѓу тимови со одлични форми. Монпеље важи за најдефанзивна во Франција, а Марсеј знае и да отвори.
Хокеј на мраз, Zvezda Chekhov vs Dyzel Penza
тип: 1X2, 1 @ 1.79
од Jovica
Во втората руска хокеј лига во понеделник играат Звезда Шеков и Пенза. Според сите показатели треба да очекуваме победа на домаќинот, а коефициентот дефинитивно е вреден за ризикување.
Фудбал, Ingolstadt vs Eintracht Braunschweig
тип: 1X2, 1 @ 1.61
од Jovica
Во последниот меч од 16-то коло во втората Бундеслига, Инголштад кој е во инзворедна форма го пречекува Браушвајг кој сезонава како да има заборавено да победува.
Хокеј на мраз, HC Třinec vs Brynäs IF
тип: 1X2, 1 @ 2.21
од Jovica
Во ¼ финалето во Лигата на Шампиони во хокеј еден од поинтересните дуели ќе биде мечот помеѓу Тринец и Брунас. Двете екипи си имаат свои амбиции, но на првиот меч чесите се фаворити за победа.
Фудбал, Olympiakos Piraeus vs Juventus
тип: 1X2, 2 @ 1.28
од Viktor
Јувентус нема многу избор. Мора да издвои побда во Атина доколку сака да продолжи во натпреварување со најдобрите
Фудбал, Manchester Utd vs CSKA Moskva
тип: 1X2, 1 @ 1.43
од Viktor
Во последното, односно 6-то коло очекуваме еден натпревар полн со притисок. ЦСКА ќе стега, но искусниот Манчестер нема да подлегне на нивната „провокација“
Фудбал, Porto vs Monaco
тип: 1X2, 1 @ 1.34
од Viktor
Очекуваме натпревар полн со ентузијазам од страна на домаќините и квалификација во нокаут фазата за домаќините
Фудбал, Maribor vs Sevilla
тип: 1X2, 2 @ 1.22
од Viktor
Решен натпревар за Марибор, додека многу значаен за Севиља. Очекуваме чиста победа без никакви потешкотии.
Хокеј на мраз, Washington Capitals vs Chicago Blackhawks
тип: 1X2, 1 @ 2.15
од Jovica
Во НХЛ хокеј лигата еден од поинтересните дуели ноќта помеѓу среда и четврток ќе биде оној меѓу Вашингтон и Чикаго. Домаќинот е поквалитетен тим и очекуваме нивна победа на овој меч.
Фудбал, İstanbul Başakşehir vs Sporting Braga
тип: 1X2, 1 @ 1.87
од Jovica
Овој меч е многу поважен за домаќините, отколку за Брага. Освен тоа секогаш е тешко да се игра во Турција, па споре се Башакшехир би требало да слави на овој меч.
Фудбал, Atalanta vs Lyon
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.57
од Viktor
Не очекуа натпревар за престиж на стадионот во Бергамо.
Фудбал, Rijeka vs Milan
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.91
од Viktor
Незначаен натпревар за лидерот Милан, а за Ријека натпревар наречен „да се биде или не“.
Фудбал, Brest vs Bourg-Péronnas
тип: 1X2, 1 @ 1.61
од Jovica
Брест ќе го пречека Бруж Перонас во рамки на 18-то коло во Лига 2. Домаќините се фаворити на овој меч и затоа се освен нивна победа ќе биде големо изненадување.
Фудбал, Waasland-Beveren vs Standard Liège
тип: 1X2, 2 @ 2.35
од Viktor
18 -то коло во белгиската прва лига го отвораме со натпреварот помеѓу Васланд Беверен и Стандард Лиеж
Фудбал, Sheffield United vs Bristol City
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.66
од Viktor
Шефилд Јунајтед во овј натпревар се претставува како домаќин и го пречекува тимот на Бристол. Очекуваме отворен натпревар со голови.
Фудбал, Sheffield United vs Bristol City
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.71
од Jovica
Шефилд Јунајтед е домаќин на Бристол Сити во првиот натпревар од 21-то коло на Чемпионшип. Ова е и дерби на колото бидејќи двете екипи се на делба на третото место со ист број на бодови.
Фудбал, West Ham United vs Chelsea
тип: 1X2, 2 @ 1.51
од Viktor
Во рамки на 16 то коло во англиската Премиер Лига се сретнуваат екипите на Вест Хем и Челзи. Нема што многу да се каже за овој натпревар, освен дека тоа Вест Хем најверојатно продолжува со лошата серија.
Фудбал, Borussia M'gladbach vs Schalke 04
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.68
од Jovica
Дербито на 15-то коло во Бундеслигата е меѓу Менхендгладбах и Шалке. Бодовната разлика на двете екипи е еден бод и ова на некој начин е битка за врвот на Бундеслигата.
Фудбал, Valencia vs Celta de Vigo
тип: 1X2, 1 @ 1.71
од Viktor
Очекуваме отворен натпревар и три бода за тимот на Валенсија.
Фудбал, Ružomberok vs Slovan Bratislava
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.75
од Jovica
Оој меч е дерби дуел во Фортуна лигата на Словачка. Двете екипи се на делба на 4-то место на табелата и сакаат да обезбедат излез во Европа следната сезона.
Фудбал, Liverpool vs Everton
тип: 1X2, 1 @ 1.30
од Viktor
Едно големо градско дерби во Англија. Дали Евертон ќе се обиде да го запри нападот на Ливерпул?
Фудбал, Olympique Marseille vs Saint-Étienne
тип: 1X2, 1 @ 1.50
од Viktor
Се сретнуваат два тима со многу спротивна форма, односно одличната форма на Марсеј против катастрофалната форма на Сент Етиен
Фудбал, Olympique Marseille vs Saint-Étienne
тип: 1X2, 1 @ 1.51
од Jovica
Марсеј е домаќин на Сент Етиен во рамки на 17-то коло на Лига 1. Домаќинот е фаворит и се освен нивна победа ќе биде големо изненадување.
Фудбал, Jong Ajax vs Den Bosch
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.56
од Jovica
Во вората холандска лига дербито ќе се одигра помеѓу Ајакс 2 и Ден Бош. Домаќинот е благ фаворит, но многу подобра опција е да одиграте на повеќе голови.
Фудбал, Lazio vs Torino
тип: 1X2, 1 @ 1.53
од Viktor
Дали Торино во најмала рака ќе ја продолже серијата на реми или Лацио ќе успее да ги добие своите посакувани три бода?
Фудбал, Kortrijk vs Gent
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.71
од Jovica
Кортријк е домаќин на Гент во Купот на Белгија. Ова е меч од ¼ финалето на купот, каде Гент е фаворит но Кортријк игра одлично дома, па јасно е дека ќе има неизвесен дуел.
Фудбал, Mainz 05 vs Borussia Dortmund
тип: 1X2, 2 @ 1.72
од Viktor
И двете екипи се гладни за победа, па така очекуваме отворен натпревар и очајничка трка за три бода.
Фудбал, Freiburg vs Borussia M'gladbach
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.65
од Jovica
Овој меч привлекува големо внимание во Бундеслигата поради неколку причини. Гостите се фаворити, но Фрајбург е одличен на домашен терен и затоа очекуваме интересен меч.
Фудбал, Huddersfield Town vs Chelsea
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.15
од Aleks
По поразот од Вест Хем во саботата екипата на Челзи мора да најде начин да се врати во борбата за титула. Во вторник гостува кај незгодниот Хадерсфилд.
Фудбал, Hoffenheim vs Stuttgart
тип: 1X2, 1 @ 1.91
од Jovica
Хофенхајм е домаќин на Штудгард во рамки на 16-то коло во Бундеслигата и е фаорит за победа, а коефициентот за тоа е вреден за ризикување.
Фудбал, Bayer Leverkusen vs Werder Bremen
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.59
од Viktor
Очекуваме натпревар од офанзивен карактер и постигнување по еден погодок на двете страни
Фудбал, Hibernian vs Rangers
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.90
од Jovica
Ова е дерби на 18-то коло во Премиершип. Двете екипи се во врвот на табелата и играат доста ефикасни натпревари па нема причина да не биде така и овој пат.
Фудбал, West Ham United vs Arsenal
тип: 1X2, 2 @ 1.63
од Viktor
Дали на Вест Хем ќе им тргне од рака и ќе ги победат најсилните во Англија или победата над Челзи беше чиста среќа?
Фудбал, Ajax vs Excelsior
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 1.50 @ 1.80
од Viktor
Екселзиор е во доста лоша форма, а амстердамскиот клуб стега за подобра позиција. Споредувајќи ги квалитетите очекуваме доминантен натпревар на Ајакс.
Фудбал, Lazio vs Cittadella
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.80
од Viktor
Букмејкерите го фаворизираат Лацио, но сепак нашето мислење не исто. Да видеме кој е во право.
Хокеј на мраз, Arizona Coyotes vs Tampa Bay Lightning
тип: 1X2, 2 @ 2.00
од Jovica
Аризона е најслабата екипа во лигата, додека Тампа Беј веројатно е фаворит број еден за титулата. Без разлика што фаворитот игра на гости би требало лесно да слави победа.
Фудбал, Rodez vs Consolat Marseille
тип: 1X2, 1 @ 1.95
од Jovica
Лидерот во третата лига на Франција, Родеж е домаќин на предпоследниот Консолат, а коефициентот за победа на домаќинот е предобар за да се пропушти.
Фудбал, Mouscron-Péruwelz vs KV Oostende
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 2.00
од Viktor
Во рамки на 19-то коло во белгиската Про Лига се сретнуваат Мускрон и Остенде. Мускрон има сериозни проблеми, а Остенде квалитетна одбрана. Кога ќе го сумираме сето тоа, резултатот е натпревар со бавно темпо и без многу голови.
Фудбал, Sheffield Wednesday vs Wolverhampton
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 1.75
од Viktor
22 -то коло во англискиот чемпионшип го отвораме со очекување за еден натпревар со бавно темпо и без многу голови.
Фудбал, Chelsea vs Southampton
тип: 1X2, 1 @ 1.40
од Jovica
Челзи е домаќин на Саутемптон во рамките на 18-то коло во Премиер Лигата. Домаќинот е фаворит и се очекува да слави победа над се послабиот Саутемптон кој е во лоша форма.
Фудбал, Salzburg vs LASK Linz
тип: 1X2, 1 @ 1.44
од Jovica
Салзбург е апсолутен фаворит за победа против Ласк. Гостите се пријатно изненадување сезонава, но нема што да бараат на гости кај најдобриот тим во Австрија.
Фудбал, Cardiff City vs Hull City
тип: 1X2, 1 @ 1.75
од Viktor
Кардиф повторно е во трка за лидерската позиција, а Хал е тим кој има дефанзивни проблеми. Очекуваме дека Кардиф ќе го искористи тоа против нив и ќе издвои чиста победа.
Фудбал, Atlético Madrid vs Deportivo Alavés
тип: Полувреме/Крај, 1/1 @ 1.67
од Viktor
Алавес штотуку го избегна дното, а Атлетико почнува да се фокусира на Ла Лига. Очекуваме офанзивен натпревар од страна на Атлетико и победа за нив.
Фудбал, Fleetwood Town vs Peterborough United
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.70
од Jovica
Ова е последен меч од 22-то коло во Лига еден. Двете екипи играат отворен фудбал и ефикасни мечеви, а ние веруваме дека така ќе биде и овој пат.
Фудбал, AFC Bournemouth vs Liverpool
тип: 1X2, 2 @ 1.57
од Jovica
Ливерпул после двете разучарувачки ремија гостува кај Боурнемут кој игра во очајна форма во споследно време. Се знае кој е фаворит на овој меч и се освен победа на Ливерпул ќе биде изненадување.
Фудбал, Atalanta vs Lazio
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.64
од Viktor
Исти амбиции и иста цел на двете страни. Очекуваме еден прекрасен фудбал и голови на двете страни.
Фудбал, Lyon vs Olympique Marseille
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.50
од Viktor
Дуел помеѓу офанзивците во Франција. Очекуваме голови и на двете страни.
Хокеј на мраз, HC Benátky nad Jizerou vs HC Karlovy Vary
тип: 1X2, 2 @ 1.41
од Jovica
Во Чешката ВСМ хокеј лига се играат натпреварите од 31-то коло.Карлови Вари се бори за пласман во Екстралигата на Чешка, додека Бенатки го чека крајот на сезоната.
Фудбал, Everton vs Swansea City
тип: 1X2, 1 @ 1.82
од Jovica
18-то коло во Премиер Лигата ќе се комплетира во понеделник со мечот меѓу Евертон и Свонси. Домаќинот влезе во одлична форма и очекуваме таа да продолжи и после овој меч.
Фудбал, Paderborn vs Ingolstadt
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.74
од Viktor
Очекуваме еден отворен натпревар во германскиот куп. Тимови од ниските лиги ќе се сретнат во меѓусебен дуел.
Фудбал, PEC Zwolle vs NEC
тип: 1X2, 1 @ 1.62
од Jovica
Ова е меч од 1/8 финалето на Купот на Холандија. Домаќинот е меѓу водечките во првата лига, а гостинот е втор во втората лига. Очекуваме дека Цволе ќе ја оправда фаворитската улога.
Фудбал, Napoli vs Udinese
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.97
од Viktor
Според букмејкрите лесен натпревар за фаворитот Наполи, но нашето мислење е сосема спортивно на нивното.
Фудбал, Toulouse vs Lyon
тип: 1X2, 2 @ 1.84
од Viktor
Не очекува натпревар во кој Тулус е преценет според букмејкерите. Очекуваме победа за Лион.
Фудбал, Real Sociedad vs Sevilla
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.53
од Viktor
Севиља гостува кај Сосиедад. Отворен фудбал е нашето очекување од овој дуел и гол на двете страни.
Фудбал, Real Sociedad vs Sevilla
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.53
од Jovica
Ова е дуел на две екипи кои имаа тешки натпревари во Европа и кои влегоа во лоша серија во Ла Лига. Сепак очекуваме офанзивна игра, а кога се игра офанзивно има и голови.
Фудбал, Cittadella vs Carpi
тип: 1X2, 1 @ 1.67
од Viktor
Цитадела е комплетна во поглед на тимот, а што се однесува на Карпи тие ќе имаат недостаток од најјакиот везен играч. Дали тој недостаток може да значи пораз за Карпи?
Фудбал, Deportivo Alavés vs Málaga
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 1.63
од Viktor
Дуел на екипите од дното и „очајна“ потреба за победа и три бода. Квалитетот на тимот не им е на завидно ниво, па затоа очекуваме еден затворен натпревар.
Фудбал, Anderlecht vs AS Eupen
тип: 1X2, 1 @ 1.38
од Viktor
Во овој натпревар очекуваме крај на лошата серија за Андерлехт и лесна победа против последнопласираниот Еупен.
Фудбал, Arsenal vs Liverpool
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.48
од Viktor
Отворен натпревар и борба за четвртата позиција во Премиер Лигата. Дуел на два квалитетни тренери и два квалитетни тима.
Фудбал, Espanyol vs Atlético Madrid
тип: 1X2, 2 @ 1.88
од Viktor
Aтлетико Мадрид сака да ја продолжи серијата на победи и на незгодното гостување во Каталонија.
Фудбал, Leeds United vs Hull City
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.98
од Jovica
Лидс е фаворит на овој дуел, но Хал кога тогаш мора да почне да игра според очекувањата. Двете екипи се доста ефикасни и ние очекуваме сличен епилог и овој пат.
Фудбал, Aston Villa vs Sheffield United
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 2.21
од Viktor
Статистиката поткрепена со традицијата на меѓусебни натпревари, укажува на еден отворен натпревар со голови.
Фудбал, Leicester City vs Manchester Utd
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.87
од Viktor
Отворен натпревар и борба за 3 бода. Дали Лестер ќе ја издвои победата над големите или Јунајтед ќе им ја намали предноста на Сити?
Фудбал, Galatasaray vs Göztepe
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.74
од Jovica
Дуел на две екипи од врвот на табелтата и дуел на двајцата најдобри стрелци во лигата Гомис кој има 14 гола и македонскиот интернационалец Адис Јаховиќ со 13 постигнати гола.
Фудбал, Southend United vs Charlton Athletic
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.78
од Jovica
Саутенд и Чарлтон се наоѓаат во лоша форма и посакуваат победа на овој меч. Ќе следиме офанзивна игра, а тоа е гаранција за ефикасен дуел.
Фудбал, Bradford City vs Peterborough United
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.77
од Jovica
Ова е дуел на две ефикасни екипи ориентирани на офанзивата. Освен тоа Петерборо веќе неколку сезони важи за екипа која секогаш игра ефикасни дуели и тоа е доволно за да веруваме дека ќе гледаме ефикасен меч.
Фудбал, Exeter City vs Forest Green Rovers
тип: 1X2, 1 @ 1.73
од Jovica
Ова е дуел на третиот и последниот тим на табелата во Лига 2. Коефициентот за победа на домаќинот е одличен ако се земат во предвид позициите на табелата.
Фудбал, Liverpool vs Swansea City
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 1.50 @ 2.03
од Viktor
Во вонредното коло на Премиер Лигата ќе се сретнат тимовите на Ливерпул и Свонси.
Фудбал, Lazio vs Fiorentina
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.62
од Viktor
Меѓусебните дуели на овие два тима секогаш завршуваат со голови, се надеваме дека и на овој дуел дека ќе биде така.
Фудбал, KV Oostende vs Genk
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.77
од Jovica
Ова е дуел на две екипи кои се целосни разочарување сезонава. Двете екипи играат под својот просек, но прашање на време е кога ќе влезат во позитивна серија.
