6 / 10 единици
10/09/2020 13:22
Монако е фаворит на дуелот со Нант во мечот во кои и двете екипи влегуваат со по четири бода на своето конто.

МОНАКО

Ќе може ли Монако сезонава да ја одигра конечно на она ниво кое сите го очекуваат од нив? Имаат добар тим, тим кој може да се бори за пласман во Лигата на Шампиони и играат добро. Првиот меч против Ремс заврши 2:2, но се една неверојатна доминација на Монако. Потоа славеа над Мец, а цело полувреме играа со играч помалку. Сега сакаат прва победа на домашен терен. Ќе имаат и мотиви, а ќе дебитира и новото засилување на Ковач, Кевин Воланд од Леверкузен. Со него во нападот, ефикасноста ќе биде на многу повисоко ниво.

НАНТ

Оваа екипа има солиден тим, тргна добро но мора да се каже дека имаа среќа. Имаат победа и реми на стартот. Против Бордо од 20-та минута играа со играч повеќе, а само среќата ги остави непоразени и мечот заврши 0:0. На вториот меч тие беа со играч помалку цело второ полувреме против Нимес, а славеа со 2:1 и покрај тоа што противникот беше надмоќен во секој поглед. Против Монако, не можат повторно да се надеваат на среќата, премногу би било.

ПРЕДВИДУВАЊЕ

Домашниот терен, квалитетот, амбициите, целите, формата ... се е на страната на домаќинот. Јас ќе одиграм Победа на Монако со коефициент 2.01 во 1xBet.