Недела, 21/01 - Фудбал, Франција, Лига 1
21/01Монако vs МецПолувреме/Крајтип: 1/1
9 / 10 единици
20/01/2018 11:39
Со оглед на тоа што Монако игра против последниот на табелата, очекуваме еден рутински натпревар.

Монако

Монако е тим кој води битка со Лион и Марсеј за позиција која води во европските натпреварувања. Овој тим се карактеризира со добра рамнотежа помеѓу офанзивните и дефанзивните сектори, па затоа скоро секогаш знае да ни претстави екстра натпревари. За натпреварот против Мец, тренерот Леонардо Жардим во почетниот состав го враќа Фабињо кој беше суспендиран за последниот натпревар.

Мец

Тимот на Мец оваа сезона ја започна многу катастрофално, што полошо и неможеше да биде. Но сепак во последниве пет кола забележавме подобрување во тимот, па така и бодовите се зголемија. Сепак тоа не е доволно бидејќи Мец се уште е на последната позиција, но ако продолжи со вакви имрпесивни игри можеби ќе загарантира и опстанок.

Предвидување

Ова е дуел на две екипи кои имаат голема разлика меѓу нив. Домаќините се борат за Европа, додека пак гостите се борат да „спасат жива глава“. Покрај тоа, Монако игра одлично на домашен терен па така Мец нема што да очекува од овој дуел. Нашето предвидување е дека Монако ќе биде победник уште во првото полувреме, а крајниот резултат ќе биде исто така во нивна корист. Нашиот тип е 1-1 полувреме/крај, а тоа може да го изиграте во 10Bet со коефициент вреден 1.83.