Фудбал, Milan vs Internazionale
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.71
од Viktor
Куп натпревар на градските ривали од Милано. Во овој натпревар се одлучува кој продолжува во полуфиналето на купот од Италија
Фудбал, Rangers vs Motherwell
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.97
од Viktor
Ренџерс очекува позитивни резултати после промената на тренерот, додека Мадервил прави напори да излезе од лошата серија на резултати.
Фудбал, Foggia vs Frosinone
тип: 1X2, 2 @ 2.30
од Viktor
Тимот на Фоџа е преценет од страна на букмејкерите, а во секој случај коефициентот за победа на Фросиноне е вреден за игра.
Фудбал, Crystal Palace vs Arsenal
тип: 1X2, 2 @ 1.86
од Viktor
Многу значаен дуел за двете екипи. Едните за опстанок, другите за натпреварување во Европа.
Фудбал, Wigan Athletic vs Charlton Athletic
тип: 1X2, 1 @ 1.58
од Jovica
Во рамките на 25-то коло на Лига 1, Виган е домаќин на Чарлтон и е голем фаворит за победа на овој меч. Се освен победа на домаќинот ќе биде големо изненадување.
Фудбал, Wigan Athletic vs Charlton Athletic
тип: 1X2, 1 @ 1.58
од Viktor
Силниот Виган на домашен терен го пречекува аутсајдерот Чарлтон. Дали Виган ќе успее да ја продолжи победничката серија?
Фудбал, Cardiff City vs Preston North End
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под @ 1.76
од Viktor
Во рамките на 25-то коло од Чемпионшип Кардиф го пречекува Престон.
Фудбал, Sampdoria vs SPAL
тип: 1X2, 1 @ 1.78
од Jovica
Сампродија по серијата порази, време е да се врати на победите и доколку не го стори тоа против екипа како Спал, тешко дека ќе може да го направи во наредните неколку кола.
Фудбал, Sheffield United vs Bolton Wanderers
тип: 1X2, 1 @ 1.63
од Jovica
Шефилд Јунајтед полека но сигурно ја враќа добрата форма, нешто што не е случај со Болтон. Затоа домаќинот е голем фаворит за победа на овој дуел.
Фудбал, Internazionale vs Lazio
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.61
од Viktor
Овој натпревар ние одлучивме да го ставиме во категоријата најинтересен натпревар кој игра овој викенд.
Фудбал, Manchester Utd vs Southampton
тип: 1X2, 1 @ 1.38
од Viktor
Саутемтон веруваме дека не очекува да ја прекине лошата серија, а Манчстер Јунајтед нема повеќе простор за киксови.
Фудбал, West Bromwich Albion vs Arsenal
тип: 1X2, 2 @ 1.74
од Jovica
ВБА и Арсенал ќе го одиграат последниот натпревар за 2017 година во Премиер Лигата. Двете екипи си имаат свои проблеми, но Арсенал е апсолутен фаворит на овој меч.
Фудбал, Burnley vs Liverpool
тип: 1X2, 2 @ 1.50
од Viktor
Барнли сигурно ќе направи обид да им направи проблем на Ливерпул, но ние сепак сметаме дека квалитетот ќе победи на овој натпревар
Фудбал, Fleetwood Town vs Bradford City
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.83
од Jovica
Ова е дуел на две доста ефикасни екипи сезонава и екипи кои се наоѓаат во добра форма. Според тоа, очекувањата се дека ќе следиме интересен и ефикасен дуел.
Фудбал, Scunthorpe United vs Bury
тип: 1X2, 1 @ 1.76
од Jovica
Скунхорп е домаќин на последнопласираниот Бури кој е печен за испаѓање од лигата. Домаќините се борат за директна промоција и не смеат да дозволат кикс на меч како овој.
Фудбал, Swansea City vs Tottenham
тип: Полувреме/Крај, 2/2 @ 1.90
од Jovica
Тотенхем гостува кај Свонси и е огромен фаворит за победа. Прашањето е само која игра да се одигра за што подобар коефициент.
Фудбал, Reading vs Birmingham City
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 1.63
од Viktor
Очекуваме смирен натпревар и без многу голови. И двете екипи не даваат многу голови, па затоа типуваме 0-2 гола.
Фудбал, Arsenal vs Chelsea
тип: 1X2, 2 @ 2.61
од Viktor
Во 22-то коло од англиската Премиер Лига се сретнуваат екипите на Арсенал и Челзи. Дали Венгер ќе го надигра Конте?
Фудбал, Cádiz vs Sevilla
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.86
од Viktor
Второлигашот Кадиз е домаќин против Севиља. Дали офанзивниот капацитет ќе биде доволен против Андалузијците?
Фудбал, Benfica vs Sporting CP
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.87
од Jovica
Португалската лига сезонава досега е една од најнеизвесните во Европа. Сега меѓусебе играат две од трите водечки екипи и овој меч може да се покаже како клучен за една од екипите.
Фудбал, Espanyol vs Levante
тип: 1X2, 1 @ 1.81
од Viktor
Купа натпревар во кој Каталонците го пречекуваат затворениот тим на Леванте.
Фудбал, Tottenham vs West Ham United
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.02
од Viktor
Дали Тотенхем ќе ја продолжи побдничката серија или пак ќе биде тешко тоа против непредвидливиот Вест Хем?
Фудбал, Chievo vs Udinese
тип: Двојна шанса, X2 @ 1.43
од Jovica
На самиот старт од 20-то коло на Серија А, Киево е домаќин на Удинезе. Формата на двете екипи е сосем различна и ние веруваме дека Удинезе ќе остане непоразен на овој меч.
Фудбал, Fiorentina vs Internazionale
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.98
од Viktor
Тежок натпревар во Серија А. Дали лошата серија за Интер прекинува тука или сепак не?
Фудбал, Liverpool vs Everton
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.00
од Viktor
Градското дерби повторно во Англија, но овој пат за Куп натпревар. Очекуваме еден интересен натпревар и многу голови.
Фудбал, Benevento vs Sampdoria
тип: 1X2, 2 @ 2.16
од Viktor
Во поглед на коефициентите, светските букмејкери сметаме дека многу ја потцениле Сампдорија.
Фудбал, Roma vs Atalanta
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.83
од Jovica
Рома и Аталанта ќе го одиграат еден од најинтересните натпревари од 20-то коло во Серија А. Двете екипи се офанзивни и нема причина да не гледаме ефикасен натпревар.
Фудбал, Sporting Braga vs Rio Ave
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.95
од Viktor
Дуел помеѓу тимови кои се во топ форма, а поради таа причини ние очекуваме голови.
Фудбал, Brighton & Hove Albion vs Crystal Palace
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 1.64
од Viktor
Со оглед на тоа што дефанзивата им е лоша, а офанзиваата исто така, ние очекуваме тврд натпревар.
Фудбал, Lens vs Boulogne
тип: 1X2, 1 @ 1.59
од Jovica
Ленс е домаќин на третолигашот Булоњ во 1/32 од Купот на Франција. Разликата во квалитет е огромна помеѓу двете екипи и затоа во огромна предност е домаќинот.
Фудбал, Nice vs Monaco
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.74
од Viktor
И двата тима се познати по офанзивниот пристап, а тоа секогаш се одликува со голови. Очекуваме тоа да се случи и на овој натпревар.
Фудбал, Valencia vs Las Palmas
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.62
од Viktor
Првиот натпревар заврши без победник со резултат од 1-1, очекуваме во најмала рака да се повтори истиот резултат.
Хокеј на мраз, Dinamo Riga vs Ak Bars Kazan
тип: 1X2, 2 @ 1.74
од Jovica
Лидерот на Истокот, гостува кај фенерџијата на Западот. Казан е убедливо поквалитетен тим и прашање е само што да одиграте на овој меч, а не која екипа ќе слави победа.
Фудбал, Deportivo Alavés vs Formentera
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.50
од Viktor
Со оглед на тоа што овој натпревар е скоро решен, очекуваме Формантера да има офанзивен пристап, а исто така и Алавес.
Фудбал, Villarreal vs Leganés
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 1.66
од Jovica
Виљареал е домаќин на Леганес 1/8 финалео на Копа дел Реј. Леганес има предност од 1:0 по првиот меч и Виљареал ќе има тешка задача да ја надомести негативата.
Фудбал, Chelsea vs Arsenal
тип: 1X2, 1 @ 1.74
од Viktor
Борба на жестоките противници, но овој пат за титулата Карабао Куп.
Фудбал, Sevilla vs Cádiz
тип: 1X2, 1 @ 1.91
од Viktor
Севиља и Кадиз се соочуват на Рамон Санчез во реванш натпреварот од Копа дел Реј.
Фудбал, Barcelona vs Celta de Vigo
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 3.50 @ 1.78
од Viktor
Ернесто Валверде сигурно ќе претстави топ состав ако сака да продолжи во четврт финалето на куп натпреварувањето.
Фудбал, Strasbourg vs Guingamp
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 1.50 @ 1.38
од Viktor
Стразбур и Гингамп се соочуваат во натпревар од 20то коло на француската лига 1.
Фудбал, Getafe vs Málaga
тип: 1X2, 1 @ 1.82
од Viktor
Колосеумот Алфонсо Перез ќе биде центар на борбата помеѓу Хетафе и Малага. Очекуваме победа на домаќинот.
Фудбал, Cardiff City vs Sunderland
тип: 1X2, 1 @ 1.75
од Viktor
Во 27-то коло од англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Кардиф и Сандерленд. После четири порази, очекуваме доминација и победа на домаќините.
Фудбал, Werder Bremen vs Hoffenheim
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.78
од Viktor
На овој дуел очекуваме отворен фудбал во кој ќе бидат постигнати најмалку 3 гола.
Фудбал, Eibar vs Atlético Madrid
тип: 1X2, 2 @ 2.07
од Viktor
Еибар тргнува во поход за уште една победа, но нашето мислење е дека дефанзивата во комбинација со офанзивата на Атлетико нема да го дозволи тоа.
Фудбал, Dijon vs Metz
тип: 1X2, 1 @ 1.90
од Viktor
Во 20-то коло на француската прва лига ќе се сретнат екипите на Дижон и Мец. Очекуваме победа за Дижон
Ракомет, Serbia vs Sweden
тип: 1X2, 2 @ 1.38
од Jovica
Овој меч е клучен и за двете репрезентации, особено за Шведска. Пред двата тима е императив победа и затоа очекуваме еден борбен и интересен меч.
Фудбал, Espanyol vs Athletic Club
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 1.62
од Viktor
Во овој натпревар Каталонците ги пречекуваат Баскијците. Очекуваме натпревар без многу прилики и малку голови.
Фудбал, Nantes vs PSG
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.59
од Viktor
Веруваме Нант нема никакви очекувања на овој дуел, но сепак домашниот терен можеби ќе им донесе барем еден погодок.
Ракомет, Slovenia vs Germany
тип: 1X2, 2 @ 1.30
од Jovica
Словенија по поразот од Македонија се соочува со фаворитот во групата, Германија која е поквалитетен тим и се освен нивна победа ќе биде големо изненадување.
Фудбал, Manchester Utd vs Stoke City
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.64
од Viktor
Во последниот натпревар од 23-то коло „очајниот“ Стоук ќе гостува на Олд Трафорд кај Манчестер Јунајтед.
Фудбал, Estoril vs Porto
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.64
од Viktor
Дуел помеѓу првиот и последниот. Очекуваме чиста победа за Порто и многу голови.
Фудбал, Olympique Marseille vs Strasbourg
тип: Полувреме/Крај, 1/1 @ 1.83
од Jovica
Марсеј ќе го пречека Стразбург во рамки на 21-то коло на Лига 1. Домаќинот е голем фаворит и се освен нивна победа ќе биде големо изненадување.
Фудбал, Monaco vs Nice
тип: 1X2, 1 @ 1.70
од Viktor
Сметаме дека за Монако ова ќе биде натпревар каде што ќе си ги земе трите бода без поголеми проблеми.
Фудбал, Guingamp vs Lyon
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.87
од Viktor
Очекуваме еден отворен пристап од страна на двете екипи, а исто така и многу голови.
Фудбал, Valencia vs Deportivo Alavés
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.79
од Viktor
Куп натпревар од кој очекуваме отворен пристап и многу голови.
Фудбал, Bragantino vs Botafogo SP
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.02
од Viktor
Прв натпревар за двете екипи во Паулиста натпреварувањето. Очекуваме голема борба и голови на двете страни.
Фудбал, Sporting Charleroi vs Mouscron-Péruwelz
тип: 1X2, 1 @ 1.55
од Jovica
Викендов продолжува белгиската Јупилер лига, а првиот меч по паузата ќе го одиграат Шарлероа и Моускрон. Домаќинот е фаворит на овој меч и ние очекуваме сигурна единица.
Фудбал, Hertha BSC vs Borussia Dortmund
тип: 1X2, 2 @ 2.15
од Viktor
19-то коло во германската Бундес Лига ќе биде отворено со натпреварот помеѓу Херта и Борусија Дортмунд
Фудбал, Caen vs Olympique Marseille
тип: 1X2, 2 @ 1.83
од Viktor
Натпревар во кој тимот на Олимпик Марсеј ќе се бори за продолжување на победничката серија.
Фудбал, Fleetwood Town vs Blackburn Rovers
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.10
од Jovica
Овој меч ќе биде еден од најинтересните ова коло во англиската Лига Еден. Двете екипи си имаат свои планови, Блекбурн е фаворит но Флетвуд знае да постигнува голови.
Фудбал, Manchester City vs Newcastle United
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 3.50 @ 1.83
од Viktor
Лидерот во Премиер Лига се сретнува со еден од потенцијалните кандидати за отпаѓање.
Фудбал, Fluminense vs Botafogo
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.83
од Viktor
Дуел на екипите кои загубија голем дел клучни играчи од минатата сезона, но сепак очекуваме отворен натпревар.
Фудбал, Las Palmas vs Valencia
тип: 1X2, 2 @ 1.86
од Jovica
Одличната Валенсија, гостува кај очајниот Лас Палмас. Се знае кој е кој на овој меч и затоа сите очекувања се дека Валенсија ќе освои три бода од ова гостување.
Фудбал, Bayern München vs Werder Bremen
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.94
од Viktor
Баерн Минхен е огромен фаворит за овој дуел, меѓутоа тоа незначи дека Вердер нема да биде мотивиран.
Фудбал, Monaco vs Metz
тип: Полувреме/Крај, 1/1 @ 1.84
од Viktor
Со оглед на тоа што Монако игра против последниот на табелата, очекуваме еден рутински натпревар.
Фудбал, Jong Ajax vs Cambuur
тип: 1X2, 1 @ 2.00
од Jovica
Ова е меч од 21-то коло во втората лига на Холандија. Овој шампионат е еден од најефикасните од Европа и добро е да одиграте на голови, но домаќинот е фаворит на овој меч.
Фудбал, Eibar vs Málaga
тип: 1X2, 1 @ 1.72
од Viktor
Малага со сите можни сили ќе се обиде да ја прекине лошата серија, но ние сметаме дека Еибар нема да го дозволи тоа.
Фудбал, Sint-Truiden vs Mechelen
тип: 1X2, 1 @ 2.20
од Jovica
Ова е меч на две екипи кои играат во катастрофална форма. Сепак домаќинот е подобар тим и очекувањата се дека конечно ќе се радува на победа.
Фудбал, Fylde vs Maidstone United
тип: 1X2, 1 @ 1.90
од Jovica
Ова е заостанат дуел од 16-то коло, иако во моментов двете екипи имаат одиграно по 29 меча. Домаќинот е фаворит и би требало да ги освои трите бода.
Фудбал, AS Eupen vs Sporting Charleroi
тип: Двојна шанса, X2 @ 1.41
од Jovica
Еупен е домаќин на Шарлероа во рамки на 23-то коло во Белгија. Според изгледот на табелата Шарлероа е апсолутен фаворит, но ние му даваме простор за изненадување на Еупен.
Фудбал, Sampdoria vs Roma
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.59
од Jovica
Сампдорија е домаќин на Рома во заостанат меч од 3-то коло на Серија А. Ова ќе биде еден доста интересен меч, после кој може да се случат доста промени на табелата.
Фудбал, Real Madrid vs Leganés
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.87
од Viktor
Кралскиот клуб гостува кај Леганес. Домаќините се познати по добрата игра на домашен терен, но сепак Реал е Реал.
Хокеј на мраз, Karlskrona HK vs Frölunda HC
тип: 1X2, 2 @ 2.00
од Jovica
Ова е дуел од 41-то коло во шведската СХЛ хокеј лига. Меч на две екипи со крајно различни амбиции и според тоа очекуваме сигурна победа на гостите.
Хокеј на мраз, Detroit Red Wings vs Chicago Blackhawks
тип: 1X2, 1 @ 2.30
од Jovica
Детроит е домаќин на Чикаго во меч во кој мора да слави победа. Домаќинот е фаворит и веројатно ќе ја исполни целта на овој дуел и ќе освои три бода.
Фудбал, Heerenveen vs Sparta Rotterdam
тип: 1X2, 1 @ 1.52
од Jovica
Херенвен и Спарта Ротердам ќе го отворат 20-то коло во холандската Ередивизија. Херенвен е голем фаворит и се очекува трите бода да останат кај домаќинот.
Фудбал, RB Leipzig vs Hamburger SV
тип: 1X2, 1 @ 1.53
од Jovica
Лајпциг е домаќин на Хамбургер во рамки на 20-то коло во Бундеслигата и е голем фаворит за победа, иако и двете екипи се наоѓаат во очајна форма.
