8 / 10 единици
03/04/2018 13:39
Заостанат натпревар од Серија А. Веруваме дека ќе биде едно отворено дерби со голови.
Милан

Милан во последниот натпревар претрпе минимален пораз од Јувентус од 2-1. Иако имаше многу шанси, сепак во 80-та минута Квадрадо го реши натпреварот во корист на Јувентус. Гатузо мора да ја задржи екипата во 4-3-3 формација, доколку сака да успее против Интер.

Интер

После серијата лоши резултати кои ги имаше Интер, конечно почна да победивуа. Моментално се на 4-та позиција и само бод пред Лацио, но мора да напоменеме дека има и натпревар помалку. Обично Лучијано Спалети ги поставува играчите во формација 4-4-2, а задачата за постигнување голови е на Мауро Икарди.

Предвидување

Ова градско дерби има големи шанси да биде отворено и полно со голови. И на двете екипи им „жежи“ па веруваме дека ќе создаваат притисок уште од првата минута. Ние типуваме дека двата тима ќе постигнат барем по еден гол, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент од 1.87.