Понеделник, 15/10 - Фудбал, Меѓународен, Лига на Нации
15/10Шпанија vs Англија1X2тип: 1
8 / 10 единици
14/10/2018 11:49
Шпанија - Англија
Шпанците се во одлична форма, додека Англичаните се желни за успех.

Шпанија


Црвената фурија генерално имаше лош Мундијал. Сепак таа лоша серија ја „оставија“ во Русија и одново започнаа со позитивните резултати. После Мундијалот одиграа три натпревари и на сите три забележаа победи од кои една беше над сегшниот противник, но на гостински терен.


Англија


Иако многу луѓе веруваа дека Гордиот албион ќе издвои победа над светските финалисти Хрватска, сепак тоа не се случи и натпреварот заврши без голови. Во ова натпреварување тие досега имаат освоено само еден бод, а веруваме дека немаат големи очекувања против Шпанците.


Предлог


Според светските букмејкери, репрезентацијата на Шпанија е голем фаворит во овој дуел. Ние комплетно се согласуваме со нив и типуваме победа за домаќините. Тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент од 1.68.

Be the first to comment

Leave a Reply