Фудбал, PSG vs Montpellier
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 3.50 @ 2.14
од Viktor
Монпеље гостува на Паркот на принцовите, а веруваме дека нивните очекувања се многу ниски имајќи на ум дека играат со силниот ПСЖ.
Фудбал, Waasland-Beveren vs Zulte-Waregem
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.63
од Jovica
Овој меч привлекува големо внимание во Белгија бидејќи меѓусебе ќе играат две екипи кои сезонава играат најефикасни натпревари во лигата.
Фудбал, Cádiz vs Lugo
тип: 1X2, 1 @ 1.83
од Viktor
Кадиз е тимот кој ќе се обиде да го надигра тимот на Луго и да се добилижи до првата позиција во шпанската втора лига.
Фудбал, Sevilla vs Getafe
тип: 1X2, 1 @ 1.58
од Viktor
Севиља влезе во посакуваната топ форма, а тоа го докажа во Копа дел Реј. Дали ќе успее истото да го прикаже и во Ла Лига?
Фудбал, Roma vs Sampdoria
тип: 1X2, 1 @ 1.47
од Viktor
Во овој натпревар очекуваме Рома да стави крај на лошата серија и конечно да издвои победа.
Фудбал, Cliftonville vs Glenavon
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.53
од Jovica
Овој меч привлекува огромно внимание во Северна Ирска бидејќи меѓусебе ќе играат 3-то и 4-то пласираните екипи. Очекуваме доста интересен, но и ефикасен меч.
Фудбал, Celta de Vigo vs Real Betis
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.59
од Jovica
Селта е домаќин на Бетис во последниот меч од 21-то коло на Ла Лига. Ова е дуел на две офанзивни екипи кои сезонава играат натпревари со многу голови.
Фудбал, Sporting Braga vs Desportivo Aves
тип: 1X2, 1 @ 1.46
од Viktor
Додека едните се борат за спас, другите се борат за Европа. Дуел помеѓу различни противници, а ние категорично очекуваме победа за Брага.
Фудбал, Swansea City vs Arsenal
тип: 1X2, 2 @ 1.53
од Jovica
Свонси и Арсенал ќе играат меѓусебе во рамки на 25-то коло на Премиер Лигата. Свонси влезе во добра форма но тешко дека ќе има сили за две победи по ред.
Фудбал, Rochdale vs Wigan Athletic
тип: 1X2, 2 @ 1.73
од Jovica
Ова е меч на Давид и Голијат, а тоа значи дека Виган е апсолутен фаворит за победа и се освен тоа ќе биде вистинско чудо.
Фудбал, West Ham United vs Crystal Palace
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.91
од Viktor
На овој дуел очекуваме отворен пристап од двете страни и многу голови.
Фудбал, Everton vs Leicester City
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.98
од Viktor
Овој дуел очекуваме да има отворен пристап и голови на двете страни.
Фудбал, Leganés vs Sevilla
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.95
од Viktor
Дуел на екипите кои ги елиминираа Мадриѓаните. И двете се полни со самодоверба, па затоа очекуваме отворен пристап и голови.
Фудбал, Barcelona vs Valencia
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.65
од Viktor
Ова е прв натпревар од полуфиналето на Копа дел Реј. Информациите и традицијата алудираат на тоа дека двата тима ќе постигнат барем по еден гол.
Фудбал, Quevilly vs Châteauroux
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.77
од Jovica
Ова е можеби еден од понеизвесните натпревари од 24-то коло на Лига 2. Гостите се подобар тим, но домаќинот конечно почна да игра фудбал, што значи дека може да очекуваме голови.
Фудбал, Red Star vs Avranches
тип: 1X2, 1 @ 1.78
од Jovica
Третата лига на Франција е крајно интересна и доста израмнета според квалитетот. Сепак ова е меч на две екипи со сосем различни амбиции и домаќинот е јасен фаворит.
Фудбал, Antwerp R vs Waasland-Beveren
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.88
од Jovica
25-то коло во белгиската Јупилер лига ќе биде отворено со мечот помеѓу едни од најефикасните екипи сезонава Антверпен и Беверен.
Фудбал, Olympique Marseille vs Metz
тип: Полувреме/Крај, 1/1 @ 1.78
од Viktor
Мец за овој дуел нема некои посебни очекувања, а нашето очекување е целосна доминација на теренот од странана домаќините.
Фудбал, Real Sociedad vs Deportivo La Coruña
тип: 1X2, 1 @ 1.56
од Viktor
Очекуваме динамичен и отворен дуел, но меѓутоа конечниот исход го предвидуваме во корист на домаќинот.
Фудбал, Aston Villa vs Burton Albion
тип: 1X2, 1 @ 1.40
од Jovica
Астон Вила сака директен пласман во Премиер Лигата, додека Буртон се мачи да обезбеди опстанок. Тоа доволно говори за големата разлика во квалитет на двете екипи.
Фудбал, Lille vs PSG
тип: Да постигне погодок - домаќин, Да @ 2.15
од Viktor
Со оглед на тоа што ПСЖ оваа сезона се непобедливи, конечниот исход ни е јасен скоро на сите .. Меѓутоа ние сметаме дека домаќинот постигнува барем еден гол.
Фудбал, Sampdoria vs Torino
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.61
од Jovica
Овој меч е еден од поинтересните, но и понеизвесните во 23-то коло на Серија А. Сепак очекуваме ефикасен дуел поради офанзивниот карактер на двете екипи.
Фудбал, Internazionale vs Crotone
тип: Полувреме/Крај, 1/1 @ 1.87
од Viktor
Со овој дуел предвидуваме крај на серијата лоши резултати за Интер.
Хокеј на мраз, Rungsted vs Hvidovre Ligahockey
тип: 1X2, 1 @ 1.39
од Jovica
Во Првата хокеј лига на Данска викендов се играат натпреварите од 45-то коло. Во овој дуел домаќинот е огромен фаворит и очекуваме лесна победа на Рунгстед.
Фудбал, Atlético Madrid vs Valencia
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.91
од Viktor
Очекуваме еден многу итнересен натпревар и барем по еден гол постигнат од страна на двете екипи.
Фудбал, Monaco vs Lyon
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.54
од Viktor
Едно класично француско дерби. Двата тима играат отворено, па затоа ние очекуваме голови.
Фудбал, Jong Ajax vs Helmond Sport
тип: 1X2, 1 @ 1.39
од Jovica
Во понеделник ќе се комплетира 23-то коло во Ересте дивизијата. Јонг Ајакс е голем фаворит против Хелмонд и очекуваме да ја оправда фаворитската улога.
Фудбал, Watford vs Chelsea
тип: 1X2, 2 @ 1.65
од Viktor
Очекуваме Челзи да ја поправи грешката која ја направи против Борнемоут и да издвои победа без поголеми проблеми.
Фудбал, Accrington Stanley vs Swindon Town
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.77
од Jovica
Ова е дерби дуел во Лига Два и доста важен меч и за двете екипи. Тешко е да се погоди конечниот победник, но можеме да очекуваме голови и на двете страни.
Фудбал, Bayer Leverkusen vs Werder Bremen
тип: 1X2, 1 @ 1.55
од Viktor
Баер Леверкузен е во одлична форма за разлика од неговиот противник.. Очекуваме победа за Леверкузен ..
Фудбал, Desportivo Aves vs Boavista
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 1.55
од Viktor
Очекуваме еден затворен натпревар без многу прилики за голови.
Фудбал, Utrecht vs Sparta Rotterdam
тип: 1X2, 1 @ 1.45
од Jovica
Утрехт е домаќин на фенерџијата во лигата Спарта Ротердам, во рамки на 22-то коло на Ередивизијата. Домаќинот е фаворит и би требало лесно да дојде до трите бода.
Фудбал, Porto vs Sporting CP
тип: 1X2, 1 @ 1.70
од Viktor
Ова ќе биде прв натпревар од полуфиналето на португалскиот куп. Ние предвидуваме победа за Порто.
Фудбал, Sevilla vs Leganés
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.00
од Viktor
Реванш натпревар од полуфиналето на шпанскиот куп. Очекуваме динамичен натпревар и по еден гол на двете страни.
Фудбал, ADO Den Haag vs Vitesse
тип: 1X2, 2 @ 2.05
од Jovica
Ден Хаг е домаќин на Витезе во рамките на 22-то коло на холандската Ередивизија. Двете екипи си имаат свои планови, но многу поблиску до нивна реализација е Витезе.
Хокеј на мраз, EV Vienna Capitals vs EC KAC
тип: 1X2, 1 @ 1.69
од Jovica
Виена е домаќин на Клагенфурт во третиот натпревар од втората фаза на шампионатот во хокеј на Австрија. Домаќинот е фаворит и очекуваме да ја оправда својата улога.
Фудбал, Valencia vs Barcelona
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.51
од Viktor
Очекуваме еден многу интересен и отворен натпревар, а што се однесува до нашето предвидување, типуваме голови на двете страни.
Фудбал, Fiorentina vs Juventus
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.00
од Viktor
Очекуваме голема борба на ова италијанско дерби и да постигнат барем по еден гол двете екипи.
Фудбал, Athletic Club vs Las Palmas
тип: 1X2, 1 @ 1.45
од Viktor
Очекуваме дека Атлетик Билбао ќе стави крај на лошата серија резултати и ќе издвои победа над Лас Палмас
Фудбал, Málaga vs Atlético Madrid
тип: 1X2, 2 @ 1.60
од Jovica
Малага која долго време не знае за победа е домаќин на вториот тим на табелата Атлетико Мадрид. Се знае кој е кој на овој меч и се знае кој ќе ги освои трите бода.
Фудбал, Manchester City vs Leicester City
тип: Да постигне погодок - домаќин, Да @ 1.83
од Viktor
Очекувме на овој натпревар гостите да постигнат барем еден гол.
Фудбал, Bordeaux vs Amiens SC
тип: 1X2, 1 @ 1.50
од Jovica
Бордо е голем фаворит во пресметката со Амиенс поради многу фактори. Затоа очекуваме лесна победа на домаќинот и три бода во битката за излез во Европа.
Фудбал, Internazionale vs Bologna
тип: Полувреме/Крај, 1/1 @ 2.20
од Viktor
Во овој натпревар имаме судир на две екипи со лоша форма, но сите показатели кажуваат дека лошата серија за Интер ќе заврши тука.
Фудбал, Valencia vs Levante
тип: 1X2, 1 @ 1.57
од Viktor
Сметаме дека Валенсија има шанси да го надигра Леванте и да ја заврши серијата лоши резултати.
Фудбал, Palermo vs Foggia
тип: 1X2, 1 @ 1.67
од Jovica
Палермо е домаќин на Фоџа во последниот меч од 25-то коло на Серија Б. Домаќинот е фаворит за победа на овој меч и очекуваме да ги освои трите бода.
Фудбал, St. Pauli vs Nürnberg
тип: 1X2, 1 @ 1.71
од Viktor
Од овој натпревар очекуваме отворен пристап и постигнат барем по еден гол од страна на двете екипи.
Фудбал, Deportivo La Coruña vs Real Betis
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.54
од Jovica
Депортиво во овој меч влегува со нов тренер, Кларенс Сидорф и ќе биде доста мотивиран. Бетис е доста офанзивна екипа и затоа очекуваме ефикасен натпревар.
Фудбал, Chelsea vs West Bromwich Albion
тип: 1X2, 1 @ 1.38
од Viktor
Челзи има далеку поквалитетна екипа во однос на противникот, па затоа очекуваме победа за домаќините без поголеми проблеми.
Фудбал, Basel vs Manchester City
тип: Да постигне погодок - домаќин, Да @ 1.74
од Viktor
Дуел на многу различни тимови со различен квалитет на тим. Очекуваме домаќинот да постигне барем еден гол.
Фудбал, Juventus vs Tottenham
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 1.62
од Viktor
Од овој дуел очекуваме малку позатворена и спора игра. Поради тоа типуваме на помалку голови.
Фудбал, Real Madrid vs PSG
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.42
од Viktor
Ова е дуел помеѓу едни од најдобрите во светот. Отворен пристап и многу голови е нашето очекување.
Фудбал, Porto vs Liverpool
тип: 1X2, 2 @ 2.35
од Viktor
Очекуваме тежок натпревар помеѓу овие два клуба, но сепак нашето типување е на гостинот.
Фудбал, Ludogorets vs Milan
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 1.74
од Viktor
Ние очекуваме еден затворен и тежок дуел без многу голови.
Фудбал, Östersunds FK vs Arsenal
тип: 1X2, 2 @ 1.56
од Viktor
Естерсундс има тешка задача, а тоа е да се одбрани од силниот Арсенал. Дали тоа ќе им успее ќе видеме вечер..
Фудбал, Borussia Dortmund vs Atalanta
тип: 1X2, 1 @ 1.81
од Jovica
Дортмунд и Аталанта ќе го одиграат еден од поинтересните натпревари во Лигата на Европа во четврток. Двете екипи си имаат свои планови и амбиции, но поблиску до нив е домаќинот.
Фудбал, København vs Atlético Madrid
тип: 1X2, 2 @ 1.65
од Jovica
Атлетико Мадрид според нас ќе има лесна задача да го елиминира Копенхаген. Би требало целата работа да ја среди уште во Данска, а коефициентот за тоа и не е така лош.
Фудбал, Cholet vs Avranches
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 2.00
од Jovica
Ова е дуел на две екипи кои играат доста ефикасни натпревари, а тоа се должи на офанзивниот карактер на тимовите. Затоа очекуваме и ова да биде ефикасен меч.
Фудбал, Hertha BSC vs Mainz 05
тип: 1X2, 1 @ 2.04
од Viktor
Со овој дуел го отвараме 23-то коло во германската Бундеслига и очекуваме победа за домаќините.
Фудбал, Monaco vs Dijon
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.70
од Viktor
Очекуваме еден отворен дуел и доминација од страна на Монако.
Фудбал, Udinese vs Roma
тип: 1X2, 2 @ 1.87
од Viktor
Натпревар во кој гостите се пред императив победа за да го задржат четвртото место кое носи во Лигата на шампиони.
Фудбал, Huddersfield Town vs Manchester Utd
тип: 1X2, 2 @ 1.50
од Viktor
Хадерсфилд е домаќин на куп натпреварот од 1/8 финалето на ФА купот. Сметаме дека гостите ќе издвојат победа без поголеми проблеми.
Фудбал, Málaga vs Valencia
тип: 1X2, 2 @ 2.05
од Viktor
Според букмејкерите сметаме дека е потценета Валенсија бидејќи им дале голем коефициент за победа. Ние не се сложуваме со нив и типуваме лесна победа за гостите.
Фудбал, Lille vs Lyon
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.74
од Viktor
Ова ќе биде дуел на екипи со слаб дефанзивен сектор, па поради тоа очекуваме голови на двете страни.
Фудбал, Milan vs Sampdoria
тип: 1X2, 1 @ 1.70
од Viktor
Светските букмејкери го фаворизираат домашниот тим, а ние потполно се согласуваме со нив.
Фудбал, Eintracht Frankfurt vs RB Leipzig
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.71
од Jovica
Ова е директен дуел за втората позиција на табелата. Битка за пласман во Лигата на Шампиони. Затоа ова е доста интересен меч на кој очекуваме голема ефикасност.
Фудбал, Chelsea vs Barcelona
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.77
од Viktor
Ова ќе биде дуел на две екстра добри екипи од светскиот фудбал. Очекуваме динамичност и голови на двете страни.
Фудбал, Bayern München vs Beşiktaş
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.39
од Viktor
Ова ќе биде дуел на два тима кои се доста различни, но сепак Бешикташ и не е толку за потценување.
Фудбал, CSKA Moskva vs Crvena Zvezda
тип: 1X2, 1 @ 1.70
од Jovica
Во среда стартуваат реванш натпреварите од 1/16 финалето на Лигата на Европа со мечот помеѓу ЦСКА Москва и Црвена Звезда.
Фудбал, Sevilla vs Manchester Utd
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.87
од Viktor
Од овој дуел очекуваме офанзивна игра и еден прекрасен натпревар за љубителите на фудбалот.
Фудбал, Bristol City vs Fulham
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.58
од Viktor
Дуел помеѓу „соседите“ на табелата во англискиот Чемпионшип. Нашето предвидување е Г.Г
Фудбал, RB Leipzig vs Napoli
тип: 1X2, 1 @ 1.77
од Jovica
Лајпциг има комотна предност од 3:1 над Наполи и игра дома. Сега фаворитската улога е на нивна страна и според нас ќе ја оправдаат во целост.
Фудбал, Zenit vs Celtic
тип: 1X2, 1 @ 1.61
од Jovica
Зенит е домаќин на Селтик во еден од натпреварите кој привлекува поголемо внимание во Лигата на Европа. Натпреварот ќе се игра на температура од -10 степени, а тоа само му одговара на домаќинот.
Фудбал, Atlético Madrid vs København
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.69
од Viktor
Формален реванш натпревар во рамките на Лига Европа. После убедливата победа над Копенхаген од 4-1 сметаме дека се е решено.
Фудбал, Lazio vs Steaua Bucureşti
тип: 1X2, 1 @ 1.29
од Viktor
Очекуваме натпревар каде што Италијаните ќе доминираат на теренот и резултат кој ќе ги одведе понатаму.
Фудбал, Mainz 05 vs Wolfsburg
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.83
од Viktor
Очекуваме и двете екипи да ги искористат одбрамбените недостатоци и да се постигне барем по еден гол на двете страни.
