Петок, 24/08 - Фудбал, Шпанија, Сегунда Дивизија
24/08Малага vs Алкоркон1X2тип: 1
8 / 10 единици
23/08/2018 15:54
Тимот на Малага освен што е поквалитетен, како дополнителна предност им е домашниот терен.

Малага

Малага ја започна одлично оваа сезона, а како што најавија од клубот очекуваат експресен повраток во шпанската елита. Во првиот натпревар против Луго иако имаа негатива од 0-1 во првото полувреме, сепак на крајот успеаа да издвојат победат и да ги запишат првите три бода на своето конто.

Алкоркон

Алкоркон обично завршува на средината на табелата во втората шпанска лига. Оваа година не се засилија нешто посебно, па најверојатно повторно ќе се борат за бод повеќе. Сезоната ја започнаа со реми иако до 93-та минута имаа водство против Спортинг Хихон.

Предлог

Малага е далеку поквалтиетен тим за разлика од Алкоркон. Очекуваме целосна доминација на теренот, а освен тоа играат и на домашен терен. Ние очекуваме лесна победа за домаќините, а тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.91.