Вторник, 26/12 - Фудбал, Англија, Премиер лига
26/12Ливерпул vs Свонси СитиВкупно погодоци - над/под(1. Полувреме)тип: Над 1.50
7 / 10 единици
25/12/2017 14:45
Во вонредното коло на Премиер Лигата ќе се сретнат тимовите на Ливерпул и Свонси.

Ливерпул

Во последното коло во Премиер Лигата, Арсенал успеа да им го неутрализира водството од 2-0 на Ливерпул и да им извлече бод. Скоро е сигурно дека Ливерпул ги изгуби шансите за освојување на првата англиска лига, но второто и третото место се уште не се резевирани. Кутињо и Салах се во вистинска топ форма, па се надеваме дека ќе ја задржат и на дуелот против Свонси.

Свонси

Што се однесува до тимот на Свонси тие се на дното на табелата. Како што поодминува времето тие станува се „посериозен“ кандидат за англискиот чемпионшип. Последните пет натпревари во лигата им се запишани како порази, а со такви резултати сигурно нема да доживеат опстанок. Дефанзивната линија им е на ниско ниво, па така нема што да очекуваат од овој дуел.

Предвидување

Како што погоре напишавме, формата офанзивците на Ливерпул е одлична, па така на Свонси сигурно ќе им ја „наполнат“ мрежата. Очекуваме дека на овој натпревар ќе се постигнат многу голови, па затоа нашиот тип е голови во прво полувреме. Ние предвидуваме дека на овој натпревар ќе се постигнат најмалку 2 гола во прво полувреме, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 2.03.