Фудбал, Deportivo La Coruña vs Espanyol
тип: Двојна шанса, 1X @ 1.41
од Viktor
Нашето очекување е дека овој дуел може да биде избалансиран, бидејќи се сретнуваат екипи со доста лоша форма.
Фудбал, Werder Bremen vs Hamburger SV
тип: 1X2, 1 @ 1.83
од Jovica
Ова е директен дуел за опстанок во Бундеслигата, во кои домаќинот е голем фаворит. Едноставно на овој меч се е на страната на Вердер.
Фудбал, Werder Bremen vs Hamburger SV
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.95
од Viktor
Од овој дуел очекуваме максимално користење на дефанзивните пропусти и голови на двете страни.
Фудбал, Guingamp vs Metz
тип: 1X2, 1 @ 2.09
од Jovica
Ова е дуел на кој јасен фаворит за трите бода е Генгамп. Мец речиси на секој меч е аутсајдер и со едната нога е веќе испаднат во втората лига на Франција.
Фудбал, Internazionale vs Benevento
тип: Полувреме/Крај, 1/1 @ 1.67
од Viktor
Интер мора да стави крај на лошата форма, а Беневенто нема што да очекува од овој натпревар.
Фудбал, Fiorentina vs Chievo
тип: 1X2, 1 @ 1.49
од Viktor
Фиорентина има амбиции да се врати на позициите кои водат во Европа, а за тоа мора да почне да победува.
Фудбал, Bayer Leverkusen vs Schalke 04
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.71
од Jovica
Леверкузен е домаќин на Шалке во еден од најинтересните натпревари овој викенд во Бундеслигата. Нашите очекувања се дека ќе следиме ефикасен меч.
Фудбал, Bayer Leverkusen vs Schalke 04
тип: 1X2, 1 @ 1.95
од Viktor
Ова ќе биде дуел помеѓу две екипи кои се слични. Сепак Леверкузен сметаме дека ќе ја искористи домашната предност.
Фудбал, SønderjyskE vs Silkeborg
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.74
од Jovica
Оа е дуел кој е од голема важност и за двете екипи. Затоа очекуваме еден доста интересен, но и неизвесен меч на кој очекуваме голови и на двете страни.
Фудбал, Girona vs Celta de Vigo
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.77
од Jovica
Гирона и Селта ќе одиграат доста интересен меч. Двете екипи ги дели само еден бод на табелата, а евентуалниот победник ќе биде многу блиску до излез во Европа.
Фудбал, Málaga vs Sevilla
тип: 1X2, 2 @ 2.20
од Jovica
Малага е домаќин на Севиља во рамки на 26-то коло на Ла Лига. Овој меч е одлична шанса за Севиља, да се врати на победите по поразот во минатото коло.
Фудбал, Tottenham vs Rochdale
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 3.50 @ 1.94
од Viktor
Тотенхем има супер квалитетен тим за кој сметаме дека Рождал не може да се натпреварува.
Фудбал, Atlético Madrid vs Leganés
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 2.15
од Viktor
Тимот на Атлетико Мадрид ќе се обиде на секо можен начин да издвои победа. Очеуваме еден отворен натпревар и многу голови.
Фудбал, Real Betis vs Real Sociedad
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.48
од Jovica
Овој меч ќе биде меѓу најинтересните ова коло во Ла Лига. Двете екипи имаат одличен напад и очајна одбрана, а тоа е гаранција за голови и ефикасен меч.
Фудбал, Arsenal vs Manchester City
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.48
од Viktor
За само 4 дена повторно англиското дерби на репертоарот. Овој пат очекуваме исто толку голови.
Фудбал, Las Palmas vs Barcelona
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.34
од Viktor
Очекуваме еден отворен, борбен и натпревар со многу голови. Поради тоа типуваме 3+.
Фудбал, Monaco vs Bordeaux
тип: Тим да постигне Прв Гол - со 2 исходи, 1 @ 1.55
од Viktor
Со овој дуел го отвораме 28-то коло во француската прва лига. Очекуваме Монако да го надигра Бордо.
Фудбал, Middlesbrough vs Leeds United
тип: 1X2, 1 @ 1.80
од Viktor
Во овој натпревар очекуваме Миделсброу да максимално да ја искористи лошата форма на Лидс.
Фудбал, RB Leipzig vs Borussia Dortmund
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.57
од Viktor
Очекуваме еден отворен натпревар и барем по еден погодок на двете страни.
Фудбал, Liverpool vs Newcastle United
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над @ 1.42
од Petar
Гол машината од „Енфилд“ предводена од фантастичниот Мохамед Салах нема намера да застане.
Фудбал, Napoli vs Roma
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.69
од Petar
Очекуваме натпревар со многу голови бидејќи двете екипи играат отворен и ефикасен фудбал.
Фудбал, Real Madrid vs Getafe
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 3.50 @ 1.94
од Viktor
Реал Мадрид го пречекува на домашен терен Гетафе, а веројатно тука ќе стави крај на лошата серија и конечно ќе започне со позитивни резултати.
Фудбал, Aarau vs Wohlen
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.56
од Viktor
Резултатски оваа утакмица нема никакво значење. На домаќините не им е неопходно, а гостите на крајот на сезоната исчезнуваат.
Фудбал, Olympique Marseille vs Nantes
тип: 1X2, 1 @ 1.52
од Viktor
Тимот на Олимпик Марсеј со сигурност ќе „стега“ за да ја задрже 3-тата позиција на табелата.
Фудбал, Crystal Palace vs Manchester Utd
тип: 1X2, 2 @ 1.52
од Petar
Веруваме дека избраниците на Мурињо ќе ги освојат трите бода и ќе се вратат на второто место на табелата.
Фудбал, PSG vs Real Madrid
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.33
од Viktor
Ова ќе биде меч кој ќе ја заинтригира целата публика. Очекуваме едно прекрасно дерби на сезоната.
Фудбал, Norwich City vs Nottingham Forest
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 2.08
од Viktor
И двата тима знаат да прикажат отворена игра, па затоа ние типуваме на голови и сметаме дека нема да погрешиме.
Фудбал, Liverpool vs Porto
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.67
од Petar
Патрникот во четвртфиналето е веќе решен, па поради тоа очекуваме отворен натпревар без калкулации.
Фудбал, Cardiff City vs Barnsley
тип: 1X2, 1 @ 1.62
од Jovica
Кардиф е во одлична форма и го пречекува слабиот Барнсли кој се бори за опстанок. Со победа на домаќинот, велшкиот тим ќе има огромна шанса за пласман во Премиер Лигата.
Фудбал, Karlsruher SC vs Sonnenhof Großaspach
тип: 1X2, 1 @ 1.47
од Jovica
Карлсруе е една од најдобрите екипи во третата лига на Германија и до крајот мора да победува доколку сака пласман во подобра лига, а Соненхоф не е екипа која би можела да им создаде проблеми.
Фудбал, Manchester City vs Basel
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 1.50 @ 2.10
од Viktor
Граѓаните ќе бидат домаќини на реванш натпреварот од Лигата на шампионите. Очекуваме многу голови.
Фудбал, Tottenham vs Juventus
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.81
од Viktor
Во овој реванш натпревар очекуваме исто како и во првиот натпревар отворена игра.
Фудбал, Leeds United vs Wolverhampton
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.00
од Petar
Гостите се фаворити, но сигурно нема лесно да стигнат до трите бода.
Фудбал, Borussia Dortmund vs Salzburg
тип: 1X2, 1 @ 1.52
од Viktor
Милионерите ќе бидат домаќини на првиот осминафинален натпревар во рамките на Лига Европа.
Фудбал, Milan vs Arsenal
тип: 1X2, 1 @ 2.15
од Petar
Дерби во осминафиналето од Лига Европа. Милан е во одлична форма, Арсенал во црна серија.
Фудбал, RB Leipzig vs Zenit
тип: 1X2, 1 @ 1.75
од Jovica
Лајпциг е домаќин на Зенит во еден од поинтересните дуели од 1/8 финалето на Лигата на Европа. Двете екипи сакаат пласман во следната рунда, а на овој меч поблиску до победа се германците.
Фудбал, Blau-Weiß Linz vs Ried
тип: 1X2, 2 @ 1.55
од Jovica
Ова е меч на Давид и Голијат. Гостите со многу подобар тим и нивната победа на овој дуел не смее да биде доведена под знак прашалник.
Фудбал, Hibernian vs Heart of Midlothian
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 1.63
од Viktor
Минатиот викенд поради натпреварите од полуфанелето на шкотскиот Куп беа одложени сите дуели. Премиершип продолжува после двонеделна пауза.
Фудбал, Roma vs Torino
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.74
од Viktor
28 коло во рамките на италијанскиот шампионат го отвараме со дуелот помеѓу Рома и Торино.
Фудбал, Rotherham United vs Rochdale
тип: 1X2, 1 @ 1.82
од Jovica
Ќе може ли некој да го сопре Ротердам кој незнае за пораз на 14 натпревари по ред. И да се најде екипа за такво нешто, тешко дека тоа ќе биде Рождал.
Фудбал, Millwall vs Brentford
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.69
од Viktor
Очекуваме еден отворен и динамичен натпревар и постигнат барем по еден гол на двете страни.
Фудбал, Austria Wien vs St. Pölten
тип: 1X2, 1 @ 1.57
од Jovica
Овој меч би требало да биде лесен за домаќинот, без разлика што и тие имаат лоша сезона. Сент Полтен е речиси испаднат од лигата и треба да се обиде да освојува бодови на домашен терен.
Фудбал, Bayer Leverkusen vs Borussia M'gladbach
тип: 1X2, 1 @ 1.71
од Petar
„Фармацевтите“ се во подобра форма и се борат за место кои води во Лига на шампиони.
Фудбал, Aston Villa vs Wolverhampton
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.00
од Petar
Дерби од врвот на табелата и дуел на двата најдобри напади во Чемпионшип.
Фудбал, Málaga vs Barcelona
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.63
од Viktor
Ова е дуел помеѓу првиот и последниот на табелата. Очекуваме доминација на теренот од Барселона.
Фудбал, Triglav vs Olimpija
тип: 1X2, 2 @ 1.35
од Jovica
Предпоследниот е домаќин на лидерот на табелата и тоа кажува речиси се. Олимпија е голем фаворит и нема да ја пропушти можноста да собере три нови бода.
Фудбал, AFC Bournemouth vs Tottenham
тип: 1X2, 2 @ 1.53
од Petar
Шанса за Тотенхем да се искачи на третото место на табелата.
Фудбал, Internazionale vs Napoli
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над @ 1.96
од Petar
Дерби на колото во Серија А. Очекуваме возбудлив натпрвар со многу голови.
Фудбал, Werder Bremen vs Köln
тип: 1X2, 1 @ 1.87
од Jovica
Вердер е фаворит против Келн. Домаќинот играше одлично против многу посилни екипи од Келн и не би требало да има проблем да стигне до трите бода на овој меч.
Фудбал, Roma vs Shakhtar Donetsk
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.63
од Viktor
Ова ќе биде реванш натпревар каде што предноста е на страната на Шахтјор.
Фудбал, Manchester Utd vs Sevilla
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.94
од Viktor
Иако првиот натпревар заврши без голови, сега очекуваме еден отворен натпревар и многу голови.
Фудбал, Aston Villa vs Queens Park Rangers
тип: 1X2, 1 @ 1.65
од Petar
Натпревар во кој домаќинот е пред императив победа за пласман во Премиер лигата.
Фудбал, Celje vs Triglav
тип: 1X2, 1 @ 1.75
од Jovica
Целје е домаќин на Триглав во словенската Прва Лига. Домаќинот е фаворит, а коефициентот за единица е одличен па затоа јасен е нашиот предлог тип за овој меч.
Фудбал, Beşiktaş vs Bayern München
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.54
од Viktor
Бешикташ овој пат е домаќин во реванш натпреварот, а нашето очекување е дека ќе се постигне барем по еден гол на двете страни.
Фудбал, Juventus vs Atalanta
тип: 1X2, 1 @ 1.41
од Petar
Овој натпревар е можност за Јувентус да ја зголеми предноста пред Наполи на четири бода.
Фудбал, Lausanne Sport vs Basel
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.59
од Petar
Натпревар на кој очекуваме многу голови, но и Базел да им се врати на победите.
Фудбал, Barcelona vs Chelsea
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.87
од Viktor
Еден од поголеми дерби натпревари во 1/8 финалето од ЛШ. Ние очекуваме борба за „билетот“ во 1/4 финалето.
Фудбал, Arbroath vs Ayr United
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.61
од Jovica
Ова е дерби меч во Лига Еден во Шкотска и дуел помеѓу трето и второ пласираните екипи на табелата. Нивните дуели секогаш носат ефикасност и такво нешто очекуваме и сега.
Фудбал, Athletic Club vs Olympique Marseille
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.71
од Viktor
И двата тима поседуваат кадар за да ни овозможат едн отворен натпревар со многу голови.
Фудбал, Dynamo Kyiv vs Lazio
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.15
од Petar
Очекуваме возбудлив натпревар во кој се ќе биде отворено до самиот крај.
Фудбал, Arsenal vs Milan
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.67
од Viktor
Иако првиот натпревар заврши 2-0 во корист на Арсенал, сепак сметаме дека се уште не е решено ништо.
Фудбал, Salzburg vs Borussia Dortmund
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.63
од Petar
Тимот на „Ред Бул“ има неочекувана предност од првиот меч, па „млионерите“ ќе тргнат на се или ништо.
Фудбал, Freiburg vs Stuttgart
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 2.25
од Viktor
Ова ќе биде еден тежок натпревар за типување на конечен исход, па затоа ние типуваме на голови..
Фудбал, Monaco vs Lille
тип: Да постигне погодок - гостин, Да @ 1.80
од Viktor
Средба на две екипи кои се на спротивните страни на француската табела.
Фудбал, Kaiserslautern vs St. Pauli
тип: 1X2, 1 @ 2.50
од Viktor
Кајзерслаутерн нема простор за кикс и мора да мисли само на победа и ништо друго.
Фудбал, Eintracht Frankfurt vs Mainz 05
тип: Вкупно погодоци - над/под - домаќин, Над 1.50 @ 1.83
од Viktor
Дуел на соседни екипи кои до самиот крај држат неизвесен резултат.
Фудбал, SPAL vs Juventus
тип: Полувреме/Крај, 2/2 @ 1.90
од Viktor
Овде имаме средба на две различни екипи во однос на квалитетот. Ние типуваме на гостинот.
Фудбал, Köln vs Bayer Leverkusen
тип: 1X2, 2 @ 1.83
од Jovica
Во 27-то коло на Бундеслигата Келн е домаќин на Леверкузен. Се освен победа на гостите би било големо изненадување.
Фудбал, Leicester City vs Chelsea
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.74
од Viktor
Средба на два премиер лигашки шампиони. Нашето очекување е голови во двете мрежи.
Фудбал, Olympique Marseille vs Lyon
тип: 1X2, 1 @ 1.95
од Viktor
Француското дерби ќе биде средба на две екипи со потполно различно расположение..
Фудбал, Brest vs Nîmes
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.71
од Viktor
Ова е натпревар каде што и двете екипи имаат очајна потреба за победа и три бода.
Фудбал, Brest vs Nîmes
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.71
од Jovica
Брест е домаќин на Нимес во последниот меч од 30-то коло на Лига 2. Дуелот привлекува внимание поради неколку причини, но фаворитот е јасен а тоа е Нимес.
Фудбал, Huesca vs Sporting Gijón
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 1.70
од Viktor
Дуел на две екипи со јасни цели за промоција во шпанската елита следната сезона..
Фудбал, Livorno vs Robur Siena
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.96
од Viktor
Можеби одлучувачки натпревар за лидерската позиција во италијанската Лига Про.
Фудбал, Morecambe vs Colchester United
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.90
од Viktor
Очекуваме еден отворен натпревар и барем по еден гол во двете мрежи.
Фудбал, Northampton Town vs Shrewsbury Town
тип: 1X2, 2 @ 2.18
од Jovica
Во 42-то коло на Лига Еден, еден од најдобрите тимови гостува кај Нортхамптон кој се бори за опстанок. Голем фаворит за трите бода се гостите.
Фудбал, Rochdale vs Fleetwood Town
тип: 1X2, 1 @ 1.83
од Viktor
Заостанат натпревар, но сепак многу значаен за опстанок на двете екипи.
Фудбал, Akragas vs Trapani
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.95
од Petar
Натпревар во кој гостинот е апсолутен фаворит и на кој очекуваме многу голови.
Фудбал, Triestina vs Pordenone
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.00
од Viktor
Триестина е домаќин на дуелот против Порденоне и поради тоа ја има улогата на фаворит.
Фудбал, Walsall vs Wigan Athletic
тип: 1X2, 2 @ 1.74
од Jovica
Валсал е домаќин на Виган во 38-то коло на Лига Еден. Виган е убедливо подобар тим и затоа веруваме дека ќе стиге до трите бода.
Фудбал, Crawley Town vs Wycombe Wanderers
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 2.05
од Viktor
Очекуваме еден динамичен и отворен натпревар каде што ќе владее натпреварувачки дух.
Фудбал, China PR vs Wales
тип: 1X2, 2 @ 1.63
од Petar
Пријателски натпревар на кој очекуваме многу голови, но и победа на фаворитот Велс.
Фудбал, Netherlands U21 vs Belgium U21
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.71
од Petar
Две репрезентации кои традиционално играат отворен фудбал, па затоа очекуваме ефикасен натпревар.
