Недела, 30/09 - Фудбал, Шпанија, Ла Лига
30/09Реал Бетис vs ЛеганесДа постигне погодок - двете екипитип: Да
9 / 10 единици
28/09/2018 15:48
Бетис игра одлично оваа сезона, но Леганес се доста непредвидливи, па затоа типуваме на голови.

Бетис

Тимот на Бетис откако е почната сезоната има претрпено само еден пораз. Тие докажаа дека се во одлична форма уште на андалузиското дерби, откако успеаа да ја победат Севиља. Во последниот натпревар беа подобри од Жирона и победија со минимални 1:0.

Леганес

Леганес беше најпријатното изненадување минатото коло во Ла Лига. Тие иако имаа негатива од 0-1 во првото полувреме, за само две минути успеаа да постигнат два гола и да го свртат резултатот во нивна корист. И не против било кој, туку против силната Барселона. Што се случи никој не знае, но самодовербата сигурно им е на високо ниво.

Предлог

Според светските букмејкери тимот на Бетис е огромен фаворит во овој дуел, но ние не се сложуваме со нив и сметаме дека типувањето на конечен тип е доста тешка задача. Поради тоа решивме да предложиме гол-гол, а тоа може да го изиграте во Bet365 со коефициент 2.00.