Среда, 07/03 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Лига на Шампиони
07/03Манчестер Сити vs БазелВкупно погодоци - над/под(1. Полувреме)тип: Над 1.50
7 / 10 единици
06/03/2018 14:58
Граѓаните ќе бидат домаќини на реванш натпреварот од Лигата на шампионите. Очекуваме многу голови.
Манчестер Сити

Манчестер Сити е силно мотивиран откако успеа да го надигра Челзи и да се приближи на само „милиметар“ од титулата во Премиер Лигата. Манчестер Сити се навистина една силна екипа која може да се натпреварува со секој клуб од светот. Најчесто играат офанзивен фудбал и ја практикуваат формацијата 4-3-3.

Базел

Базел во последното коло пртрпи пораз од Јанг Бојс со убедливи 2-0. Овој тим кога игра во гости најчесто ја користи формацијата 5-2-3, но сепак сметаме дека тоа не е доволно за да се запре нападот од граѓаните.  Што се однесува до составот, нема да играат Ваати, Баланта кои се повредени, а исто така ќе недостиа и Џака кој е казнет.

Предвидување

Со оглед на тоа што ова ќе биде дуел на две екипи кои доаѓаат од „различен“ свет и играат „различен“ фудбал, очекуваме целосна доминантност на теренот од страна на Манчестер Сити. Ние типуваме 2+ голови во прво полувреме, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 2.10