Фудбал, Denmark vs Panama
тип: Полувреме/Крај, 1/1 @ 1.95
од Viktor
Во овој контролен натпревар Данска ја пречекува репрезентацијата на Панама. Сметаме дека Панама нема никакви шанси.
Фудбал, Corinthians vs Bragantino
тип: 1X2, 1 @ 1.33
од Viktor
Реванш натпревар од втората фаза на бразилското Паулиста натпреварување. Очекуваме доминација на домаќинот.
Фудбал, Morocco vs Serbia
тип: 1X2, 2 @ 1.90
од Viktor
Контролен натпревар во кој главната е цел е да се воочат недостатоците во тимот на двете репрезентации ..
Фудбал, Argentina vs Italy
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.00
од Petar
Еден од најпрестижните пријателски дуели кои се на програмата и веруваме дека ќе ги оправда очекуавњата.
Фудбал, Germany vs Spain
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.71
од Petar
Дуел на двата најголеми фаворити за освојување на Светското првенство, па ова ќе биде генерална проба пред Мундијалот.
Фудбал, France vs Colombia
тип: 1X2, 1 @ 1.51
од Viktor
Франција е домаќин на контролниот натпревар против Колумбија. Очекуваме целосна доминација на теренот од страна на Французите.
Фудбал, Bury vs Wigan Athletic
тип: 1X2, 2 @ 1.69
од Petar
Натпревар во кој гостинот е апсолутен фаворит и не би требало да има проблеми да ги освои трите бода.
Фудбал, Bari 1908 vs Brescia
тип: 1X2, 1 @ 1.75
од Petar
Домаќинот не би требало да има проблеми против аутсајдерот, бидејќи се бори за влез во Серија А.
Фудбал, Sligo Rovers vs Dundalk
тип: 1X2, 2 @ 1.50
од Viktor
Во рамките на 8-то коло во ирската прва лига се сретнуваат тимовите на Слиго Ровер и Дандалк.
Фудбал, Sporting Gijón vs Rayo Vallecano
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.77
од Viktor
Ова е дуел на двајцата најсериозни кандидати за промоција во шпанската елита. Очекуваме по еден гол во двете мрежи.
Фудбал, Pescara vs Empoli
тип: 1X2, 2 @ 2.10
од Viktor
Средба на двата поранешни прволигаши во едно поинакво расположение. Очекуваме доминација на гостите.
Фудбал, Granada vs Numancia
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.00
од Viktor
Очекуваме еден отворен натпревар и барем по еден гол во двете мрежи.
Фудбал, Portugal vs Netherlands
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.87
од Jovica
Холандија и Португалија ќе одиграат пријателски меч на неутрален терен во Женева, Швајцарија. Дуелот привлекува големо внимание, а ние очекуваме крајно интересен меч.
Фудбал, Russia vs France
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.04
од Petar
Пријателски натпревар на кој двете репрезентации ќе се обидат да ја зголемат самодовербата пред Мундијалот.
Фудбал, Luxembourg vs Austria
тип: 1X2, 2 @ 1.45
од Viktor
Со оглед на тоа што двете екипи имаат многу различен квалитет на тимот, ние типуваме на победа за гостинот.
Фудбал, Germany vs Brazil
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.68
од Petar
Натпревар помеѓу двата најголеми фаворити за освојување на Мудијалот во Русија.
Фудбал, Brackley Town vs Boston United
тип: 1X2, 1 @ 1.65
од Petar
Натпревар во кој домаќинот е голем фаворит и се бори за пласман во повисок ранг.
Фудбал, Spain vs Argentina
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.87
од Viktor
Во овој контролен натпревар ќе се сретнат две репрезентации кои знаат да прикажат отворен фудбал со многу голови.
Фудбал, Podbrezová II vs Skalica
тип: 1X2, 2 @ 1.65
од Petar
Натпревар во кој гостинот е голем фаворит и се наоѓа пред императив победа.
Фудбал, Ascoli Picchio vs Bari 1908
тип: 1X2, 2 @ 2.65
од Viktor
По нашите пресметки, Бари е потценет во однос на коефициентите од светските букмејкери.
Фудбал, St. Johnstone vs Hamilton Academical
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.00
од Viktor
Ст. Џонстон е домаќин на заостанатиот натпревар од шкотската лига, а поради домашниот терен ја има и улогата на фаворит.
Фудбал, Avellino vs Parma
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.00
од Viktor
Неопходна потреба за 3 бода, но за различна намена. На едните за спас, на другите за промоција.
Фудбал, Desportivo Aves vs Vitória Setúbal
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.95
од Viktor
Ова е дуел на кој двете екипи имаат очајна потреба од 3 бода. Очекуваме отворен натпревар и голови.
Фудбал, Reading vs Queens Park Rangers
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.73
од Viktor
Од овој дуел очекуваме многу притисок, а секогаш таквиот натпревар се одликува со голови.
Фудбал, Middlesbrough vs Wolverhampton
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.10
од Petar
Дуел на две исклучително ефикасни екипи, па поради тоа очекуваме голови на двете страни.
Фудбал, Perugia vs Cremonese
тип: 1X2, 1 @ 1.92
од Petar
Натпревар меѓу две екипи кои се борат за плеј-оф, но домаќинот е во подобра форма и е фаворит.
Фудбал, Boavista vs Tondela
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 2.28
од Viktor
Во рамките на португалската лига, Боависта ја пречекува Тондела. Ова ќе биде натпревар каде што очекуваме голови.
Фудбал, Schalke 04 vs Freiburg
тип: 1X2, 1 @ 1.59
од Petar
Натпревар во кој домаќинот е апсолутен фаворит и не би требало да има проблем да ги освои трите бода.
Фудбал, Newcastle United vs Huddersfield Town
тип: 1X2, 1 @ 1.82
од Petar
Натпревар на два тима кои се борат за опастанок и на кои бодовите им се прекупотребни.
Фудбал, Everton vs Manchester City
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.00
од Viktor
Во рамките на 32-то коло, Евертон на домашен терен ги пречкува новопечените англиски шампиони Манчестер Сити.
Фудбал, Juventus vs Milan
тип: Да постигне погодок - гостин, Да @ 1.64
од Viktor
Големо италијанско дерби во кое домаќините се големи фаворити. Нашето очекување е гостите да не се предадат лесно.
Фудбал, Sevilla vs Barcelona
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.64
од Petar
Двата тима играат отворен фудбал, па очекуваме натпревар со многу голови.
Фудбал, Atlético Madrid vs Deportivo La Coruña
тип: Полувреме/Крај, 1/1 @ 1.82
од Viktor
Иако Атлетико Мадрид ќе ја чува силата за европскиот натпревар во четврток, Ла Коруња нема никакви шанси на ова гостување.
Фудбал, Lyon vs Toulouse
тип: Да постигне погодок - гостин, Да @ 1.66
од Viktor
Дуел во кој двете екипи имаат различна цел. Домаќините се борат за Европа, а гостите во борба за да останат во Франција 1.
Фудбал, Getafe vs Real Betis
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 1.84
од Viktor
Хетафе ја изгуби трката за Европа, но Бетис се уште има шанси за следната сезона да го гледаме на големите натпреварувања.
Фудбал, Genoa vs Cagliari
тип: 1X2, 1 @ 1.88
од Petar
Двете екипи се борат да обезбедат опстанок и имаат потреба од бодови.
Фудбал, Udinese vs Fiorentina
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.87
од Petar
Натпревар помеѓу два тима со дијаметрално спротивни форми, на кој се очекуваат многу голови.
Фудбал, Sevilla vs Bayern München
тип: 1X2, 2 @ 1.70
од Viktor
Севиља е домаќин на првиот 1/4 финален натпревар од Лигата на шампионите. Очекуваме отворена игра.
Фудбал, Juventus vs Real Madrid
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.80
од Viktor
Може да кажеме дека ова е најнеизвесниот дуел во Лигата на шампионите. Две одлични екипи во борба за полуфинале.
Фудбал, Benevento vs Hellas Verona
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.63
од Petar
Дуел на двете последнопласирани екипи за кои овој натпревар е како финале.
Фудбал, Milan vs Internazionale
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.87
од Viktor
Заостанат натпревар од Серија А. Веруваме дека ќе биде едно отворено дерби со голови.
Фудбал, Liverpool vs Manchester City
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.67
од Viktor
Очекуваме еден убав фудбал за очите на јавноста. Сметаме дека љубителите на фудбалот ќе бидат задоволни од играта.
Фудбал, Barcelona vs Roma
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.48
од Petar
Натпревар во кој домаќинот е голем фаворит, па се очекува ефикасен натпревар.
Фудбал, Atlético Madrid vs Sporting CP
тип: Вкупно погодоци - над/под - домаќин, Над 1.50 @ 1.55
од Viktor
Атлетико Мадрид го пречекува тимот на Спортинг Лисабон на домашен терен. Очекуваме целосна доминација и погодоци.
Фудбал, RB Leipzig vs Olympique Marseille
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.78
од Viktor
И двата тима се познати по отворена игра, па затоа веруваме дека ќе има голови на двете страни.
Фудбал, Hannover 96 vs Werder Bremen
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.65
од Viktor
Дуел во кој Хановер ќе сака да ја запре лошата серија, а Бремен ќе стега за продолжување на низата позитивни резултати.
Фудбал, Saint-Étienne vs PSG
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над @ 1.48
од Petar
Натпревар во кој гостинот е апсолутен фаворит и на кој се очекуваат многу голови.
Фудбал, Cádiz vs Almería
тип: 1X2, 1 @ 1.67
од Viktor
Тимот на Кадиз во овој натпревар ќе се обиде пред своите фанови да ги земе трите значајни бода за Ла Лига.
Фудбал, Deportivo La Coruña vs Málaga
тип: 1X2, 1 @ 2.00
од Petar
Дуел на два тима кои се на дното. Најважен натпреват во сезоната за домаќинот.
Фудбал, Everton vs Liverpool
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.77
од Petar
Градско дерби со голема историја, кое готово секогаш е богато со голови.
Фудбал, Bordeaux vs Lille
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 1.64
од Viktor
Ова ќе биде дуел на две екипи со многу лоша форма. Поради сето тоа ние очекуваме затворена игра со малку голови.
Фудбал, Albacete vs Rayo Vallecano
тип: 1X2, 2 @ 2.50
од Viktor
Букмејкерите го потценија тимот на Рајо Валекано, но ние се уште веруваме во нивна победа.
Фудбал, Borussia Dortmund vs Stuttgart
тип: 1X2, 1 @ 1.65
од Petar
Домаќинот се наоѓа пред императив победа доколку сака пласман во Топ 4 на крајот на сезоната.
Фудбал, Real Madrid vs Atlético Madrid
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.80
од Viktor
Мадрид ќе биде центар на фудбалскиот свет во Шпанија. Градско дерби на повидок од кое се очекува голема борба.
Фудбал, Milan vs Sassuolo
тип: 1X2, 1 @ 1.49
од Viktor
Росонерите се домаќини на натпреварот против Сасуоло. Нив им е потребна победа доколку сакаат да излезат на европска сцена.
Фудбал, RB Leipzig vs Bayer Leverkusen
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.63
од Petar
Директен дуел на две екипи кои се борат за излез во Лигата на шампиони.
Фудбал, RB Leipzig vs Bayer Leverkusen
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.63
од Viktor
Дуел во кој двете екипи ќе притискаат и ќе се обидат да ја задоволат потребата за трите бода.
Фудбал, Villarreal vs Athletic Club
тип: 1X2, 1 @ 1.91
од Petar
Натпревар во кој домаќинот е благ фаворит, а се наоѓа и пред императив победа.
Фудбал, Manchester City vs Liverpool
тип: 1X2, 1 @ 1.50
од Petar
На Сити ќе му биде потребно „чудо“ за пласман во полуфинале, н
Фудбал, Roma vs Barcelona
тип: Да постигне погодок - домаќин, Да @ 1.40
од Viktor
На некој начин овој натпревар е решен. Предноста од 3-0 која ја има Барселона, тешко дека може да ја неутрализира Рома.
Фудбал, Real Madrid vs Juventus
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.63
од Viktor
Очкуваме еден дуел каде што Јувентус ќе оди на се или ништо, бидејќи практично нема и што да изгуби.
Фудбал, Bayern München vs Sevilla
тип: Вкупно погодоци - над/под - домаќин, Над 2.50 @ 1.63
од Viktor
Баерн Минхен веруваме дека нема да биде опуштен, туку ќе игра како резултатот да е 0-0. Очекуваме офанзивна игра од домаќините и голови.
Фудбал, Hobro vs Midtjylland
тип: 1X2, 2 @ 1.56
од Petar
Натпревар од четвртфиналето на данскиот Куп, во кој гостинот е голем фаворит.
Фудбал, Sporting CP vs Atlético Madrid
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 2.45
од Viktor
Силно мотивираниот Спортинг во обид да го надигра квалитетниот и мудар тим на Атлетико Мадрид.
Фудбал, Olympique Marseille vs RB Leipzig
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.57
од Viktor
Марсеј сонува за титула во ЛЕ, а од друга страна Лајцпиг ја има предноста. Очекуваме силна борба за пролаз.
Фудбал, Salzburg vs Lazio
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.51
од Petar
Дуел на две исклучително ефикасни екипи, па се очекува голови на двете страни.
Фудбал, Wolfsburg vs Augsburg
тип: 1X2, 1 @ 2.08
од Viktor
Волфсбург има очајна потреба од три бода, а освен тоа игра и на домашен терен. Очекуваме лесна побда за домаќините.
Фудбал, Aston Villa vs Leeds United
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.91
од Viktor
И покрај тоа што Астон Вила е фаворит и има поголема потреба од трите бода, ние очекуваме дека Лидс нема лесно да се предаде.
Фудбал, Angers vs Nice
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.91
од Petar
Дуел на две екипи кои играат отворен фудбал за гол повеќе од противниот.
Фудбал, Parma vs Cittadella
тип: 1X2, 1 @ 1.83
од Petar
Натпревар на два тима од горниот дел на табелата, но домаќините се во многу подобра форма.
Фудбал, Bayer Leverkusen vs Eintracht Frankfurt
тип: 1X2, 1 @ 1.87
од Petar
Директен дуел на две екипи кои се борат за излез во Лигата на шампиони, а домаќинот е благ фаворит.
Фудбал, Yeovil Town vs Wycombe Wanderers
тип: 1X2, 2 @ 1.65
од Petar
Натпревар во кој гостинот е пред императив победа за пласман во повисок ранг.
Фудбал, Liverpool vs AFC Bournemouth
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.40
од Viktor
Дуел на две екипи кои минуваат низ одличен период, па затоа и очекуваме еден убав натпревар со голови.
Фудбал, Athletic Club vs Deportivo La Coruña
тип: 1X2, 1 @ 1.67
од Viktor
Дуел на две екипи кои имаат различен квалитет, а и различна позиција на табелата. Очекуваме доминација на домаќините.
Фудбал, Atalanta vs Internazionale
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.77
од Petar
Еден од најинтересните дуели ова коло во Серија А, па очекуваме голови на двете страни.
Фудбал, Milan vs Napoli
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.89
од Petar
Дерби на колото во Серија А на кое традиционално гледаме многу голови.
Фудбал, Werder Bremen vs RB Leipzig
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.61
од Petar
Натпревар помеѓу две екипи кои играат отворен фудбал, на гол повеќе.
Фудбал, Málaga vs Real Madrid
тип: Да постигне погодок - домаќин, Да @ 1.66
од Viktor
Натпревар без никакво резултатско значење. Веруваме во домаќините дека ќе постигнат барем еден гол.
Фудбал, Lazio vs Roma
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.69
од Aleks
Денешното ,,Дерби дела Капитале,, ќе беше многу поинтересно доколку Лацио не беше елминиран од Салзбург во 1/4 финалето на УЕФА Европа Купот.
Фудбал, PSG vs Monaco
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.70
од Viktor
Дуел на најдобрите од француската прва лига. Очекуваме еден прекрасен и ефикасен натпревар.
Фудбал, Bodø / Glimt vs Rosenborg
тип: 1X2, 2 @ 1.78
од Petar
Натпревар од норвешката елитна лига во кој гостинот е голем фаворит.
Фудбал, Rio Ave vs Tondela
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.83
од Viktor
Нашето очекување е еден смирен и затворен натпревар без многу голови.
Фудбал, Internazionale vs Cagliari
тип: Полувреме/Крај, 1/1 @ 1.68
од Viktor
Тимот на Интер го пречекува Каљари на домашен терен. Се надеваме дека Интер ќе стави крај на лошата серија.
Фудбал, Cork City vs Sligo Rovers
тип: Полувреме/Крај, 1/1 @ 2.05
од Viktor
Домаќинот мора да победи доколку сака да остане во трка за титулата.
Фудбал, Brighton & Hove Albion vs Tottenham
тип: 1X2, 2 @ 1.51
од Petar
Натпревар во кој гостинот е фаворит и е во подобра форма.
Фудбал, Benevento vs Atalanta
тип: 1X2, 2 @ 1.66
од Viktor
Императив победа за Аталанта доколку сака да остане во трка за европска есен.
Фудбал, Torino vs Milan
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.83
од Petar
Натпреват помеѓу два тима кои традиционално играат натпревари со многу голови.
Фудбал, Fiorentina vs Lazio
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.69
од Petar
Натпревар помеѓу два тима кои играат отворен фудбал, па очекуваме голови на двете страни.
