Вторник, 23/06 - Фудбал, Англија, Премиер лига
23/06Лестер Сити vs Брајтон & Хов Албион1X2тип: 1
6 / 10 единици
22/06/2020 15:26
Лестер е домаќин на Брајтон во рамки на 31-то коло од Премиер Лигата. Ќе биде ова интересен и неизвесен ме, но домаќинот е фаворит за трите бода.

ЛЕСТЕР

Лестер е фаворит, а и време е да почне победничка серија по периодот во кога бележеше лоши резултати. Одиграа 1:1 со Ватфорд на првиот меч по принудната пауза, во натпревар во кој целосно го надиграа противникот. Сепак мораа да се задоволат со бод, откако поведоа во 90-та минута, а примија гол три минути подоцна. Сега играат дома и без разлика што ќе се игра без публика, би требало да го искористат домашниот терен. Имаат предност од осум бода од Манчестер Јунајтед кој е 5-ти и речиси сигурно ќе играат во Лигата на Шампиони следната сезона.

БРАЈТОН

Од оваа преспектива тешко е да се каже дали Брајтон одигра добро или Арсенал слабо. Но Брајтон ги освои трите бода славејќи со 2:1 викендот и покрај негативата и водството на противникот. Одиграа добар меч против фаворитот и ја забележаа првата победа во 2020 година. Последен пат предходно славеа во месец Декември. Сега имаат предност од пет бода во однос на местата кои водат во понизок ранг и најавуваат подобри денови за тимот.

ПРЕДВИДУВАЊЕ

Ако Брајтон одигра како против Арсенал, тогаш секој резултат е можен. Но јас верувам во квалитетот и мотивот на Лестер и затоа ќе одиграм Победа на Лестер со коефициент 1.75 во 1xBet.