Вторник, 03/07 - Фудбал, Меѓународен, Светско првенство
7 / 10 единици
02/07/2018 15:02
Очекуваме еден отворен дуел и најмалку по еден гол за двете репрезентации.

Шведска

Швеѓаните покажаа одличен карактер и докажаа дека се дораснати за едно вакво натпреварување. Уште кога ја елиминираа Италија се знаеше дека оваа репрезентација е доволно спремна за да се натпреварува со најдобрите репрезентации од светот. Посебен впечаток ни остави против Германија, но сепак Тони Крос во 95-та минута ги остави без бод.

Швајцарија

Швајцарците некако пукаат од самодоверба. Тие ремизираа против Бразил, а во вториот натпревар против Србија, иако на полувреме имаа негатива од 1-0 успеаа до крајот да го свртат натпреварот и да заврши 1-2. Имаат супер игра и очекуваме од нив напад уште од првата минута.

Предвидување

И двете екипи очекуваме да се постават во офанзивна формација и да ни овозможат еден натпревар полн со притисок. Поради тоа ние тиуваме дека ќе видеме гол на двете страни, па затоа типуваме Гол – Гол. Тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 2.22.