Фудбал, Real Madrid vs Athletic Club
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.71
од Viktor
Овој дуел нема некое посебно резултатско значење, па затоа очекуваме еден натпревар за „своја душа“.
Фудбал, Fenerbahçe vs Beşiktaş
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.59
од Petar
Реванш полуфинален натпревар во Купот на кој се очекуваат голови и неизвесност до самиот крај.
Фудбал, Burnley vs Chelsea
тип: Да постигне погодок - домаќин, Да @ 1.61
од Viktor
Барнли ужива во супер форма со пет последователни победи. Дали Челзи ќе му го скрати тоа задоволство?
Фудбал, Leicester City vs Southampton
тип: Двојна шанса, X2 @ 1.65
од Petar
Натпревар во кој гостите ќе влезат со многу поголем мотив бидејќи се борат за опастанок во Премиер лигата.
Фудбал, Real Betis vs Las Palmas
тип: 1X2, 1 @ 1.39
од Viktor
Бетис е во одлична форма, а на свој терен ги пречекува „отпаднатите“ Лас Палмас.
Фудбал, Zulte-Waregem vs Kortrijk
тип: Вкупно корнери - над/под, Над 2.50 @ 1.54
од Petar
Натпревар од разигрувањето за Лига Европа помеѓу двата директни конкуренти.
Фудбал, Zagłębie Lubin vs Lech Poznań
тип: 1X2, 2 @ 2.01
од Petar
Натпревар во кој гостинот се бори за шампионска титула и нема право на кикс.
Фудбал, Dijon vs Lyon
тип: 1X2, 2 @ 1.43
од Viktor
Овој дуел за Дижон нема никакво значање, а тимот на Лион треба да издвои победа доколку сака да остане во трка за ЛШ.
Фудбал, Leganés vs Deportivo La Coruña
тип: 1X2, 2 @ 3.20
од Viktor
Мора да признаеме дека нашиот тип е доста оптимистички, но не е невозможен.
Фудбал, Parma vs Carpi
тип: 1X2, 1 @ 1.66
од Petar
Домаќинот се наоѓа пред императив победа бидејќи се бори за пласман во Серија А.
Фудбал, Watford vs Crystal Palace
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 2.05
од Petar
Натпревар помеѓу два тима кои ги имаат најлошите одбрани во Премиер лигата и на кој се очекуваат многу голови.
Фудбал, Cardiff City vs Nottingham Forest
тип: 1X2, 1 @ 1.52
од Viktor
Кардиф мора да победи доколку сака да го чекира билетот за Премиер Лига.
Фудбал, Estoril vs Benfica
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.95
од Viktor
Очајна потреба за три бода на двете страни. Едните за титула, другите за спас. Очекуваме отворен дуел.
Фудбал, Manchester City vs Swansea City
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.41
од Viktor
На гостите бодовите им се повеќе од потребни, но Граѓаните се екипа која нема милост.
Фудбал, Juventus vs Napoli
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.95
од Viktor
Јувентус е фаворит според светските букмејкери, но ние сметаме дека шансите им се изедначени.
Фудбал, Boca Juniors vs Newell's Old Boys
тип: 1X2, 1 @ 1.40
од Petar
Натпревар во кој домаќинот се бори за шампионска титула и е пред императив победа.
Фудбал, Ajaccio vs Lens
тип: 1X2, 1 @ 1.86
од Viktor
Колку и да им се потребни бодовите на гостите, сметаме дека нема да успеат да ги земат во овој натпревар.
Фудбал, Everton vs Newcastle United
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.00
од Viktor
Очекуваме еден отврен натпревар и по еден гол на двете страни.
Фудбал, Athletic Club vs Levante
тип: 1X2, 1 @ 1.67
од Petar
Натпревар во кој домаќинот е голем фаворит за победа и веруваме дека ќе го оправда тој статус.
Фудбал, Nykøbing vs Viborg
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.63
од Petar
Натпревар од втората данска лига во кој гостинот е фаворит за трите бода.
Фудбал, Liverpool vs Roma
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.67
од Viktor
И на двете екипи овој натпревар им е од огромно значење. Веруваме во еден отворен натпревар и многу голови.
Фудбал, Derby County vs Cardiff City
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.88
од Viktor
И двете екипи се во позиција каде што им се повеќе од потребни 3-те бода.
Фудбал, Bristol Rovers vs Wigan Athletic
тип: 1X2, 2 @ 1.62
од Petar
Натпревар во кој гостинот е апсолутен фаворит за освојување на трите бода.
Фудбал, Académica vs Porto II
тип: 1X2, 1 @ 1.46
од Viktor
Неверојатна шанса за тимот на Академика следната сезона да го гледаме во друштво со најдобрите од Португалија.
Фудбал, Inter Turku vs HJK
тип: 1X2, 2 @ 1.63
од Petar
Натпревар од првата лига во Финска во кој гостинот е фаворит за трите бода.
Фудбал, Ranheim vs Brann
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.75
од Petar
Натпревар помеѓу две екипи во одлична форма на кој се очекуваат голови на двете страни.
Фудбал, Bayern München vs Real Madrid
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.53
од Viktor
Во рамките на ЛШ не очекува едно дерби кое ќе им пружи неверојатно задоволство на гледачите
Фудбал, Lillestrøm vs Rosenborg
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.71
од Petar
Натпревар од Суперкупот на Норвешка на кој очекуваме голови на двете страни.
Фудбал, Olympique Marseille vs Salzburg
тип: 1X2, 1 @ 1.71
од Viktor
Марсеј ја има улогата на фаворит, а и ние сметаме дека ќе го оправда тоа.
Фудбал, Arsenal vs Atlético Madrid
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.87
од Viktor
Големи дерби во рамките на полуфиналето на ЛЕ. Очекуваме отворена игра и голови.
Фудбал, Horsens vs København
тип: 1X2, 2 @ 1.64
од Petar
Натпревар во кој гостите се пред императив победа за обезбедување излез во Европа Лигата,
Фудбал, Venezia vs Palermo
тип: Двојна шанса, X2 @ 1.51
од Petar
Натпревар во кој Палермо не смее да си дозволи пораз и да го загуби чекорот за директен пласман во Серија А.
Фудбал, Nancy vs Tours
тип: 1X2, 1 @ 1.49
од Viktor
Нанси има очајна потреба од три бода и мора да ги земе доколку не сака едно ниво подолу.
Фудбал, Levante vs Sevilla
тип: 1X2, 2 @ 1.91
од Viktor
Севиља не смее да го прокоцка билетот за Лига Европа во следната сезона.
Фудбал, Chesterfield vs Wycombe Wanderers
тип: 1X2, 2 @ 1.70
од Petar
Натпревар во кој гостинот е голем фаворит и се наоѓа пред императив победа.
Фудбал, Strasbourg vs Nice
тип: 1X2, 2 @ 2.33
од Viktor
Стразбург е во катастрофална форма, а нашето предвидување е дека Ница вешто ќе го искористи тоа.
Фудбал, Villarreal vs Celta de Vigo
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.77
од Viktor
Дуел во кој ќе се борат две екипи за билет во Европа следната есен.
Фудбал, Angers vs Olympique Marseille
тип: 1X2, 2 @ 1.95
од Viktor
Двете екипи имаат огромна потреба од три бода, но нашето предвидување е дека ќе ги земе Марсеј.
Фудбал, Werder Bremen vs Borussia Dortmund
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.56
од Petar
Натпревар во кој гостите се фаворити и на кој се очекуваат многу голови.
Фудбал, Fiorentina vs Napoli
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.81
од Petar
Натпревар на кој гостинот е фаворит и е пред императив победа.
Фудбал, Torino vs Lazio
тип: 1X2, 2 @ 1.70
од Viktor
Лацио нема право на кикс и мора да победи доколку сака да игра во елитното европско натпреварување.
Фудбал, Hobro vs FC Helsingør
тип: 1X2, 1 @ 1.81
од Petar
Натпревар во кој домаќинот е голем фаворит за освојување на трите бода.
Фудбал, Palermo vs Bari 1908
тип: 1X2, 1 @ 2.10
од Petar
За домаќинот ова е еден од најважните натпревари сезонава и се наоѓа пред императив победа.
Фудбал, Real Betis vs Málaga
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 2.08
од Viktor
Нашето очекување за овој натпревар е дуел без притисок и мал број на голови.
Фудбал, Parma vs Ternana
тип: 1X2, 1 @ 1.63
од Petar
Натпревар во кој домаќинот нема право на кикс доколку сака да се пласира директно во Серија А.
Фудбал, Real Madrid vs Bayern München
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.39
од Viktor
Реванш натпревар од рамките на 1/8 финалето на ЛШ. Реал има водство, а Минхен не е екипа за потценување.
Фудбал, Bradford City vs Walsall
тип: Вкупно погодоци - над/под - гости, Над 0.50 @ 1.40
од Viktor
Брадфорд веќе одамна игра пријателски натпревари, а Волсол мора да земе уште најмалку 1 бод.
Фудбал, Scunthorpe United vs Plymouth Argyle
тип: 1X2, 1 @ 1.83
од Petar
Натпревар помеѓу два тима кои се борат за место во плејофот за Чемпионшип.
Фудбал, Legia Warszawa vs Arka Gdynia
тип: 1X2, 1 @ 1.54
од Petar
Финале во полскиот Куп во кое Легиа е голем фаворит за трофејот.
Фудбал, Fredericia vs Roskilde
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.70
од Petar
Натпревар помеѓу два тима кои играат отворен фудбал, па се очекуваат многу голови.
Фудбал, Roma vs Liverpool
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.87
од Viktor
Реванш натпревар од рамките на полуфиналето на Лигата на Шампионите.
Фудбал, HJK vs Lahti
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.74
од Petar
Натпревар во кој домаќинот е голем фаворит и на кој се очекуваат многу голови.
Фудбал, Malmö FF vs Djurgården
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.97
од Viktor
И двете екипи знаат да прикажат отворен фудбал, па затоа и ние одлучивме да типуваме на голови.
Фудбал, Atlético Madrid vs Arsenal
тип: 1X2, 1 @ 1.78
од Viktor
Ова е многу важен дуел за двете екипи. Всушност со резултатот од натпреварот се определува и финалистот за Лига Европа.
Фудбал, Salzburg vs Olympique Marseille
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.75
од Petar
Реванш полуфинален натпревар од Лига Европа на кој се очекуваат многу голови.
Фудбал, Lokomotiva Zagreb vs Rijeka
тип: 1X2, 2 @ 1.62
од Petar
Натпревар во кој гостинот е фаворит и нема право на кикс на ова гостување.
Фудбал, Wacker Innsbruck vs Wattens
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.85
од Viktor
Традицијата на меѓусебни натпревари укажува на ефикасен и отворен натпревар.
Фудбал, Niort vs Le Havre
тип: 1X2, 2 @ 1.71
од Viktor
Ниорт веќе обезбеди опстанок, а Лувр е во борба за влез во француската прва лига.
Фудбал, Sevilla vs Real Sociedad
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.51
од Petar
Натпревар меѓу две екипи кои се борат за последното место кое води во Лига Европа.
Фудбал, Tranmere Rovers vs Ebbsfleet United
тип: 1X2, 1 @ 1.72
од Petar
Плејоф натпревар за еден ранг погоре, во кој домаќинот е голем фаворит за победа.
Фудбал, Augsburg vs Schalke 04
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.87
од Petar
Натпревар без големо резултатско значење за двете екипи, па поради тоа очекуваме голови на двете страни.
Фудбал, Barnet vs Chesterfield
тип: 1X2, 1 @ 1.63
од Jovica
Последно коло во Лига Два и последна шанса за опстанок на Барнет кој е домаќин на веќе испаднатиот од лигата Честерфилд.
Фудбал, Athletic Club vs Real Betis
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.77
од Jovica
Ова ќе биде интересен, неизвесен но и офанзивен меч. Двете екипи си имаат своја цел и сакаат да ги освојат бодовите, па можеме да очекуваме голови и на двете страни.
Фудбал, Villarreal vs Valencia
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.66
од Viktor
Овој дуел е без големо резултатско значење. И двете екипи играат отворен фудбал, па веруваме во голови на двете страни.
Фудбал, Sporting CP vs Benfica
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.80
од Viktor
Ова дефинитивно ќе биде дерби на колото. Со еден збор, тој што ќе победи ќе оди во ЛШ.
Фудбал, Udinese vs Internazionale
тип: 1X2, 2 @ 1.65
од Petar
Натпревар во кој гостинот е голем фаворит и се наоѓа пред императив победа.
Фудбал, Lazio vs Atalanta
тип: 1X2, 1 @ 1.99
од Jovica
Ова е дуел на две офанзивни екипи кои сезонава ги играат најефикасните натпревари во Серија А. Сепак ние предноста им ја даваме на домаќините.
Фудбал, Trenčín vs Žilina
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.46
од Jovica
Ова е дуел од разигрувањето на Фортмуна лигата на Словачка за пласман во Европа следната сезона. Но таму место ќе има само една од овие две екипи, или пак ниедна.
Фудбал, Caen vs Monaco
тип: 1X2, 2 @ 1.97
од Viktor
Монако овој пат мора да издвојат победа доколку сакаат да останат во трка за ЛШ.
Фудбал, Chelsea vs Liverpool
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.63
од Petar
Дерби на колото во Премиер лигата на кое очекуваме голови на двете страни.
Фудбал, Barcelona vs Real Madrid
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.42
од Viktor
Дојде празникот на фудбалот. Иако се е решено, на овој дуел секогаш има притисок.
Фудбал, Malmö FF vs IFK Göteborg
тип: 1X2, 1 @ 1.53
од Petar
Натпревар во кој домаќинот е голем фаворит и не би требало да има проблем да ги освои трите бода.
Фудбал, Empoli vs Cremonese
тип: 1X2, 1 @ 1.90
од Viktor
Емполи на домашен терен ја пречекува екипата на Кремонензе која е без победа во последните 17 кола.
Фудбал, Dundee United vs Livingston
тип: 1X2, 1 @ 2.32
од Jovica
Ова е меч од полуфиналето од разигрувањето, односно баражот за пласман во Премиер лигата на Шкотска. На вакви мечеви, домашниот терен е огромна предност.
Фудбал, Zulte-Waregem vs Waasland-Beveren
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.40
од Petar
Натпревар во кој домаќинот е апсолутен фаворит и на кој се очекуваат многу голови.
Фудбал, Swansea City vs Southampton
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.94
од Viktor
Исклучително важен дуел за двете екипи. Победникот најверојатно повторно ќе го гледаме во Премиер Лига.
Фудбал, Aberdeen vs Rangers
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.74
од Viktor
3 екипи се борат за две позиции кои водат во квалификациите од ЛЕ.
Фудбал, Legia Warszawa vs Wisła Płock
тип: 1X2, 1 @ 1.65
од Petar
Домаќинот се бори за шампионската титула и се наоѓа пред императив победа.
Фудбал, Rudar vs Olimpija
тип: 1X2, 2 @ 1.49
од Jovica
Олимпија оди кај Рудар на гости по три бода важни за шампионскиот трофеј. Рудар пак едвај чека крај на сезоната. Тоа доволно говори се за овој меч.
Фудбал, Heerenveen vs Utrecht
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.57
од Jovica
Овој меч е полуфинале од баражот на Холандија за излез во Лигата на Европа следната сезона. Според сите показатели, би требало да очекуваме голови и на двете страни.
Фудбал, Leicester City vs Arsenal
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.51
од Petar
Натпревар кој за двете екипи е без резултатско значење, па очекуваме голови на двете страни.
Фудбал, Tottenham vs Newcastle United
тип: Полувреме/Крај, 1/1 @ 1.55
од Viktor
Тотенхем мора да ги победи преостанатите два натпревари доколку сака европска есен.
Фудбал, Sevilla vs Real Madrid
тип: 1X2, 1 @ 2.56
од Viktor
Севиља има очајна потреба за 3 бода, а Реал Мадрид мора да ги чува играчтие за финале.
Фудбал, Akhisar Belediyespor vs Fenerbahçe
тип: 1X2, 2 @ 1.70
од Jovica
Во четврток на програмата е финалето од Купот на Турција помеѓу Фенербахче и Аксихар Беледие. Дуел помеѓу екипа која се бори за опстанок во лигата и екипа која се бори за шампионска титула.
Фудбал, Akhisar Belediyespor vs Fenerbahçe
тип: Да постигне погодок - домаќин, Да @ 1.64
од Viktor
Секое финале е полно со притисок и неизвесност. Овде очекуваме дека Акхисар ќе постигне барем еден гол.
Фудбал, West Ham United vs Manchester Utd
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.80
од Petar
Натпревар без резултатско значење на двете екипи, па очекуваме голови на двете страни.
Фудбал, Hartberg vs Blau-Weiß Linz
тип: 1X2, 1 @ 1.53
од Jovica
Хартберг е домаќин на Линз во дуел на екипи кои се борат за директен пласман во австриската лига и за опстанок во втората лига.
Фудбал, Antalyaspor vs İstanbul Başakşehir
тип: 1X2, 2 @ 1.90
од Petar
Натпревар во кој гостинот е голем фаворит и е пред императив победа.
Фудбал, Ladies Genk vs Gent
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.75
од Viktor
Овој дуел им е мноу важен на двете екипи, па затоа очекуваме напади уште од самиот старт.
Фудбал, OH Leuven vs Zulte-Waregem
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.47
од Petar
Натпревар во кој гостинот е голем фаворит и на кој се очекваат многу голови.
Фудбал, Derby County vs Fulham
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.80
од Jovica
Во првиот полуфинален натпревар од баражот за пласман во Премиер Лигата играат Дерби и Фулам. Фулам е фаворит, но првиот меч се игра кај Дерби.
