Недела, 21/08 - Фудбал, Италија, Серија А
21/08Болоња vs Хелас ВеронаДа постигне погодок - двете екипитип: Да
6 / 10 единици
19/08/2022 12:15
По поразите на стартот на сезоната во Серија А, Болоња и Верона во меѓусебниот дуел ќе ги бараат првите бодови сезонава во Италија.

БОЛОЊА

Кога станува збор за Болоња, тешко е да се предвиди нивниот пласман сезонава. Очекувањата се пласман некаде во средина на табелата, но ако се суди според нивниот настап во првото коло, тогаш можат и повеќе. Загубија од Лацио на гости, но тие беа екипата која беше подобра на теренот – ја контролираа играта и имаа повеќе шанси. Сепак, мора да се истакне дека Лацио од 6-та минута играше со црвен картон, а Болоња остана со играч помалку по црвениот на Соумаоро пред крајот на полувремето. Ќе биде интересно сезонава да се следи оваа екипа предводена од Синиша Михајловиќ.

ВЕРОНА

Сите очекувања се дека Верона може да ја повтори ланската сезона кога завршија на 9-то место на табелата. Сепак, јас мислам дека ќе биде тешко да го повторат тој пласман и сезонава. Во првото коло загубија од Наполи со 2:5 и беа целосно надиграни. Да се прими пет гола на стартот на сезоната е навистина поразително и мислам дека ќе им треба време за да дојдат до посакуваната игра. Сега се аутсајдери, но немам дилема дека Верона ќе нападне и ќе игра на гол повеќе.

ПРЕДВИДУВАЊЕ

Не очекувајте дека ќе следите дефанзивен меч. Мислам дека двете екипи повеќе ќе расмислуваат на противничкиот отколку на сопствениот гол. Затоа предлагам да одиграте ГГ со коефициент 1.65 во Bet365.