6 / 10 единици
10/10/2018 15:27
Израелците се добри, но Шкотите имаат поголеми шанси на овој натпревар.

Израел

Репрезентацијата на Израел во првото коло беше победена на гостински терен од Албанија. Тие иако играа офанзивно на тој натпревар, сепак не успеаа да издржат до крајот, па така во 55-та минута Џака постигна победнички гол за Албанците, а Израел си замина без ниту еден бод од таму.

Шкотска

Шкотска пак беше убедлива против Албанија и издвои победа од 2:0. Водството започна со автогол, а предноста ја потврди Наисмит во 68-та минута. За победник во групата, Шкотите се фаворити, но дали ќе ја оправдаат таа улога ќе видиме после овој натпревар.

Предлог

Израелците имаат добра репрезентација, но според нас Шкотите се поквалитетни и подобри. Иако играат на гостински терен, ни очекуваме да бидат доминантни и да победат. Тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент 2.70.