Фудбал, Guingamp vs Olympique Marseille
тип: 1X2, 2 @ 1.86
од Viktor
Гингамп нема апсолутно никаква потреба за бодови, а Марсеј се бори за ЛШ.
Фудбал, Le Havre vs Tours
тип: Полувреме/Крај, 1/1 @ 1.74
од Viktor
Ле Авр нема право да се коцка со овој натпревар, па мора да стегне уште од самиот почеток.
Фудбал, Palermo vs Cesena
тип: 1X2, 1 @ 1.53
од Petar
Домаќинот е пред императив победа и голем фаворит за освојување на трите бода.
Фудбал, Internazionale vs Sassuolo
тип: Полувреме/Крај, 1/1 @ 1.54
од Viktor
Интер е во силна борба за пласман во ЛШ, додека Сасуоло нема апсолутно никаква потреба од бодови.
Фудбал, Strasbourg vs Lyon
тип: 1X2, 2 @ 1.56
од Viktor
Стразбург е во катастрофална форма и нема победа забележано скоро 3 месеци, а Лион е во борба за пласман во ЛШ.
Фудбал, Monaco vs Saint-Étienne
тип: 1X2, 1 @ 1.75
од Petar
Дерби на колото во Лига 1. Двата тима имаат потреба од бодови, но домаќинот е фаворит.
Фудбал, Newcastle United vs Chelsea
тип: 1X2, 2 @ 1.62
од Jovica
Челзи сака во Лигата на Шампиони, но малку касно влезе во добра форма. Сега тимот не зависи само од себе, туку и од Ливерпул а тоа е голема неповолност за нив.
Фудбал, AaB vs København
тип: 1X2, 2 @ 1.64
од Viktor
Алборг веќе одамна игра пријателски натпревари без никакво резултатско значење.
Фудбал, Sampdoria vs Napoli
тип: 1X2, 2 @ 1.63
од Viktor
Наполи во последниве две кола имаше два кикса, па веруваме дека нема да дозволи и трет.
Фудбал, Rudeš vs Dinamo Zagreb
тип: 1X2, 2 @ 1.30
од Jovica
Овој меч е еден од најважните за Динамо Загреб сезонава, бидејќи со победа ќе го реши прашањето за титулата. Затоа очекуваме нивна сигурна победа.
Фудбал, Brøndby vs Midtjylland
тип: 1X2, 1 @ 1.80
од Petar
Дерби на колото во данската лига во кое домаќинот е фаворит за освојување на трите бода.
Фудбал, Trans vs Tammeka
тип: 1X2, 1 @ 1.63
од Petar
Дуел на два тима кои се борат за излез во Европа, но домаќинот е фаворит за трите бода.
Фудбал, Le Havre vs Brest
тип: 1X2, 1 @ 2.36
од Jovica
Ова е бараж полуфинален натпревар за пласман во Лига 1. Двете екипи според квалитетот се речиси израмнети и ние очекуваме домашниот терен да биде од голема предност.
Фудбал, Vitesse vs Utrecht
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.60
од Petar
Прв бараж дуел за пласман во Лига Европа. Натпревар на кој очекуваме голови на двете страни.
Фудбал, Hammarby vs Malmö FF
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.70
од Petar
Натпревар од шведската лига на кој очекуваме голови на двете страни.
Фудбал, Olympique Marseille vs Atlético Madrid
тип: 1X2, 2 @ 1.72
од Petar
Финале во Лига Европа, каде шпанскиот клуб е фаворит за подигање на пехарот.
Фудбал, Djurgården vs Örebro
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.80
од Petar
Натпревар од првата шведска лига на кој се очекуваат многу голови.
Фудбал, Wolfsburg vs Holstein Kiel
тип: 1X2, 1 @ 1.99
од Petar
Бараж натпревар за опстанок во Бундес лигата во кој домаќинот е фаворит.
Фудбал, Wattens vs Wiener Neustadt
тип: 1X2, 2 @ 1.95
од Viktor
Ватенс оддамна игра натпревари без резултатско значење, додека Нојштад води борба за австриската бундеслига.
Фудбал, Waasland-Beveren vs Kortrijk
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.34
од Viktor
Ниту едните, ниту другите немаат апсолутно никаква потреба за бодови, па затоа решивме да типуваме на голови.
Фудбал, Spezia vs Parma
тип: 1X2, 2 @ 1.57
од Petar
Последно коло во италијанската Серија Б во кое Парма се наоѓа пред императив победа.
Фудбал, Frosinone vs Foggia
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.76
од Petar
Натпревар во кој домаќинот е апсолутен фаворит и на кој се очекуваат многу голови.
Фудбал, Málaga vs Getafe
тип: 1X2, 2 @ 2.23
од Jovica
Доколку Гетафе слави победа, следната сезона ќе игра во Лигата на Европа. Ова е шанса која дефинитивно, оваа екипа не смее да ја пропушти.
Фудбал, La Hoya Lorca vs Real Valladolid
тип: 1X2, 2 @ 1.91
од Viktor
Домаќините веќе отпаднаа, а гостите се борат за плејоф преку кој ќе можат да играат во Ла Лига следната сезона.
Фудбал, Metz vs Bordeaux
тип: 1X2, 2 @ 1.49
од Jovica
Последно коло во Лига 1 и крајно важен меч за Бордо. Мец е испаднат од лигата, но Бордо мора да победи ако сака во Европа.
Фудбал, Troyes vs Monaco
тип: 1X2, 2 @ 1.63
од Petar
Натпревар во кој гостинот е пред императив победа за пласман во Лига на шампиони.
Фудбал, Olympique Marseille vs Amiens SC
тип: Полувреме/Крај, 1/1 @ 1.73
од Viktor
Марсеј мора да победи, додека Амиен нема апсолутно никаква потреба од бодови.
Фудбал, Nykøbing vs Skive
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.64
од Petar
Натпревар од втората данска лига на кој домаќинот е голем фаворит и се очекуваат многу голови.
Фудбал, Akademija Pandev vs Sileks
тип: 1X2, 2 @ 2.34
од Jovica
Ако Силекс сака да игра во Европа следната сезона, мора да слави победа против Академија Пандев која нема мотиви на овој меч.
Фудбал, Milan vs Fiorentina
тип: 1X2, 1 @ 1.84
од Petar
Натревар од последното коло во Серија А во кој домаќините имаат поголеми мотови за победа.
Фудбал, Lazio vs Internazionale
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.54
од Viktor
Овој дуел го одлучува патникот за најелитното натпреварување следната сезона.
Фудбал, Barcelona vs Real Sociedad
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 3.50 @ 1.43
од Viktor
Натпревар без никакво резултатско значење, а и двете екипи знаат да прикажат ефикасни натпревари.
Фудбал, Wattens vs Ried
тип: 1X2, 2 @ 1.43
од Viktor
Ватенс нема за што да се бори, а од друга страна Риед мора да победува за плејоф за Австрија 1.
Фудбал, Holstein Kiel vs Wolfsburg
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.57
од Petar
Реванш натпревар од плејофот после кој ќе биде познато последното име кое следната сезона ќе игра во Бундес лигата.
Фудбал, HJK vs Inter Turku
тип: 1X2, 1 @ 1.44
од Viktor
ХЈК е голем фаворит во однос на противникот Интер Турку. Оправдано е тоа така бидејќи поседува голем квалитет во тимот.
Фудбал, Viking vs Aalesund
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.62
од Viktor
Ова ќе биде дуел на двете екипи кои играат најотворен фудбал во норвешката втора лига.
Фудбал, SønderjyskE vs AGF
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.68
од Petar
Плеј-оф натпевар за Лига Европа на кој се очекуваат многу голови.
Фудбал, Dinamo Bucureşti vs Voluntari
тип: Двојна шанса, X2 @ 1.94
од Viktor
Додека домаќините играат чисто пријателски натпревари без никакво значење, гостите имаат очајна потреба за бодови.
Фудбал, Zulte-Waregem vs Lokeren
тип: 1X2, 1 @ 1.54
од Petar
Плеј-оф натпревар за пласман во Лига Европа во кој домаќинот е голем фаворит.
Фудбал, Alessandria vs FeralpiSalò
тип: 1X2, 1 @ 1.77
од Petar
Плеј-оф натпревар за пласман во повисок ранг во кој домаќинот е фаворит за победа.
Фудбал, Breidablik vs Víkingur Reykjavík
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.74
од Viktor
И двете екипи знаат да прикажат ефикасни натпревари со многу голови, па затоа ние решивме да типуваме гол - гол.
Фудбал, Botoşani vs ACS Poli Timişoara
тип: 1X2, 1 @ 1.91
од Viktor
Домаќините се во одлична форма, додека Поли Тимисоара на гостински терен во последните 10 натпревари има само 1 победа.
Фудбал, Virtus Entella vs Ascoli Picchio
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 1.68
од Petar
Плеј-аут натпревар кој ќе одлучи кој ќе остане во Серија Б, а кој ќе се пресели во понизок ранг.
Фудбал, Santos vs Real Garcilaso
тип: 1X2, 1 @ 2.55
од Viktor
Бразилците веќе го обезбедија својот пласман, а Гарсилиасо има очајна потреба за три бода.
Фудбал, København vs AGF
тип: 1X2, 1 @ 1.50
од Petar
Плеј-оф натпревар за влез во Лига Европа во кој домаќинот е голем фаворит.
Фудбал, København vs AGF
тип: Вкупно погодоци - над/под - домаќин, Над 1.50 @ 1.57
од Viktor
Само еден од овие два тима ќе се избори за виза која води во квалификациите на Лига Европа.
Фудбал, Sligo Rovers vs Limerick
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.00
од Viktor
Тимот на Слајго Роверс игра доста отворено, а исто така и Лимерик, па поради тоа типуваме на голови.
Фудбал, St Patrick's vs Cork City
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.83
од Petar
Натпревар во кој тешко е да се одреди кој е фаворит, но се очекуваат голови на двете страни.
Фудбал, Lyseng vs B 93
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.50
од Petar
Натпревар од втората данска лига во кој гостинот е голем фаврит и се очекуваат многу голови.
Фудбал, Bohemians 1905 vs Sparta Praha
тип: 1X2, 2 @ 1.62
од Viktor
Великанот од Прага на гостувањето тргнува со цел да извлече три бода од кај градскиот ривал.
Фудбал, Fulham vs Aston Villa
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.99
од Viktor
Ни претстои финален натпревар кој одлучува кој ќе биде Премиерлигаш следната сезона.
Фудбал, Real Madrid vs Liverpool
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.43
од Petar
Дуел за европскиот трон меѓу двете најефикасни екипи оваа сезона во ЛШ. Поради тоа очекуваме голови на двете страни.
Фудбал, Rotherham United vs Shrewsbury Town
тип: Двојна шанса, X2 @ 1.61
од Jovica
Во недела на Вембли во Лондон, во финалето на Лига Еден ќе играат Ротерхам и Шресбури. Букмејкерите си имаат свој фаворит, а ние си имаме наш.
Фудбал, Genk vs Zulte-Waregem
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.61
од Petar
Плеј-оф натпревар за пласман во Лига Европа на кој се очекуваат голови на двете страни.
Фудбал, Sevilla II vs Numancia
тип: 1X2, 2 @ 1.67
од Viktor
Севиља Б овој натпревар ќе го игра без притисок, бидејки за нив нема апсолутно никакво значење.
Фудбал, Reus Deportiu vs Córdoba
тип: 1X2, 2 @ 1.54
од Viktor
Реус го обезбеди опстанокот, додека противникот се уште се бори за истиот.
Фудбал, Bosnia-Herzegovina vs Montenegro
тип: 1X2, 1 @ 1.61
од Petar
Пријателски натпревар во кој реално БиХ е поквалитетен тим и фаворит на овој меч.
Фудбал, Portugal vs Tunisia
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.65
од Viktor
На само две седмици пред почетокот на Мундијалот, силите ќе ги мерат репрезентациите на Португалија и Тунис.
Фудбал, Italy vs Saudi Arabia
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.89
од Petar
Пријателски натпревар на кој двете селекции ќе сакаат да се докажат, па очекуваме многу голови.
Фудбал, HJK vs SJK
тип: Полувреме/Крај, 1/1 @ 2.15
од Viktor
ХЈК е апсолутен фаворит во овој дуел и веруваме дека натпреварот ќе го реши уште во првото полувреме.
Фудбал, Värnamo vs Falkenberg
тип: 1X2, 2 @ 2.34
од Viktor
Домаќините се во очајна форма, а гостите ја држат втората позиција и прикажуваат одлични натпревари.
Фудбал, France U21 vs Italy U21
тип: 1X2, 1 @ 1.93
од Petar
Пријателски натпревар на надежите на Франција и Италија во кој „триколорите“ се фаворити.
Фудбал, Rosenborg vs Odd
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.73
од Petar
Осминафинале од норвешкиот Куп каде домаќинот е голем фаворит за победа.
Фудбал, Istra 1961 vs Varaždin
тип: Двојна шанса, X2 @ 2.01
од Viktor
Формата на Вараждин е далеку подобра, па затоа одлучивме да типуваме за нив ...
Фудбал, Nuova Cosenza vs Sambenedettese
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 1.56
од Viktor
Очекуваме еден тивок натпревар без многу шанси и без многу голови.
Фудбал, Austria vs Russia
тип: 1X2, 1 @ 2.30
од Petar
Пријателски натпревар во кој Австрија е во подобра форма и фаворит за победа.
Фудбал, Romania vs Chile
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.90
од Petar
Пријателски натпревар без резултатско значење, па затоа очекуваме голови на двете страни.
Фудбал, Morocco vs Ukraine
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 1.50 @ 1.54
од Petar
Пријателски натпревар кој за африканската селекција ќе биде генерална проба пред Мундијалот.
Фудбал, Luxembourg vs Senegal
тип: Полувреме/Крај, 2/2 @ 2.00
од Jovica
Луксембург е домаќин на Сенегал во пријателски меч кој ќе се одигра во четвртотк. Гостите се фаворити и се очекува лесно да дојдат до победа.
Фудбал, Ascoli Picchio vs Virtus Entella
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 1.91
од Viktor
Во овој реванш натпревар од Серија Б не очекуваме многу голови.
Фудбал, Slovakia vs Netherlands
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.81
од Viktor
Во овој контролен натпревар се сретнуваат две силни репрезентации кои не се дел од Мундијалот оваа година.
Фудбал, Cork City vs Waterford United
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.10
од Viktor
Освен што веруваме дека екипата на Корк ќе биде победник, сметаме дека ќе се постигне најмалку по еден гол на двете страни.
Фудбал, France vs Italy
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над @ 2.06
од Viktor
Ова е еден контролен натпревар на кој очекуваме отворена игра и најмалку три гола.
Фудбал, France vs Italy
тип: 1X2, 1 @ 1.68
од Petar
Французите играат на домашен терен и ова за нив ќе биде генерална проба пред Мундијалот.
Фудбал, Egypt vs Colombia
тип: 1X2, 2 @ 1.54
од Petar
Натпревар помеѓу две репрезентации кои ќе настапат на Мундијалот, но репрезентацијата од Јужна Америка е фаворит.
Фудбал, PS Kemi vs Lahti
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.94
од Petar
Натпревар од најсилната финска лига на кој гостинот е фаворит и на кој се очекуваат многу голови.
Фудбал, Honvéd vs Vasas
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.64
од Viktor
И двете екипи имаат очајна потреба за три бода, но намената им е различна. Едните се борат за опстанок, другите за Европа.
Фудбал, Granada vs Cádiz
тип: 1X2, 2 @ 1.60
од Viktor
Гранда нема потреба од бодови, додека Кадиз мора да победи за да игра плеј оф.
Фудбал, Belgium vs Portugal
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.00
од Petar
Генерална проба пред Мундијалот на две силни репрезентации, но домаќините се фаворити во овој меч.
Фудбал, Brazil vs Croatia
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 2.02
од Viktor
Во овој контролен натпревар ќе имаме можност да гледаме две репрезентации со високи амбиции за Мундијалот.
Фудбал, Saudi Arabia vs Peru
тип: 1X2, 2 @ 1.54
од Petar
И за двете репрезентации овој дуел ќе биде генерална пробар пред Светското првенство.
Фудбал, Venezia vs Perugia
тип: 1X2, 1 @ 2.20
од Viktor
Формата на Венеција е далеку подобра, од формата на Перуџа, па затоа избравме да типуваме за победа на домаќинот.
Фудбал, Venezia vs Perugia
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 1.71
од Petar
Еден од најинтересните плеј-оф дуели, очекуваме тактичко надмудрување и малку голови.
Фудбал, Armenia vs Moldova
тип: 1X2, 1 @ 1.77
од Jovica
Ерменската фудбалска федерација влече одлични потези во последно време и конечно би требало тие да вродат со плод на резултатски план.
Фудбал, Italy vs Netherlands
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.95
од Petar
Пријателски натпревар без резултатско значење на кој очекуваме голови на двете страни.
Фудбал, FH vs Keflavík
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.82
од Viktor
И двете екипи играат отворен фудбал, па сметаме дека ќе има по еден гол на двете страни.
Фудбал, Fjölnir vs Valur
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.66
од Petar
Натпревар од најсилната лига на Исланд на кој очекуваме голови на двете страни.
Фудбал, Russia vs Turkey
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.05
од Petar
Ова е генерална проба на Русија пред почетокот на Мундијалот и сигурно ќе се борат за позитивен резилтат.
