Четврток, 21/06 - Фудбал, Меѓународен, Светско првенство
21/06Франција vs Перу1X2тип: 1
9 / 10 единици
20/06/2018 16:53
Франција е апсолутен фаворит во овој натпревар и сметаме дека ќе победи без проблеми.

Франција

Франција иако во првиот натпревар беше огромен фаворит против Австралија некако играта тешко им одеше. Откако Гризман во 52-та минута постигна гол за водство, набргу следеше изедначување на 1-1 и на крај со автоголот на Австралија зедоа 3 бода. Веруваме дека ги воочија грешките и ќе бидат отстраните за натпреварот против Перу.

Перу

Во првиот натпревар од групната фаза Перу имаше одлична можност за водство во првото полувреме, но за жал не го искористи пеналот. Веруваме дека доколку постигнеа гол текот на играта ќе се променеше. Данска не беше нешто конкретна, но сепак успеа да издвои победа и да им создаде дополнителни проблеми на Перу.

Предвидување

Според светските букмејкери, репрезентацијата на Франција е фаворит во овој дуел. Ние апсолутно се согласуваме со нив и типуваме победа за Франција. Тоа може да го изиграте во Coinbet24 со коефициент од 1.61.