Среда, 25/07 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Лига на Шампиони
25/07Селтик vs Розенборг ВКДа постигне погодок - двете екипи(1. Полувреме)тип: Да
8 / 10 единици
24/07/2018 16:01
И двете екипи играат отворен фудбал, па логично е да има голови на овој натпревар.

Селтик

Селтик минтата сезона беше убедливо прв во шкотската Премиер Лига. Квалификациите за ЛШ исто така ги започна одлично каде што го надигра ерменскиот Алшкерет. Освен тоа, продолжи и оваа година да игра отворен фудбал со многу голови.

Розенборг

Розенборг како прв противник во квалификациите го доби тимот на исландскиот Валур. На гостински терен претрпе минимален пораз, но на домашен терен им се оддолжи и ги победи со 3-1, па така обезбеди пласман во второто коло. Овој пат за противник го има Селтик кој важи за тим кој лесно не се предава.

Предлог

Со оглед на тоа што и двете екипи играат отворен фудбал, очекуваме да има по еден гол најмалку во двете мрежи. Овој пат одиме на поголем ризик и типуваме гол-гол во прво полувреме. Тоа може да го изиграте во Unibet со супер коефициент од 6.10.