Фудбал, Gefle vs Helsingborg
тип: 1X2, 2 @ 1.74
од Viktor
Домаќините се во очајна форма, а гостите имаат два натпревари помалку кои веруваме дека нема да ги прокоцка.
Фудбал, Romania vs Finland
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.30
од Viktor
И двете екипи се добри во креирањето на контранапад, па затоа очекуваме отворена игра.
Фудбал, Czech Republic vs Nigeria
тип: 1X2, 2 @ 2.10
од Jovica
Нигерија и Чешка ќе одиграат пријателски меч во Австрија на неутрален терен. Ние предност им даваме на нигеријците кои со победа сакаат да одат во Русија.
Фудбал, Cittadella vs Frosinone
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.96
од Petar
Плеј-оф натпревар за влез во Серија А на кој очекуваме голови на двете страни.
Фудбал, Numancia vs Real Zaragoza
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.10
од Viktor
И двете екипи знаат да прикажат отворени натпревари, па веруваме дека и овој пат ќе биде така...
Фудбал, Belgium vs Egypt
тип: Полувреме/Крај, 1/1 @ 1.83
од Viktor
Белгија има одличен тим, па веруваме дека овој натпревар ќе го реши уште во првото полувреме.
Фудбал, Venezia vs Palermo
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 1.53
од Petar
Плејоф натпревар за влез во Серија А. Се играат два меча, па очекуваме тактизирање и малку голови на овој меч.
Фудбал, Real Valladolid vs Sporting Gijón
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.00
од Viktor
И двете екипи имаат силна желба за Ла Лига, па затоа очекуваме натпревар полн со притисок.
Фудбал, England vs Costa Rica
тип: 1X2, 1 @ 1.42
од Petar
Пријателски натпревар кој за двете репрезентации ќе биде генерална проба пред Мудијалот.
Фудбал, Portugal vs Algeria
тип: Полувреме/Крај, 1/1 @ 2.00
од Viktor
На Португалија ова им е важен натпревар, бидејќи мора да ги увидат недостатоците во тимот пред Мундијалот.
Фудбал, South Africa vs Botswana
тип: 1X2, 1 @ 1.60
од Vlatko
Желбата за победа е видлива и кај двете екипи. Веруваме дека овој натпревар ќе резултура со убедлива победа на Јужна Африка
Фудбал, Iran vs Lithuania
тип: 1X2, 1 @ 1.53
од Jovica
Иран и Литванија ќе одиграат пријателски натпревар во Русија. Ова е последна подготовка за Иран пред СП и тие нема да пропуштат да слават победа.
Фудбал, Croatia vs Senegal
тип: 1X2, 1 @ 1.79
од Jovica
Хрватска во Осјек е домаќин на Сенегал во пријателски меч пред Светското Првенство. Двете репрезентации се силни, но Хрватска игра дома и ќе слави победа.
Фудбал, Croatia vs Senegal
тип: Полувреме/Крај, 1/1 @ 2.70
од Viktor
На Хрватите ова ќе им биде последен контролен натпревар пред да отпатуваат во Русија, па веруваме дека ќе излезат во полн состав.
Фудбал, Switzerland vs Japan
тип: 1X2, 1 @ 1.69
од Petar
Пријателски натпревар помеѓу две репрезентации кои ќе учествуваат на СП. Домаќинот е во подобра форма и е фаворит.
Фудбал, Dundalk vs Limerick
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.99
од Viktor
Тимот на Дандалк е огромен фаворит, па очекуваме негова победа, но и многу голови.
Фудбал, Poland vs Chile
тип: 1X2, 1 @ 1.89
од Petar
Пријателски натпревар во кој домаќинот има многу поголем мотив за победа.
Фудбал, Kristiansund vs Molde
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.67
од Viktor
Двете екипи играат отворен фудбал, па затоа очекуваме голови на двете страни.
Фудбал, Estonia vs Morocco
тип: 1X2, 2 @ 1.56
од Jovica
Естонија во Талин ќе го пречека Мароко за кого ова ќе биде генерална проба пред стартот на Светското Првенство во Русија.
Фудбал, Sligo Rovers vs Cork City
тип: 1X2, 2 @ 1.50
од Viktor
Тимот на Слајго се наоѓа во лоша позиција, додека противникот Корк се бори за ЛШ.
Фудбал, France vs United States
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.66
од Petar
Последен тест за Французите пред почетокот на Мундијалот и сигурно ќе сакаат со победа да заминат за Русија.
Фудбал, Palermo vs Venezia
тип: 1X2, 1 @ 2.03
од Petar
Плејоф натпревар за влез во Серија А во кој домаќинот е фаворит.
Фудбал, Frosinone vs Cittadella
тип: 1X2, 1 @ 1.94
од Petar
Плејоф натпревар за влез во Серија А каде домаќинот е фаворит за победа.
Фудбал, Korea Republic vs Senegal
тип: 1X2, 2 @ 2.15
од Jovica
Сенегал и Јужна Кореа во Австрија ќе одиграат контролен меч. За двете селекции ова ќе биде генерална проба пред СП, па затоа очекуваме доста интересен дуел.
Фудбал, Tromsø vs Rosenborg
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.77
од Petar
Натпревар од норвешката лига каде тешко може да се одреди кој е фаворит, но се очекуваат голови на двете страни.
Фудбал, Belgium vs Costa Rica
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.78
од Petar
Последен тест пред почетокот на Мундијалот, па Белгијците сигурно ќе сакаат со победа да заминат во Русија.
Фудбал, HJK vs Mariehamn
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.63
од Petar
Домаќинот е апсолутен фаворит и очекуваме висока победа на овој меч.
Фудбал, Poland vs Lithuania
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.79
од Petar
Последна проверка на Полска пред почетокот на Мундијалот за подигнување на самодовербата.
Фудбал, Palermo vs Frosinone
тип: 1X2, 1 @ 2.26
од Viktor
И двете екипи имаат една и единствена цел, а тоа е влез во италијанската елита.
Фудбал, Breidablik vs Fylkir
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.67
од Viktor
И двете екипи често покажуваат отворени и ефикасни натпревари. Се надеваме дека и сега ќе биде така.
Фудбал, Russia vs Saudi Arabia
тип: Двојна шанса, X2 @ 3.05
од Viktor
Букмејкерите ја потцениле Саудиска Арабија, но тоа е така можеби само поради што Русија е домаќин.
Фудбал, Haka vs Klubi-04
тип: 1X2, 1 @ 1.60
од Petar
Натпревар од финската лига во кој домаќинот е голем фаворит за победа.
Фудбал, Tromsø vs Vålerenga
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.57
од Petar
Натпревар од норвешкиот Куп на кој очекуваме голови на двете страни.
Фудбал, Halmstad vs Helsingborg
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.80
од Viktor
Дуел на две екипи кои се во одлична форма. Веруваме дека ќе има барем по еден гол на двете страни.
Фудбал, Egypt vs Uruguay
тип: 1X2, 2 @ 1.69
од Petar
Прв натпревар на Мундијалот за двете селекции, но Уругвај е фаворит.
Фудбал, Morocco vs Iran
тип: 1X2, 1 @ 2.22
од Jovica
Мароко и Иран играат во петок во првиот натпревар од групата Б на Светското првенство. Ќе биде тврд натпревар со малку голови, но Мароко има поголеми шанси за победа.
Фудбал, TPS vs Lahti
тип: 1X2, 2 @ 2.33
од Viktor
Сметаме дека во овој натпревар гостите ќе бидат подоминантни и ќе издвојат победа.
Фудбал, Portugal vs Spain
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.15
од Viktor
И двете репрезентации знаат да прикажат отворени и ефикасни натпревари, па затоа типуваме на голови.
Фудбал, Real Valladolid vs Numancia
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 2.05
од Viktor
Ваљадолид си ја заврши работата уште во првиот натпревар, па нема за што да притиска...
Фудбал, Croatia vs Nigeria
тип: 1X2, 1 @ 1.80
од Viktor
Хрватска има доста квалитетна репрезентација, па веруваме дека ќе издвои победа.
Фудбал, Germany vs Mexico
тип: 1X2, 1 @ 1.49
од Vlatko
Овој натпревар е прв од Група Ф на Светското првенство во фудбал 2018. Желбата за победа е видлива и кај двете екипи. Веруваме дека овој натпревар ќе резултура со убедлива победа на Германија
Фудбал, Neman Grodno vs BATE
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.58
од Viktor
Тимот на Неман е во одлична форма, а БАТЕ Борисов е најдобрата екипа од Белорусија.
Фудбал, Brazil vs Switzerland
тип: Полувреме/Крај, 1/1 @ 2.08
од Viktor
Бразилците се први фаворити за освојување на Мундијалот, а веруваме дека ќе го оправдаат тоа.
Фудбал, GAIS vs Degerfors
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.91
од Jovica
Ова е дуел од 13-о коло во Суперетан лигата на Шведска. Двете екипи се блиску на табелата, но домаќинот има многу поголеми амбиции.
Фудбал, Tunisia vs England
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 1.66
од Viktor
Тунижаните се без големи амбици, а Англија има солиден состав за да биде квалификувана во вториот дел на ова натпреварување.
Фудбал, Colombia vs Japan
тип: 1X2, 1 @ 1.77
од Petar
Прв натпревар од Групата Г каде Колумбија е фаворит за победа.
Фудбал, Poland vs Senegal
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.17
од Petar
Натпревар меѓу два тима со одлилни напади, па очекуваме голови на двете страни.
Фудбал, Varberg vs Helsingborg
тип: 1X2, 2 @ 1.90
од Viktor
Домаќините се во катастрофална серија, а ние сметаме дека гостите вешто ќе го искористат тоа.
Фудбал, Russia vs Egypt
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 1.53
од Viktor
Русија како домаќин на ова првенство ќе има огромна поддршка, но сепак Египет игра доста затворен фудбал.
Фудбал, Portugal vs Morocco
тип: 1X2, 1 @ 1.70
од Petar
Втор натпревар од групата Б каде Португалија е фаворит за победа.
Фудбал, Uruguay vs Saudi Arabia
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 1.66
од Petar
Натпревар во кој Уругвај е голем фаворит и на кој се очекуваат многу голови.
Фудбал, Viking vs Florø
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.74
од Viktor
Тимот на Викинг е во катастрофална форма, но сметаме дека против Флоро ќе ја прекине лошата серија.
Фудбал, Iran vs Spain
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 3.50 @ 3.15
од Viktor
Сметаме дека ова ќе биде еден отворен натпревар со најмалку четири гола.
Фудбал, PS Kemi vs RoPS
тип: 1X2, 2 @ 2.17
од Viktor
Според светските букмејкери сметаме дека тимот на РОПС е потценет. Поради високиот коефициент играме 2ка.
Фудбал, France vs Peru
тип: 1X2, 1 @ 1.61
од Viktor
Франција е апсолутен фаворит во овој натпревар и сметаме дека ќе победи без проблеми.
Фудбал, Argentina vs Croatia
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.00
од Petar
Натпревар помеѓу две репрезентации со одлични напади, па очекуваме голови на двете старни.
Фудбал, Brazil vs Costa Rica
тип: Вкупно жолти картони - над/под, Над 2.50 @ 1.82
од Petar
Бразилците после киксот во првиот меч се очекува да ја наполнат мрежата на Костарика.
Фудбал, Nigeria vs Iceland
тип: 1X2, 2 @ 2.86
од Viktor
И двете репрезентации не се потценување, но нашето очекување е победа за Исланд.
Фудбал, Serbia vs Switzerland
тип: 1X2, X @ 2.06
од Petar
Клучен натпревар за двете репрезентации, без фаворит, па очекуваме израмнет меч.
Фудбал, Korea Republic vs Mexico
тип: 1X2, 2 @ 1.72
од Viktor
Мексиканците се силномотивирани откако ја победија Германија, па веруваме дека Кореја не може да им зададе проблеми.
Фудбал, Germany vs Sweden
тип: 1X2, 1 @ 1.46
од Petar
Германија не може да си дозволи уште еден кикс, па е голем фаворит во овој меч.
Фудбал, Germany vs Sweden
тип: 1X2, 1 @ 1.52
од Viktor
Сигурни сме дека Германците нема да дозволат втор кикс по ред, па затоа типуваме победа за нив.
Фудбал, Japan vs Senegal
тип: Двојна шанса, X2 @ 1.34
од Petar
Дуел на две селекции кои запишаа стартни победи, но реално Африканците се фаворити.
Фудбал, Poland vs Colombia
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.95
од Petar
После стартните порази ова ќе биде клучен натпревар за двете репрезентации.
Фудбал, Rosenborg vs Vålerenga
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.71
од Viktor
Ова ќе биде дуел на две отворени екипи, па затоа типуваме дека ќе има по еден гол на двете страни.
Фудбал, Sogndal vs Jerv
тип: 1X2, 1 @ 1.70
од Viktor
Согндал е огромен фаворит, а има и поквалитетен тим, додека Јерв игра доста лошо на гостински терен.
Фудбал, Uruguay vs Russia
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.10
од Petar
Битка за првото место во Групата А, каде Уругвај е благ фаворит.
Фудбал, Inter Turku vs Honka
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.74
од Viktor
Исто како и во претходните пет меѓусебни натпревари очекуваме отворен и ефикасен дуел.
Фудбал, Nigeria vs Argentina
тип: 1X2, 2 @ 1.56
од Petar
Одлучувачки натпревар на двете репрезентации, но ние сепак предност и даваме на Аргентина.
Фудбал, Iceland vs Croatia
тип: 1X2, 1 @ 3.66
од Viktor
Хрватите се пласирани во 1/8 финалето, а за Исланд се уште постојат теоретски можности за пласман.
Фудбал, Korea Republic vs Germany
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 3.50 @ 2.31
од Viktor
Време е Германија да ја видеме во вистинско светло, односно да ни прикаже еден ефикасен натпревар.
Фудбал, Serbia vs Brazil
тип: 1X2, 2 @ 1.52
од Petar
Директен дуел за пласман во осминафинале во кој Бразил е голем фаворит.
Фудбал, Switzerland vs Costa Rica
тип: 1X2, 1 @ 1.76
од Viktor
Швајцарците имаат поголем мотив за победа, а освен тоа имаат и поквалитетен тим...
Фудбал, Senegal vs Colombia
тип: 1X2, 2 @ 1.90
од Petar
Директен дуел за пласман во осминафиналето, но Колумбија реално е благ фаворит.
Фудбал, Japan vs Poland
тип: Двојна шанса, 1X @ 1.47
од Petar
За Јапонија ова е клучен натпревар, додека за Полска нема резултатско значење
Фудбал, Piteå vs Vittsjö
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над @ 3.34
од Viktor
Според букмејкерите Питеа е фаворит во овој дуел, но ние одлучивме да типуваме на голови.
Фудбал, Panama vs Tunisia
тип: 1X2, 2 @ 1.89
од Petar
Натпревар без резултатско значење за двата тима, но реално Тунис е поквалитетн противник,
Фудбал, England vs Belgium
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.87
од Viktor
Двете екипи ќе се борат за титулата лидер во групата. Очекувме отворена игра и голови.
Фудбал, Lahti vs HJK
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.05
од Viktor
И двата тима се во одлична форма, па затоа сметаме дека гол-гол е најлогичен тип за овој дуел.
Фудбал, Shamrock Rovers vs Derry City
тип: 1X2, 1 @ 1.75
од Viktor
Тимот на Шамрок е во далеку подобра форма од Дери Сити. Веруваме во победа за домаќинот.
Фудбал, France vs Argentina
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.18
од Petar
Одминафинале на Мундијалот, натпревар кој ќе значи елиминација за еден од фаворитите.
Фудбал, France vs Argentina
тип: 1X2, 1 @ 2.37
од Viktor
Додека Франција беше сигурна за пласман, Аргентина се бореше до последен здив за оваа позиција.
Фудбал, Vålerenga vs Bodø / Glimt
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 1.71
од Viktor
Валеренга е во подобра форма од Бодо, но сепак најлогично е да типуваме на голови.
Фудбал, Uruguay vs Portugal
тип: Вкупно погодоци - над/под, Под 2.50 @ 1.50
од Petar
Одминафинале на Мундијалот помеѓу две израмнети репрезентации, па пчекуваме меч со малку голови.
Фудбал, Spain vs Russia
тип: 1X2, 1 @ 1.62
од Viktor
Самата квалификација на Русите во 1/8 финалето за нив е голем успех. Сметаме дека повеќе немаат шанси.
Фудбал, Croatia vs Denmark
тип: 1X2, 1 @ 1.91
од Viktor
Хрватите се во предност на овој дуел, а и букмејкерите го потврдуваат фактот дека се фаворити.
Фудбал, Brazil vs Mexico
тип: 1X2, 1 @ 1.49
од Petar
Осминафинален дуел од Светското првенство каде „кариоките“ се големи фаворити.
Фудбал, Belgium vs Japan
тип: Полувреме/Крај, 1/1 @ 2.06
од Viktor
Репрезентацијата на Белгија е изразит фаворит во овој дуел, па сметаме дека натпреварот ќе биде решен уште во првото полувреме.
Фудбал, Sweden vs Switzerland
тип: Да постигне погодок - двете екипи, Да @ 2.22
од Viktor
Очекуваме еден отворен дуел и најмалку по еден гол за двете репрезентации.
Фудбал, Sparta Praha vs Celtic
тип: Вкупно погодоци - над/под, Над 2.50 @ 2.03
од Petar
Пријателски натпревар меѓу две екипи кои играат напаѓачки фудбал, па очекуваме ефикасен меч.