7 / 10 единици
17/06/2019 14:33
Перу е апсолутен фаворит во овој дуел и очекуваме без поголеми проблеми да ја оправда таа улога.

Боливија

Боливија ова издание на Копа Америка го започна со катастрофален пораз од 3-0 од Бразил. Можеби и беше до некаде очекувано, но Боливија одлично се држеше во првите 45 минути и не успеа да прими гол. Сепак второто полувреме беше „кобно“ и примија три гола.

Перу

Перу започна со реми. Тие изиграа натпревар без голови против Венецуела и може да кажеме дека во досегашното издание тоа беше и најдосадниот натпревар. Сепак останаа во трката за позицијата која може да им овозможи пласман во вториот дел.

Предлог

Перу се фаворити во овој дуел и веруваме дека без проблем ќе ја оправдаат таа улога. Според нас, победата е извесна и ве советуваме да изиграте 2ка во 1xBet со коефициент од 1.50.