Среда, 23/08 - Фудбал, Меѓународен, УЕФА Лига на Шампиони
23/08Славија Прага vs АПОЕЛ1X2тип: 1
6 / 10 единици
22/08/2017 19:41
Славија Прага е домаќин на Апоел во реванш мечот од плеј-оф фазата во квалификациите на Лигата на Шампиони и има тешка задача да ја надополни негативата од 2:0 по првиот меч одигран во Кипар. Сепак домаќините се доста квалитетен тим и доколку одиграат на високо ниво, нема да биде чудно доколку успеат во тоа.

СЛАВИЈА ПРАГА

Славија Прага ќе брка негатива од два гола надомашен терен против Апоел и доколку ја повтори играта од првиот меч може да се надева дури и на елиминација на кипарскиот шампион. Чесите примија два гола за само 10 минути на Кипар, но во продолжението од мечот го надиграа противникот и доколку продолжат во тој стил и на реваншот ќе слават победа. Сезонава овој тим имаше големи финансиски вложувања и ангажираше квалитетни фудбалери кои и покрај поразот од 2:0 имаат јасна цел – пласман во групите на Лигата на Шампиони. Тренерот на домаќините Силхави нема да може да смета на двајцата одбранбени фудбалери Дели и Билек, но тие не играа и на првиот меч во Кипар.

АПОЕЛ

Апоел веќе ги елиминираше Дуделанж од Луксембург и Виторул од Романија во претходните квалификациски рунди и има огромна предност против Славија Прага. Минатата сезона АПОЕЛ беше доста успешен стигнувајќи до 1/8 финалето на Лигата на Европа каде беа елиминирани од Андерлехт и целта сезонава им е да го повторат успехот и оваа сезона но ќе имаат тешка задача и покрај предноста од два гола. На првиот меч среќата беше на нивнта страна, бидејќи Апоел откако ги постигна двата гола во првите 10 минути не направи ништо повеќе на теренот и беше во подредена улога 80 минути. Доколку овој тим сака да ја зачува предноста ќе мора да одигра на многу повисоко ниво, бидејќи неможе да се надева дека по втор пат ќе им се насмевне среќата.

ПРЕДВИДУВАЊЕ

Домаќините и покрај негативата се поквалитетен тим и оправдано веруваат дека ќе можат да ги надополнат двата гола. Во Славија играат фудбалери како Шток, Ротан, Ван Бурен, Алтинтоп и уште неколкумина кои имаат безброј настапи на вакви мечеви пазатоа предлагаме да одиграте Победа на домаќинот со коефициент 1.60 во бет365.