Среда, 02/08 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Лига на Шампиони
02/08Галатасарај vs ЖалгирисПолувреме/Крајтип: 1/1
10 / 10 единици
31/07/2023 12:57
Галатасарај треба да доминира на овој натпревар и да го надигра тимот на Жалгирис без поголеми проблеми.

Галатасарај

Галатасарај искрено направи кикс со тоа што ремизираше во првиот натпревар против Жалгирис. Тие имаа водство до 92-та минута, но за жал на крајот сепак во тој дуел немавме победник, па сега ќе мора да дадат се од себе за да победат и да го продолжат ова натпреварување.

Жалгирис

Екипата на Жалгирис играше уште едно коло пред ова и за противник го имаат македонскиот тим на Струга каде што во двомечот беа подобри со вкупен резултат од 2-1. Генерално овој тим има солидни резултати, па веруваме дека нема лесно да се предадат на овој реванш дуел.

Предлог

Галатасарај не веруваме дека ќе се коцка на овој натпревар и сметаме дека ќе го решат уште во првото полувреме. Ние типуваме 1/1 со квота 1.50 во Bet365.