Вторник, 29/10 - Фудбал, Италија, Серија А
29/10Бреша vs Интер Милано1X2тип: 2
8 / 10 единици
28/10/2019 10:49
Овде очекуваме максимална доминација на гостите, па затоа предлагаме победа за нив.

Бреша

Бреша во последното коло се сретнаа со Џенова и имаа одлично прво полувреме каде што резултатот во првите 45 минути беше во нивна корист. За жал тоа темпо не успеаа да го задржат и во вториот дел од натпреварот, па Џенова успеа да направи пресврт и да ги земе трите бода од тој дуел.

Интер

Интер после одличниот почеток започна да потфрла во последно време. Најдобар доказ за тоа ни е натпреварот против Парма каде што имаа негатива во прво полувреме, а веднаш потоа израмнија со 2-2 и за жал не успеаа да победа, па првото место го оставија за Јувентус.