Вторник, 19/06 - Фудбал, Меѓународен, Светско првенство
19/06Русија vs ЕгипетВкупно погодоци - над/подтип: Под 2.50
7 / 10 единици
18/06/2018 16:35
Русија како домаќин на ова првенство ќе има огромна поддршка, но сепак Египет игра доста затворен фудбал.

Русија

Како што добро знаеме Русија е домаќин на ова светско првенство, а во претходно коло беше фаворит против Саудиска Арабија и тоа на отворањето на ова натпреварување. Тие максимално ја оправдаа таа улога и издвоија убедлива победа од 5-0. Амбициите им се големи, а домашната поддршка исто така им значи многу.

Египет

Египет стана омилена репрезентација само поради тоа што во составот го има големиот Мохамед Салах. Во претходното коло се држеа доста добро против офанзивниот Уругвај, но сепак во касните 80-ти минути примија гол и запишаа пораз на своето конто.

Предвидување

Видовме дека Египет може да биде тврда екипа и да се брани до последните минути. И Русија не игра кој знае колку отворен фудбал, па затоа за овој натпревар најлогичен тип ни е 0-2 гола. Тоа може да го изиграте во 1xBet со коефициент од 1.53.